PDA

Zobacz pełną wersję : d300 Nikkor 85 brak mozliwosci zmiany przesłony



npictures
22-12-2009, 09:53
cześć - pomocy !!!
Body d300 podpinam do niego Nikkora 85mm 1.8 w trybie M oraz A brak mozliwosci regulacji przesłony , jest zblokowana na F16 (recznie pierścieniem da sie regulować aparat to widzi) w trybach P i S działa poprawnie
Podpinam drugi obiektyw Nikkor 17-55 2.8 działa 100% poprawnie
Podpinam 85tke do innego body wczoraj był to Nikon d80 chyba i.... obiektyw działa poprawnie
W body zmieniłem frimware na 1.10 jakis miesiac temu ale obiektyw zaczą szfankować kilka dni temu do tej pory było oki
Moze ktoś spotkał sie z takim czymś
Reset aparatu tez nie pomógł nic
Moze wgrac jeszcze raz firmware moze gdzies sie jakis błąd wkradł
Styki aparatu i obiektywu czysciłem
bede wdzieczny jak ktoś powie coś :) pozdrawiam
i wesołych spokojnych świąt !!!

robsonzbydzi
22-12-2009, 10:36
nie chcę cię martwić ale bez serwisu raczej się nie obejdzie

m4rox
22-12-2009, 10:59
kolego a masz przesunięty dzyndzelek
tutaj, nad przesłoną 1.8 http://www.optyczne.pl/aparaty_image/1659_nik1.8-85_2.jpg po prawej stronie ?

stachmuszel
22-12-2009, 11:06
Też mi się wydaje, że to nie usterka.

npictures
22-12-2009, 11:18
super tylko pytanie co padło czy obiektyw? dzisiaj jeszcze podepne go do innej puszki d300 czy aparat ale co sie stało by z aparatem skoro inny obiektyw pracuje jak należy

npictures
22-12-2009, 11:25
m4rox "dzindzelek" jest przesuniety

slav1973
22-12-2009, 11:33
Jeśli zmianę przesłony pirścieniem D300 widzi i nie wyrzuca błędu, to znaczy, że zmiana przesłony jest w fukcjach włąsnych przestawiona na sterowanie pierścieniem obiektywu. aby było standardowo to rzeba przestawić: funkcja f7 Customize command dials i pozycja trzecia od góry Aperture setting na ON.

npictures
22-12-2009, 11:44
slav1973 twoja uwaga była nieoceniona dozgoonne dzięki juz działa jak to człowiek musi się uczyc przez całe zycie a potem głupi umiera dziękuje serdecznie za pomoc wesołych swiąt

slav1973
22-12-2009, 11:59
Nie ma sprawy :) Cieszę się, że mogłem pomóc i masz już stres z głowy. Podobno najlepiej uczyć się praktycznie, czyli na błedach. Przynajmniej teraz będziesz doskonale pamiętał, gdzie taka funkcja się znajduje i jak działa :). Również udanych Świąt życzę.

Jarek78
23-12-2009, 14:07
Ja mialem podobny problem z Tamponem 90 Macro. Tez wydawalo mi sie ze cos skopalem, a potem jak w menu przelaczylem na inne ustawienia wlasne (z trybu A na B i inne, to okazalo sie, ze wszystko dziala jak nalezy. Warto czasem popytac kolegow zamiast podejmowac decyzje dot. serwisu.

siedemczwartych
23-12-2009, 14:38
czytając ten wątek zastanawiam się nad radami wszystkich, którzy nie maja pojęcia o czym piszą.
A pierwsza odpowiedź z pomysłem wysłania body do serwisu nadaje się do kabaretu.
Ludzie. Jak nie wiecie jak pomóc, to nie piszcie bzdur.
A jak chcecie nabijac sobie posty, to polecam caffe i tam dowoli piszcie głupoty.
Sorki... ale za chwilę może ktoś inny będzie miał podobny problem (który swoją drogą jest doskonale opisany w instrukcji) i będzie się przebijał przez idiotyczne "rady" nim dotrze do sedna.