PDA

Zobacz pełną wersję : MB-D200 z perspektywy czasu.



Kaleid
29-10-2006, 13:54
Coz, musze powiedziec ze postanowilem pozbyc sie gripa. Zdecydowanie wole D200 bez niego. Z gripem aparat jest dla mnie za duzy i za ciezki..i robi sie nieporeczny :) Odczulem to dosc szczegolnie podczas kilku zlecen slubnych...kiedy to po pewnym czasie biegania z tym zestawem zaczynaly mnie bolec nadgarstki :) Dodatkowo denerwowalo mnie wybieranie pol AF kolkami..zdecydowanie wole to robic wybierakiem, nawet trzymajac aparat w pionie :) D200 bez niego jest dla mnie jak ulał..nie za ciezki nie za lekki...lezy idealnie.

Robert S.
29-10-2006, 14:06
A za ile pójdzie do ludzi?? Daj ogłoszenie na forum :D

Jacek_Z
29-10-2006, 14:07
brawo za odwagę. Pewnie nas zjedzą, ale ergonomia tego zestawu tez mi sie nie podoba. Jest za gruby, źle sie przełącza pola AF. Nie lubię kółkiem, wole wybierakiem.
niestety używam z 2 powodów:
1. 90% moich zdjęc to piony.
2. na razie nie mam zamiennika akku, jade na 6 AA w gripie. Niedługo pewnie będę miał, ale ważniejszy powód pierwszy.

ciekawe co z tą ergonomią?
pierw wszyscy chcą miec duże ciężkie coś. a teraz okazuje się że d80 jest fajny. Od razu tak mówiłem.

Robert S.
29-10-2006, 14:22
Zazwyczaj ciężko jest przetestować takie akcesoria przed zakupem, dlatego wielu kupiło i teraz nie jest do końca zadowolonych. Miałem przez chwilę D80 z MB-D80 i było ok, więc chyba z D200 nie może być tak strasznie??

Kaleid
29-10-2006, 14:23
Fakt..jesli za duze i ciezkie uznac D200 bez gripa, to jest to dla mnie korpus idealny. Po podpieciu MB-D200 niestety robi sie za duzy i za ciezki...bynajmniej dla mnie. Poza tym..ergonomia tego gripa jest jakas dziwna...ten chwyt cos mi nie lezy. O ile D200 zaprojektowany jest swietnie, o tyle grip juz nieco gorzej....

Mr.Pietrek
29-10-2006, 17:44
Zazwyczaj ciężko jest przetestować takie akcesoria przed zakupem, dlatego wielu kupiło i teraz nie jest do końca zadowolonych. Miałem przez chwilę D80 z MB-D80 i było ok, więc chyba z D200 nie może być tak strasznie??
Jeżeli jest lepiej niż z d200 to zacznę wierzyć w czary, akumulatory są i tu i tu pakowane poprzecznie a nie wzdłuż gripa, więc to powinien być taki sam klocek ergonomiczny i taka sama wiocha funkcjnalna. Może masz po prostu dużą łapkę? :)

PS
Nakarmił bym drutem kolczastym tego kto wymyślił takie ułożenie akku jakie jest teraz :(
A gripa do d200 trzeba nazwać po imieniu: to po prostu wielkie g**** :(

Robert S.
29-10-2006, 21:18
No, to fakt, łapę mam dość dużą, swego czasu zastanawiałem się nad gryfem do gitary na zamówienie :D

ranbir kapoor
30-10-2006, 10:52
w pionie trzyma sie znakomicie, bez gripa brakowalo mi miejsca na ostatni palec,teraz jest idelanie
ale w pionie jest za duzy.do tego zauwarzylem ze ma problemy z paskiem odkad mam gripa, albo wlazi w wizjer albo majta sie.
jednak najwieksza porazka to wybieranie AF,czesto zmieniam punkty i przeskakiwanie po wszystkich kulkiem nastaw jest zbyt czasochlonne
zastanawiam sie czy nie sprzedac go i dolozyc do 35/2

vitter
31-10-2006, 19:39
mam
- wybieranie AF (i tak w 99% używam środkowego punktu i przekadrowuje)
- często zapominam wyłączyć
- pasek faktycznie sie miota
+ dla mnie w łapkach leży oki
+ lepsza ergonomia niż samego body z lampką czy większym obiektywem (np, 80-200)

ictus
04-04-2007, 20:59
przymierzam sie do gripa... czy ktos moglby rozwinac wybieranie pol AF??? czy po podpieciu gripa nie da sie juz wybierakiem zmienic pola??? i ktorym kolkiem nastepuje zmiana???
dla mnie to akurat moze byc plus bo robie na lewe oko o czasmi nosem przestawiam punkty AF :)

Robert S.
04-04-2007, 21:58
wciskając AF-ON na gripie możesz zmieniać pole AF poprzez kręcenie kułkiem z przodu gripa. Wybór pól AF idzie kolejno zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Jak dla mnie nie jest to aż tak straszne rozwiązanie. Co do wyłączania gripa...to właściwie po co to robić??

JK
04-04-2007, 22:07
Tylko po to, żeby sobie przypadkowo nie naciskać ręką pionowego spustu, podczas robienia zdjęć poziomych.

ictus
04-04-2007, 22:17
no dobra ale jak robie poziomy i grip jest wylaczony to wszystko jest "po staremu" ??

JK
04-04-2007, 22:22
Funkcję przycisku AF-ON na gripie możesz sobie zdefiniować niezależnie od AF-ON na korpusie.

Robert S.
04-04-2007, 22:30
Tylko po to, żeby sobie przypadkowo nie naciskać ręką pionowego spustu, podczas robienia zdjęć poziomych.

Hmm, a w D2X nie byłoby tego "problemu"?? ;) wymyślanie problemów i tyle...

JK
04-04-2007, 22:58
A może nie tylko wymyślanie. W jakimś celu ten wyłącznik zrobiono, a na forum było już kiedyś o problemach z ostrzeniem, spowodowanych przypadkowym naciskaniem pionowego spustu.

Robert S.
04-04-2007, 23:03
ok, ale w D2X, D2H też jest spust pionowy i jakoś nikt na to wyłączanie/włączanie nie narzeka...

JK
04-04-2007, 23:08
A jesteś pewien, że tam nie ma wyłącznika? Bo coś mi się wydaje, że jest.

Czornyj
04-04-2007, 23:15
Oczywiście, że jest wyłącznik, choć np. ja mam go cały czas w pozycji ON - czasem można o ten spust zawadzić, ale odrobina przyzwyczajenia i uwagi i problem znika, więc nie ma o co robić halo. W stosunku do D200 przewaga D2 jest taka, że trzymając korpus za grip dostaje się kciukiem do dżojstika i można nim normalnie - jak Bozia dała - zmieniać pola AF

Jacek_Z
04-04-2007, 23:15
no dobra ale jak robie poziomy i grip jest wylaczony to wszystko jest "po staremu" ??
tak, obojetnie czy grip włączony czy nie i tak możesz wybierakiem z tyłu definiować aktywne pole AF.
ja sie do tego głupiego kółka w gripie jako obsługi AF nie moge przyzwyczaić i to, że trzeba zmienić chwyt body by przełączać pole AF uważam za największą wadę gripa (oprócz jego za dużej szerokości przez poprzeczne umieszczenie akku)

Robert S.
04-04-2007, 23:18
No oczywiście, że w D2.. jest włącznik spustu pionowego, wiem o tym, dlatego się dziwię, że w gripie MB-D200 włączanie/wyłączanie uważane jest za problem , kurcze :) mało zrozumiale to napisałem?? ;) Jakoś w D2X i innych D2... nikt na to nie narzeka.

thor88
05-04-2007, 08:06
a ja powiem, że jestem bardzo zadowolony z gripa do d200. Natura "wyposażyła" mnie w duże dłonie (i dobrze bo mam 190 cm wzrostu i lekko 100 kg- głupio bym wyglądał z małymi rączkami) i normalnie spadał mi mały palec z body. Teraz jest idealnie, co do paska to kwestia wprawy i jest ok, pole af mam praktycznie zawsze na środku a spust działa bez zarzutu. Do tego oczywiście 2 akku lub 6 AA... na pewno nie sprzedam gripa.
PS. nawet lepiej wisi na pasku na szyi- obniżony środek ciężkości...

JK
05-04-2007, 08:41
.... nawet lepiej wisi na pasku na szyi- obniżony środek ciężkości...

Szczególnie z dużym i ciężkim szkłem.

Mr.Pietrek
01-10-2007, 22:16
Z perspektywy czasu zaczynam bardzo poważnie psioczyć na tego gripa - a po ostatnich kilku zleceniach zaczynam się z jego powodu robić frustratem. Sprawa sprowadza się do tego, że coś nawala na linii grip - body. Są przerwy w zasilaniu, dokręcenie gripa do korpusu na max'a nie pomaga. Tak czy inaczej coś tam nie styka, mimo że same styki są czyściutkie.

Any idea??

fIlek
01-10-2007, 22:24
Z perspektywy czasu zaczynam bardzo poważnie psioczyć na tego gripa - a po ostatnich kilku zleceniach zaczynam się z jego powodu robić frustratem. Sprawa sprowadza się do tego, że coś nawala na linii grip - body. Są przerwy w zasilaniu, dokręcenie gripa do korpusu na max'a nie pomaga. Tak czy inaczej coś tam nie styka, mimo że same styki są czyściutkie.

Any idea??

Heh, ja to znam z Minolty 800si - ile fotek straciłem to tylko ja wiem :twisted:

ictus
02-10-2007, 00:05
a ja z perspektywy czasy powiem tak...
po kiego wala te sprezyny do baterii sa takie mocne??? albo inaczej... czemu te "haczyki" na baterie zrobione sa z plaskitku a'la pudelko tic-tak'ow i pekaja jak slomki ???

stig
02-10-2007, 06:20
po kiego wala te sprezyny do baterii sa takie mocne??? albo inaczej... czemu te "haczyki" na baterie zrobione sa z plaskitku a'la pudelko tic-tak'ow i pekaja jak slomki ???Zaraz, zaraz, to co Ty masz za gripa? W moich obydwu, zaczepy na pewno nie sa zrobione z kiepskiego plastiku i zaden jak dotychczas nie pekl. Zreszta od czego, skoro ich skok podczas wkladania badz wyciagnia aku, wynosi jakies 3 mm.

golden
02-10-2007, 09:08
Any idea??

... sprzedać :mrgreen:
To o czym piszesz było główną przyczyną pozbycia się przeze mnie tego zestawu :mrgreen:

pozdrawiam

darsedz
02-10-2007, 11:41
Z perspektywy czasu zaczynam bardzo poważnie psioczyć na tego gripa - a po ostatnich kilku zleceniach zaczynam się z jego powodu robić frustratem. Sprawa sprowadza się do tego, że coś nawala na linii grip - body. Są przerwy w zasilaniu, dokręcenie gripa do korpusu na max'a nie pomaga. Tak czy inaczej coś tam nie styka, mimo że same styki są czyściutkie.

Any idea??

ktoś kiedyś tu pisał o nadlaniu cyną styków...

ZbychuO
08-12-2008, 15:20
ktoś kiedyś tu pisał o nadlaniu cyną styków...
ja pierdziu.
taka firma, a ja mam się bawić w Adama Słodowego, żeby to działało???
Od pewnego czasu też mam problem z MB D200, choć z samego faktu posiadania byłem bardzo zadowolony (póki działał).
Dziś przy zmianie temperatury na niższą, objaw jest taki: wciskam spust, klapie lustro do góry i kuniec pieśni...
Po kilku kolejnych wciśnięciach spustu łaskawie opada lustro, a na monitorze mam komunikat, że plik nie został zapisany.
Jak wywalę gripa i załaduję aku do body - wszystko jest w najlepszym porządku.
Ostatnio strzeliłem sesję plenerową, trzymająć aku palcem w korpusie, bo grip odmówił współpracy.
Odkręciłem gripa, a nie miałem ze sobą klapki od aku do korpusu, więc palec ździebko zdrętwiał i zmarzł.

darsedz
08-12-2008, 15:22
ja pierdziu.
taka firma, a ja mam się bawić w Adama Słodowego, żeby to działało???

widocznie dział BateryPacków to coś innego niż reszta firmy :/

ZbychuO
08-12-2008, 15:39
ktoś kiedyś tu pisał o nadlaniu cyną styków...


widocznie dział BateryPacków to coś innego niż reszta firmy :/
jak patrzę na ceny, to nie wydaje mi się, że co innego :/

RBT
13-12-2008, 21:13
Faktycznie MB D200 jest konstrukcją nieudaną. Dla mnie główną zaletą jest możliwość użycia dwóch akumulatorów i dodatkowy pionowy spust. Choć w moich dłoniach leży bardzo wygodnie (tak, tak) to na tym chyba kończą się jego zalety. Brak wybieraka i wiotka plastikowa konstrukcja, wykluczająca w zasadzie możliwość pracy na statywie bardzo obniża jego notowania.

gexik
07-01-2009, 22:32
Jak już kupowałem to odrazu z grypą, lepiej leży i lepiej się pracuje, no i 2 aku, przeszkadza trochę kółko od montowania grypy do body, ale przyzwyczaiłem się już. Trzeba mieć silne ręce i już :P

ZbychuO
08-01-2009, 09:05
Jak już kupowałem to odrazu z grypą, lepiej leży i lepiej się pracuje, no i 2 aku, przeszkadza trochę kółko od montowania grypy do body, ale przyzwyczaiłem się już. Trzeba mieć silne ręce i już :P

Jak ja bym chciał, żeby grypę można było sobie po prostu odkręcić od body. A tu męcz się człowieku i łykaj te pigułki ;)

krzych200
08-01-2009, 10:02
Ja jedynie używam gripa do ślubów ze względu na aku. Do własnych uzytków niestety Mb-ek , odpoczywa. Zauważyłem że ma też zaletę , odstrasza amatorów, po wręczeniu takiemu to osobnikowi aparatu z gripem, po chwili oddaje i mówi: "nie, dzięki taka ciężka maszyna, że aż strach trzymać... " :)
>> I też odkleja się gumka <<