PDA

Zobacz pełną wersję : Który serwis w DE ??



nikomisiaki
20-12-2009, 01:12
Witam,

Który serwis w Niemczech Polecacie - Berlin ??. Niestety D700 z 24-70 walnął mi na posadzkę "Charles de Gaulle" i dolna płyta koło baterii/karty poszła. Aparat na szczęście działa bez zarzutu ale trzeba to zrobić, bo mam łzy w oczach co spjrzę na body, a i karta jak i bateria się nie domyka.
A może jednak u nas na Postępu już się ustatkowało po ostatnich akcjach??

Piotr

S_Beast
22-01-2010, 10:36
Mój zestawik (korpus + 24-70) wysłałem do Düsseldorfu przy pomocy DHL (na własny koszt 320 PLN, uwzględniając ubezpieczenie wartości i rabat 30% zaproponowany przez DHL).
14.01 dostałem e-maila z potwierdzeniem otrzymania mojego zestawu i informacją, że w przeciągu 3 dni przedstawią kosztorys (zaznaczyłem z góry w zamówieniu, że chodzi mi o naprawę gwarancyjną) a po jego akceptacji przeze mnie, w przeciągu 10 dni (średnio) dokonają naprawy.

Kosztorysu nie ma, więc wnioskuję, że przychylili się do mojego wniosku o naprawę gwarancyjną, ale niestety status naprawy do tej chwili nie uległ zmianie. Jako, że robię śluby za 50 PLN, więc dużo pieniędzy nie tracę i mogę sobie pozwolić na cierpliwość.

Nie dzwonię, nie e-mailuję i chcę sprawdzić o ile różni się niemiecki oddział od polskiego, z którego raz skorzystałem i dziękuję bardzo. Na razie różnicy nie widać, więc chyba przepłaciłem, ale zobaczymy co przyniesie przyszłość.

S_Beast
30-01-2010, 00:18
25.01 odezwali się, że sprzęt gotowy i zażyczyli sobie 41 EUR za wysyłkę do Polski.
Po uiszczeniu tej płatności dzisiaj kurier dostarczył sprzęt do mnie.

Pierścień zmiany ogniskowej chodzi jak nowy i luz na bagnecie został wyeliminowany, czyli zrobili to co chciałem i to darmo w ramach gwarancji EU.
Co myślicie o tym? Opłaca się, czy nie opłaca się serwisować sprzęt w Niemczech?