PDA

Zobacz pełną wersję : Zdalne sterowanie z telefonu.



alfapasje
17-12-2009, 18:25
Witam!
Mam pytanie. Wiele już widziałem wynalazków gdzie ludzie oprogramowali telefonową IRDę, tak że zastępowała pilot do TV. Czy są może wynalazki sprawdzone że ktoś zrobił coś takie do wyzwalania migawki w nikonach. W końcu pilotem z TV sanyo bodajże da się?

rychu_cmg
18-12-2009, 03:24
Jedyne co mi przychodzi do głowy:
http://www.chip.pl/blogi/fotoblog/2009/06/nikon-iphone

alfapasje
18-12-2009, 14:50
a nokie ktoś okiełznał ? :)

JacKill
18-12-2009, 14:58
Na Symbiana jest irRemote, ale zasięg jest tak mały, że szkoda zachodu. Kupiłem też pilota IR, ale leży w szafie, bo i tak samowyzwalacza używam ;)

alfapasje
18-12-2009, 21:33
mi nie chodzi o samowyzwalanie a o korzystanie z BULBa :)

kazios
20-12-2009, 12:20
Kup sobie wezyk nawet ten najtanszy delty. Uzywalem przez 2 lata irRemote w nokii. Strasznie maly zasieg i zawsze irda w telefonie musi byc skierowana na czujnik w aparacie a i tak ciezko lapie.

andrstac
20-12-2009, 17:24
Witam!
Mam pytanie. Wiele już widziałem wynalazków gdzie ludzie oprogramowali telefonową IRDę, tak że zastępowała pilot do TV. Czy są może wynalazki sprawdzone że ktoś zrobił coś takie do wyzwalania migawki w nikonach. W końcu pilotem z TV sanyo bodajże da się?


Ogarnąłem temat na Windows Mobile w HTC Wizard.
Programik się nazywa NowiiRemote w wersji pro, oraz plik konfiguracyjny do nikona (emulacja pilota ML-L3). Jak ktoś zainteresowany to prześlę wszystko (program trial i pliczek) np na email. Znalazłem również plik do Canona (tylko wersje 3cyfrowe) Pentaxa i Olympusa.

Działa zaj...e:)
Zasięgo około 4-6m

plpiero
24-12-2009, 17:37
Kup sobie wezyk nawet ten najtanszy delty. Uzywalem przez 2 lata irRemote w nokii. Strasznie maly zasieg i zawsze irda w telefonie musi byc skierowana na czujnik w aparacie a i tak ciezko lapie.

Racja, kombinowałem z Nokią N73. Za mały zasięg do wygodngo używania. Próbowałem też z pilotem uniwersalnym do sprzętu RTV 8 czy 10 w jednym, działał o wiele lepiej, nie było problemu z zasięgiem 5m ale był duży 22 cm. Na końcu i tak najlepszy okazał się wężyk spustowy.