PDA

Zobacz pełną wersję : Futerał pogotowia D80/D90



Kekacz
17-12-2009, 11:13
Nikon ma w swojej ofercie znany jeszcze z czasów Zenitów i Praktic futerał tzw. "Ever-ready" lub po naszemu futerał pogotowia - CF-D80. Wszystko pięknie, skóra, wiec aparat po pewnym czasie pewnie uzyska ten wspaniały zapach jak starsze lustrzanki analogowe przechowywane w takim pokrowcu. Sek w tym, że to co proponuje Nikon ma wielką, ogromną, gigantyczną i monstrualną część przednią gdzie mieści się obiektyw. Bo zum ma się wpasować. A ja mam ochotę na mniejszą wersję, taką gdzie zmieści się body + stałka, np. 35/1.8 dx.
Czy ktoś z Was nie spotkał się z taką wersja futerału, która potrafiłaby zmieścić ww. konfigurację, być ze skóry i mieć normalne proporcje budowy? Coś tam na googlach szukałem, ale być może nie trafiłem na mekkę wyznawców takich futerałów?
Wiem, że jest sporo ofert z torbami typu kabura na broń, ale może najpierw uda się namierzyć wersję oldschoolową? A może to nisza na rynku futerałów i warto byłoby zając się ich produkcją? Jak pokazuje przykład Olympusa (http://www.jessops.com/ce-images/PRODUCT/PRODUCT_ENLARGED/AOLYMBC255151028_001.jpg) czy Leiki (http://www.reddotcameras.co.uk/images/X1-ever-ready-caseweb.jpg) takie rzeczy wracają.


-----
Edit:

Tu poszli po bandzie. Wygląda to jak morda psa :|
http://www.skytoptrading.com/fornikond80.html

max_m
30-12-2009, 05:09
Na jakims forum, chyba nawet polskojezycznym, ktos sie popisal przerobionym futeralem zenita, do ktorego wsadzil olka albo pentaxa. Wyrznal w tylniej czesci dziury na ekran, przyciski i wybierak. Pomijajac marna estetyke wykonania - wyladalo to koszmarnie. Przekoszmarnie. Tak jak zauwazyles - takie futeraly pasuja dobrze do leicy czy pen'a - sprzetu w klimacie vintage. Udanym patentem jest jeszcze futeralik od olka e-420. W koncu z nalesnikiem to takze takie lustro do damskiej torebki. O ile podoba mi sie ta skorzana czesc na korpusie, tak zamkniecie juz srednio. Rowniez przypomina kaganiec. Niestety nigdy tego w lapach nie mialem. Zastanawia mnie zwlaszcza jak rozwiazany jest tyl - wyswietlacz, przyciski.

A co do futeralu nikonowskiego - jesli jest dwuczesciowy, zawsze mozna dorobic pysk na zamowienie, pod wymiar. Tylko obawiam sie, ze i tak w rekach z d80/d90 to lezalo nie bedzie...

Pozdrawiam


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/12/e420-3.jpg
źródło (http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/kubera/newsy/e-420.jpg)