PDA

Zobacz pełną wersję : D200 przez internet? I jaki wybrać obiektyw?



krecik
28-10-2006, 20:24
Mam zamiar kupić Nikon D200 czy kupował ktoś przez internet? Mam do wyboru kupić w UK(tu mieszkam)za ok850-900 funtów lub kupić przez internet np http://www.expresscameras.com/prodetails.asp?prodid=460166&up=460117&start=1 za 2100 USD z obiektywami co wychodzi w przeliczeniu na funty niewiele więcej(ale z obiektywem). Jaką mam gwarancje że w paczce przyjdzie aparat a nie kamień?
Druga sprawa to wybór obiektywu. NikkorAF-S 17-35/2,8 ED-IF czy 17-55/2,8G ED-IF a może 12-24/4 ED-IF lub inne propozycje 18-200 lub sigma. A tak przy okazji co znaczą te literki EF, IF, VR i inne?
Tak wogóle zastanawiam się czy aby na pewno cyfrówka będzie dla mnie odpowiednia gdyż robie zdjecia głównie w nocy, zdjęcia burzy troche chodze po górach i podróżuje (ale głównie chodzi o zdjecia nocne co z tym szumem? Tyle szumu o szum). Jaka jest opinia fachowców? Zdecydowałem się na D200 bo przeczytałem że ma uszczelnienie a mój obecny F80(28-80 i 70-300) był już w naprawie 2 razy z powodu kilku kropel deszczu(podczas burzy)
Poza tym cyfrówka dlatego też,że troche bawie się Photoshopem no i każdy film skanować(robie dość dużo zdjęć)skanerem Prime Film 3600 pro to nie jest przyjemność.

Jacek_Z
28-10-2006, 20:57
sporo osób kupuje przez internet, ja ostatnio większość zakupów sprzetowych tak zrobiłem. oczywiscie ze sklepu istniejącego juz jakiś czas na rynku. allegro, ebay - jak komentarze i ilośc transakcji nie wzbudzają podejżeń.

obiektywy - tu trochę szok. Zastanawiasz się między najlepszymi i najgorszymi szkłami. Nikkor 17-55/2.8 to topowe szkło, a w konfrontacji 18-200, sigma? To jak wybór miedzy Porsche a Oplem.

Szumy i zdjęcia nocne. No cóż - tu musze powiedzieć, że jest inne body - Canon 5D. Na wysokich ISO wygląda lepiej. A ty tego bedziesz potrzebował.

Przekalkuluj ile masz do wydania.

Wiktoch
29-10-2006, 00:35
A tak przy okazji co znaczą te literki EF, IF, VR i inne?

pytasz serio? :shock:

odie83
29-10-2006, 02:06
pytasz serio? :shock:

Po pytaniu o te wszystkie literki i o obiektyw z gamy jakże różnych obiektówów poleciłbym temu panu jakiegoś dobrego kompakta... :)

krecik
29-10-2006, 03:36
Myślałem o Canonie 5D nawet byłem zdecydowany go kupić ale co z uszczelnieniem Canona? O ile wiem nie posiada on takiego "luksusu". Kosztuje dwa razy więcej niż Nikon D200 dlatego nie chciałbym go oddawać do serwisu. Chyba że się myle i posiada on uszczelnienie?
Do Pana czepiającego się symboli: można spokojnie żyć nie znając symboli(zresztą już znalazłem na strnoie Nikona). Jak Pan pije sok to Pan myśli co to jest E300, E220 itp. Nie każdy rodzi się omnibusem. Nie mam zamiaru nikogo obrażać więc prosze bez takich komentarzy

Kolekcjoner
29-10-2006, 05:47
Myślałem o Canonie 5D nawet byłem zdecydowany go kupić ale co z uszczelnieniem Canona? O ile wiem nie posiada on takiego "luksusu". Kosztuje dwa razy więcej niż Nikon D200 dlatego nie chciałbym go oddawać do serwisu. Chyba że się myle i posiada on uszczelnienie?
Do Pana czepiającego się symboli: można spokojnie żyć nie znając symboli(zresztą już znalazłem na strnoie Nikona). Jak Pan pije sok to Pan myśli co to jest E300, E220 itp. Nie każdy rodzi się omnibusem. Nie mam zamiaru nikogo obrażać więc prosze bez takich komentarzy

Z uszczelnieniami 5D raczej kiepsko. Nic o tym nie słyszałem żeby posiadał coś takiego. Natomiast nie słyszałem żeby ktoś narzekał, że coś mu się wywaliło bo zamoczył body. Z tym że te aparaty to właściwie dwa różne bieguny. W 5D będziesz miał też lekko prze.....e z obiektywami. Nic taniego Cię nie ratuje. Wg. moich preferencji to do fotografii podróżniczej, reportażu bardziej się nadaje D200, do studia, krajobrazu 5D. W tej chwili można go u nas wyrwać poniżej 9kzł - tragedia :(. D200 poniżej 6kzł:). Różnica dobrego szkła.

Irvine
29-10-2006, 22:31
O kupowanie w sklepie pt. Express Cameras radze zapomniec.
To zwykli oszuci:
http://www.resellerratings.com/seller_info.pl?seller_id=1805

pgi
31-10-2006, 00:40
Jak kupisz w USA to zapłacisz cło. Poza tym jak Ci coś nawali, to aparat będziesz musiał wysyłać do naprawy do Stanów. Lepiej kup w UK - pojawił się wątek z ciekawą ceną :shock: na Heatrow (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=12499&page=3).

Władca Pixeli
31-10-2006, 05:47
O kupowanie w sklepie pt. Express Cameras radze zapomniec.
To zwykli oszuci:
http://www.resellerratings.com/seller_info.pl?seller_id=1805
A tak wygląda ten salon fotograficzny :mrgreen:
http://donwiss.com/pictures/BrooklynStores/h0020.htm

sradek
06-11-2006, 11:53
Nie pamiętam od kiedy ale w jessops.co.uk D200 już 899! ostatnia cena jakieś tydzień temu 979! a miesiąc temu 1149. Czyli ok 5200 zł i można odebrać samemu. Cały czas czekałem na mój urlop żeby kupić w Poslce (bo taniej) , za 2 dni lece wiec zastanawiam sie czy nie kupić dzisiaj. Ale jaki obiektyw? Do tej pory myślałem o S3 pro. ale jakie szkło? Idę kupie co będzie. Wkurza mnie oglądanie waszych zdjęć i maglowanie tematu.
POZDRo

imiol
09-11-2006, 21:31
Witam niechce zakładać nowego tematu to podepnę się pod ten. A pytam o... jak współpracuje Nikon d200 z Sigma 70-200 2.8 DG - może ktoś ma taki zestaw, a może ktoś poporostu wie:)
Proszę o odpowiedz.

Adam Trzcionka
09-11-2006, 22:55
taki zestaw ma np. leszeg. chwali sobie współpracę. miałem 70-200/2.8 przez kilka minut przypiete do body w sklepie; wrażenia - jak najbardziej pozytywne, szybko i dość ostro od pełnej dziury

imiol
09-11-2006, 23:04
dziękuję Ci bardzo!
bo po nowym roku kupuje d200 i chce upewnić się że będzie wszystko grało :)

Cichy
09-11-2006, 23:41
co z uszczelnieniem Canona? O ile wiem nie posiada on takiego "luksusu".

Ja po każdym foceniu wylewam wodę ze środka, ale na szczęście jest prosty sposób - wyciągasz zatyczkę od kabla usb i tamtędy bez problemu wszystko wycieka :D