PDA

Zobacz pełną wersję : Jakiego typu obiektywem jest zrobione to zdjęcie?



kamillo44
15-12-2009, 13:31
Witam Forumowiczów :)

Proszę powiedzcie mi jakim obiektywem są zrobione te fotki, czy to jest takie normalne rybie oko? mi się wydaje że nie, więc pytam.

Z góry dzięki za pomoc :)

1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.imageshack.us/img30/6695/palace1f.jpg)

2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img109.imageshack.us/img109/931/img01y.jpg)

Boghol
15-12-2009, 13:33
typu fish-eye

ramicx
15-12-2009, 13:39
canon L 600mm 2.8, przecież jest w exifie
;)

Boghol
15-12-2009, 13:40
canon L 600mm 2.8, przecież jest w exifie
;)

:D

kamillo44
15-12-2009, 14:02
canon L 600mm 2.8, przecież jest w exifie
;)

widzę że humor dopisuje :)

nikkorem AF DX Fisheye 10,5 mm f/2,8G ED coś takiego zrobię?

stachu321
15-12-2009, 14:06
Na moje to jest zwykła ryba, tylko przez osłonę przeciwsłoneczną wchodzącą w kadr wychodzi czarna obręcz. Nie wymądrzam się, bo na fishach nie pracuję. Może będzie ktoś bardziej kompetentny.

fIlek
15-12-2009, 14:14
widzę że humor dopisuje :)

nikkorem AF DX Fisheye 10,5 mm f/2,8G ED coś takiego zrobię?

No nie do końca takie, to jest zrobione circular fishem, a Nikkor 10,5/2.8 takowym nie jest. Innymi słowy, przerysowania będą, jakość z pewnością lepsza, niż na przykładach, tylko nie będzie efektu "dziurki od klucza" znaczy się będziesz miał cały kadr bez żadnych winietek.

Paweł Kania
15-12-2009, 14:15
Wygląda mi to na Sigme fish-eye 8mm f4.0 (3.5?) EX, lub Sigma 4.5 mm f/2.8

Opis na Optyczne.pl 8mm/4.0 (http://www.optyczne.pl/395-Sigma_8_mm_f_4_EX_DG_Fisheye-specyfikacja_obiektywu.html)

TEST 4,5mm/2.8 na optyczne.pl (http://www.optyczne.pl/109.1-Test_obiektywu-Sigma_4.5_mm_f_2.8_EX_DC_CIRCULAR_FISHEYE_HSM.html )

A drugie foto mi wygląda na 'zwykłą' rybę DX (Nikkor 10,5, Sigma 10mm) zapiętą do FXa.

shaddixx
15-12-2009, 18:02
i do tego drugiego wariantu też się przychylam.

kamillo44
15-12-2009, 19:12
W exifie jest, że pierwsza fotka jest zrobiona jakimś coolpixem 990 na ogniskowej 7,7mm, a druga jest zrobiona EOS-em 10D na 8mm, czy pewnie z podpięta sigmą o której była mowa.

Podziękowania za konkrety dla fIlek i NeroN6.

Pytałem bo będę robił na moją stronę panoramy 3D, ale już mam programik do tego i ten nikkor AF DX Fisheye 10,5 mm f/2,8G ED powinien wystarczyć. Mam próbki fotek z tej sigmy 8 mm, i nikkora i po sklejeniu wygląda w porządku. Tylko że sigmą robi się 2 fotki, a nikkorem trzeba sieknąć 6 dookoła i jedną sufitu i jedną podłogi :)

pozdro.

kamillo44
15-12-2009, 22:22
A powie mi jeszcze ktoś czy ten nikkor AF DX Fisheye 10,5 mm f/2,8G ED ma wbudowany silnik AF? właśnie jak poznać czy obiektyw ma ten silnik czy nie?

w nowych obiektywach wiadomo jak jest oznaczenie SWM, to znaczy że jest ten nowy cichy silniczek, ale jak poznać, jak jest silniczek nie jest SMW, o ile takie są :)

aczkolwiek, nawet jakby go nie było to przy 10,5mm, raczej ręczne ostrzenie nie powinno sprawiać problemu :)

kamillo44
15-12-2009, 23:30
już znalazłem, nie ma silniczka, silniczek mają obiektywy AF-S :)

agape
16-12-2009, 01:59
A moim zdaniem te zdjęcia powstały przy użyciu fisha - i owszem - ale LOMO

http://www.fotomaniak.pl/5669/lomo-fisheye-35mm-czyli-specyficzny-kompakt-w-dwoch-odslonach/


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://static.photo.net/attachments/bboard/00P/00PmtW-48373684.jpg)



;)

fIlek
16-12-2009, 02:23
A ja nie mówiłem, że nie :D Fotki, a przynajmniej ich część, jakościowo nie powaliły - stąd podejrzenie, że słaby fish, albo wręcz analog :D

Paweł Kania
16-12-2009, 11:02
Czym Ty czytasz EXIFy, bo mnie za ch***re żadnego tam nie widzi w tych foto ?

agape
16-12-2009, 11:06
jakościowo nie powaliły - stąd podejrzenie, że słaby fish, albo wręcz analog
W pewnych kręgach zostałbyś za to stwierdzenie ukamienowany... :mrgreen:

morzon
16-12-2009, 11:42
Może to być też Peleng 8mm.

fIlek
16-12-2009, 13:01
W pewnych kręgach zostałbyś za to stwierdzenie ukamienowany... :mrgreen:

Po tylu kamienowaniach mam już tak twardy łeb, że jedno więcej... :mrgreen:

marszull
16-12-2009, 13:05
Po tylu kamienowaniach mam już tak twardy łeb, że jedno więcej... :mrgreen:

ha kamienny leb
to juz wiem czemu sie boksem zajmujesz :-)

kamillo44
16-12-2009, 13:32
Czym Ty czytasz EXIFy, bo mnie za ch***re żadnego tam nie widzi w tych foto ?

bo jak wrzucałem fotki na serwer to je zmniejszałem i wyrzuciłem exify żeby mniej zajmowały :) mogłem zapisać z exifami.

tak jak pisałem wcześniej pierwsza fotka jest zrobiona jakimś coolpixem990, niezły wynalazek.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://a.img-dpreview.com/reviews/nikoncp990/images/th_frontview.jpg)

Paweł Kania
16-12-2009, 13:36
Eee.. sam kiedyś mialem podobnego, chyba SQ model sie nazywał.


http://www.imaging-resource.com/ACCS/LENS1/LENS1.HTM

Foto z nasadką/konwerterem.

kamillo44
16-12-2009, 13:44
Chłopaki, powiedzcie mi jeszcze jedno, na allegro jest jedna sigma 8mm f/3.5 EX DG CIRCULAR FISHEYE, i gość w opisie pisze coś takiego:

"Uwagi: Przystosowany do współpracy z lustrzankami cyfrowymi, ale bez możliwości uzyskania okrągłego obrazu"

wie ktoś czy to prawda, a jak tak to dlaczego tak jest?

http://allegro.pl/item845017085_sigma_8mm_f_3_5_ex_dg_circular_fishe ye_nowy.html

Paweł Kania
16-12-2009, 13:55
Wydaje mi się ze na FX będzie okrągły, a na DX będzie miał lekko obcięta górę i dół.

Z Wawy jesteś to podejdź zapnij, zlookaj, pogadaj:
http://www.sigma-sklep.pl/

rg2000
16-12-2009, 13:58
Chłopaki, powiedzcie mi jeszcze jedno, na allegro jest jedna sigma 8mm f/3.5 EX DG CIRCULAR FISHEYE, i gość w opisie pisze coś takiego:

"Uwagi: Przystosowany do współpracy z lustrzankami cyfrowymi, ale bez możliwości uzyskania okrągłego obrazu"

wie ktoś czy to prawda, a jak tak to dlaczego tak jest?

http://allegro.pl/item845017085_sigma_8mm_f_3_5_ex_dg_circular_fishe ye_nowy.html

Tu można popatrzeć jak to działa http://pixel-peeper.com/lenses/?lens=257

kamillo44
16-12-2009, 15:20
rg2000, świetna stronka! NeroN6, dzięki za link, nie wiedziałem że mają sklep w wawie.

Wielkie dzięki za pomoc :D

Paweł Kania
16-12-2009, 15:29
Tylko na tej stronie pełne kadry są w większości na Caonie a one mają Cropa z tego co kojarze 1,2.

marszull
16-12-2009, 16:13
Canon to wogole jakis dziwny jest na sigmie 10 nie ma 180 stopni ;-)