PDA

Zobacz pełną wersję : statyw i na mamiyę i fm-kę



PRR
14-12-2009, 23:31
Witam

mam gorącą prośbę - pomóżcie mi wybrać statyw, który będzie w miarę uniwesrsalny - tzn musi jednocześnie dobrze sprawować się z mamiyą RB67 (bez pryzmatu) ale też FM2 czyli przeciwległą kategorią wagową. Czasem będzie współpracował z D300.

Myślę o manfrotto [ np taki http://www.cyfrowe.pl/aparaty/manfrotto-055xprob.html i jedna z takich głowic ta > http://www.cyfrowe.pl/aparaty/manfrotto-390rc2-junior-glowica-3d.html lub ta > http://www.cyfrowe.pl/aparaty/manfrotto-486-compact-glowica-kulowa.html

dziękuję za odpowiedzi

marszull
15-12-2009, 00:13
55 bedzie ok
co do glowic to ani jedej ani drugiej nie znam

PRR
15-12-2009, 00:16
a którą byś polecił

Krzychu_Z
15-12-2009, 08:37
a którą byś polecił

O 486RC (kulowej) w kontekście RB67 w ogóle bym zapomniał (zwróć jeszcze uwagę że ona nie ma płytki QR) - to jest bardziej zabawka niż prawdziwa głowica - IMHO musisz celować w 3D (MN804 / MN808 ) a jak kulowa to Markins i podobne (czyli coś na Arca Swiss - być może lepsze Benro da radę ale nie używałem więc trudno mi powiedzieć)

motyl
15-12-2009, 09:13
055 pod RB bym sobie darował. Szczególnie jak myślisz o przypięciu czegoś dłuższego niż standardowy obiektyw. Szukaj czegoś tutaj http://www.benro-statywy.pl

!AGresT
15-12-2009, 11:24
Proponuję jednak dwa różne statywy. RB wymaga czegoś cięższego, do FM2 nie ma po co dźwigać wielkiego klamota.
Ja do średniego/wielkiego formatu używam 075B + 229 i czasem jest za miękko.
Do FM2 nada się każdy "normalny" statyw, ja mam jakiego przedpotopowego silcka ze zintegrowaną głowicą kulową i za czasów FM2 sprawował się świetnie. Dobrze jeśli taki statyw ma haczyk do podwieszenia dodatkowego obciążenia (np. torby), zwiększa to jego stabilność.

sevenoo
15-12-2009, 11:32
Powiem Ci ze do RZ kupilem chinczyka, toporny metalowy stabilny - ciezki jak cholera. Ale sie sprawdza.
Mysle jak kolega wyzej ze nie ma sensu miec jednego statywu do obu aparatów. Do mamiyek to jednek musi byc kawal klamota

marszull
15-12-2009, 11:43
ja z 055xprob robilem fotki haslem, kievem, RB, a nawet Linhofem technika 6/9 i malym obrazkiem d200,d3
czasem rzeczywscie dociazam nogi ciezarkami (takimi od booma pomaranczowymi 5kg)
ale robilem tez zdjecia bez dociazania, ale pewnie wszystko zalezy gdzie co i jak
co do glowicy to ja mam 410 MF i jest ok, bardzo precyzyjna. Mialem ale tez kulowa joystick 222 tez byla ok ale jej raczej uzywalem do monopoda (ale na razie jej nie mam bo ktos mi ja podwedzil )

wilk325
15-12-2009, 11:49
Powiem Ci ze do RZ kupilem chinczyka, toporny metalowy stabilny - ciezki jak cholera. Ale sie sprawdza.
Mysle jak kolega wyzej ze nie ma sensu miec jednego statywu do obu aparatów. Do mamiyek to jednek musi byc kawal klamota

Może być jeden, ale niestety będzie drogo - Gitzo GT3530LS + Gitzo głowica kulowa GH3780QR

marszull
15-12-2009, 11:57
Może być jeden, ale niestety będzie drogo - Gitzo GT3530LS + Gitzo głowica kulowa GH3780QR

a nawet bardzo drogo, ale chyba nie o takie podpowiedzi chodzilo ;-)

marszull
15-12-2009, 12:00
A chyba najrozsadniejsza podpowiedz to sie wybrac do sklepu z najwiekszym wyborem statywow i glowic, podpiac, i poklapac lustrem patrzac jak sie zachowuje statyw :-)

PRR
15-12-2009, 16:17
Jedno to sprawdzić jak się zachowuje w sklepie, a drugie to mieć półroczne obycie z danym sprzętem. Dlatego właśnie proszę o pomoc :)

Dwa statywy nie wchodzą w grę bo i tak mam sporo sprzętu do noszenia, a kombinacja fmka+mamiya to podstawowe narzędzie, przy czym statyw ma być głównie do mamiyi. No i cena - chcę sie zamknąć w 1000 zł.

markB
15-12-2009, 17:36
IMO Man 055 powinien dać radę także Mamyi, ale te głowice, które wymieniłeś w pierwszym poście, są zdecydowanie za słabe na średni format. Poniżej czegoś z 808 (3D) lub 490 (kulowa) to bym tutaj nie schodził. Najlepiej hydrostatyczne, ale te są drogie.

marszull
15-12-2009, 18:48
ale 1000 w calosci? (glowica plus statyw) moze byc ciezko
bo jak wspomnial markB to ani jedna a ni drug awymieniona przez Ciebie nie jest za dobra do takiego sprzetu
ja od dawna pracuje na 410 i naprawde jest ok
tylko 055 plus 410 to 550zl i 640zl a to juz daje 1200zl

kh29228
15-12-2009, 19:21
ja kupiłem Benro B-2 (bylo o niej troche na forum) i jestem z niej bardzo zadowolony. pioruńsko mocno trzyma w tym także Mamiyę RZ67+S180 lub N D300 + N70-200 (głowica podpięta do body a nie do obiektywu)

wg producenta utrzyma 20kg

wygląda ona tak:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotozakupy.pl/img/produkt/9842/750x500,benro_b-2.jpg)



p.s. zdjęcie ze sklepu fotozakupy.pl

PRR
15-12-2009, 20:50
a jakie nogi do tego?

kh29228
16-12-2009, 00:27
nie będę oryginalny: MF 055 XPROB

Krzychu_Z
16-12-2009, 07:45
nie będę oryginalny: MF 055 XPROB

Popieram - dobra kula (a to Benro wygląda na niezłą) będzie sto razy wygodniejsza niż 5-6 razy cięższe głowice 3D a jednocześnie będzie miała taką samą albo większą nośność. Na na 055ProB (dość starym) + Markins M10 stawiałem sporo ciężkiego sprzętu i dawał radę bez problemu (obiektywy do 400mm + Wimberley Sidekick) - a jakieś bardzo ciężki zestaw to nie jest (statyw ~2.2 kg, głowica ~0.5 kg)

marszull
16-12-2009, 10:43
Dobra kula nie jest zla ;-) , ale jednak jesli sa potrzebne precyzyjne ruchy to wtedy ujawnia sie przewaga 3d.
A najlepiej miec obydwie :-)

axer
16-12-2009, 22:17
Ja do średniego/wielkiego formatu używam 075B + 229 i czasem jest za miękko.


Napisz proszę coś więcej o tym statywie, jak możesz to dorzuć jakieś zdjęcia. Miękko pod średnim czy wielkim? Też się nie mogę zdecydować na nic pod Mamiyę RZ67. Oglądałem Slika 700DX - miękki, do tego kiepska głowica w zestawie, frotka 055 już lepiej, ale tez mnie coś nie przekonuje. Z drugiej strony solidniejsze są już straszliwie ciężkie...