PDA

Zobacz pełną wersję : Uzywalnosc nikkorow na canonie



JAH_MALL
14-12-2009, 15:49
Interesuje mnie kwestia podpiecia obiektywow Nikona do puszki Canona.
Czy jest to wogole fizycznie mozliwe przez jakas przejsciowke, czy jest mozliwosc przeniesienia AF i czy cos sie z tym wiaze ?
Co z FF i BF w takim przypadku?

Naprawde obok fotografii kreci mnie krecenie (maslo maslane :)) filmow, jak wiadomo na dzien dzisiejszy canonowi lepiej to wychodzi. Cos muse kupic zeby moc krecic i tu na mysl przychodzi mi kilka opcji : 5d mk2 , D300s, d7.
Rowniez pod wzdledem fotograficznym kolejnym krokiem dla mnie powinna bys pelna klatka wiec myslalem o D700 ( swietna pucha ale brak filmow). Jako faworyta widze tu 5dmk2 ale nie chce zmieniac calego systemu na raz, chcialbym mos uzywac obiektywow jakie posiadam nawet w trybie manualnym, ale nie wiem czy jest taka opcja.

Dodam jeszcze ze:
- posiadam S5 ktorego chce nadal uzywac bo go pokochalem
- planuje kupic Samyanga 85mm 1.4
- glownie fotografuje landszaft i portret (w plenerze i w studio)

Czy ktos z wiedza na ten temat moglby cos doradzic?

Wielkie dzieki

gietrzy
14-12-2009, 15:52
http://16-9.net/

Póki co jeszcze warte zachodu (14-24G). Po premierze 14-24G Canon swojemu 14-24L nadał status design priority tak więc za parę miesięcy będzie nowa walka tytanów ;)

samek
14-12-2009, 15:52
Możesz kupić przejściówkę z potwierdzeniem ostrości. O AF zapomnij.

JAH_MALL
14-12-2009, 19:33
http://16-9.net/

Póki co jeszcze warte zachodu (14-24G). Po premierze 14-24G Canon swojemu 14-24L nadał status design priority tak więc za parę miesięcy będzie nowa walka tytanów ;)

No taki zestawik to niezla zyleta musi byc, ostrosc i jakosc obiektywu i szczegolowosc matrycy i jest rzeznia. Super maszynka do landszaftow, no chyba ze sredni format ale to juz calkiem inny przedzial cenowy.

pavel_9
14-12-2009, 21:51
a po co to kombinownie? zamiast tego EOS-a wstawiamy D3X i mamy to samo/jak nie lepiej bez zbędnego udziwniania

JAH_MALL
14-12-2009, 21:56
Dokladnie tak, ale do niedawna d3x jeszcze nie bylo.

samek
14-12-2009, 22:06
Dokladnie tak, ale do niedawna d3x jeszcze nie bylo.

A Twoje filmowanie?

JAH_MALL
15-12-2009, 01:11
A Twoje filmowanie?

Nie zrozumielismy sie, mialem na mysli ze D3x + 14-24 tez bylby rewelacyjny do landszaftu i to bez kombinacji Canon pucha - Nikon szklo. Ale mnie najzwyczajniej w swiecie jeszcze dlugo nie bedzie stac na taki zestaw (ale pesymista jestem).
Natomiast na takie D300s, 7D, czy tez 5Dmk2 pewnie by mi sie udalo budzet naciagnac.
Bardzo zaluje ze D700 nic nie kreci bo bym mial problem z glowy, krok do przodu bo FF i mozliwosc filmowania.
Aczkolwiek nie wiem moze kupic to D700 i z tym filmowaniem poczekac jeszcze troche, albo nic nie kupowac i czekac, ale 2 lata to chyba nie dam rady.

Nowy D300s moge dostac za okolo £1080 co daje 5 tys zl

Poooooomocy

Jacek_Z
15-12-2009, 01:56
Pełna klatka nikonowska z filmami to D3s.
Samyang jest chyba także na C.

wyrwiflak
15-12-2009, 13:00
na C lepiej używać Samyanga z mocowaniem nikonowym bo można bez problemu podpiąć go przez przejściówkę z dandelionem zyskując potwierdzenie ostrości z każdym czujnikiem. Naklejanie dandeliona na Samyanga = utrata gwarancji.

JAH_MALL
15-12-2009, 16:06
A tak oftopowo to gdzie najlepiej kupic slynnego samyanga 85mm. Od niedzieli bede w Polsce, a z tego co przegladalem aukcje na e-bay.co.uk to wiekszosc z nich pochodzi z Polski?

gietrzy
15-12-2009, 16:23
A tak oftopowo to gdzie najlepiej kupic slynnego samyanga 85mm. Od niedzieli bede w Polsce, a z tego co przegladalem aukcje na e-bay.co.uk to wiekszosc z nich pochodzi z Polski?

U źródła. Allegro -> 854802171