JAH_MALL
14-12-2009, 15:49
Interesuje mnie kwestia podpiecia obiektywow Nikona do puszki Canona.
Czy jest to wogole fizycznie mozliwe przez jakas przejsciowke, czy jest mozliwosc przeniesienia AF i czy cos sie z tym wiaze ?
Co z FF i BF w takim przypadku?
Naprawde obok fotografii kreci mnie krecenie (maslo maslane :)) filmow, jak wiadomo na dzien dzisiejszy canonowi lepiej to wychodzi. Cos muse kupic zeby moc krecic i tu na mysl przychodzi mi kilka opcji : 5d mk2 , D300s, d7.
Rowniez pod wzdledem fotograficznym kolejnym krokiem dla mnie powinna bys pelna klatka wiec myslalem o D700 ( swietna pucha ale brak filmow). Jako faworyta widze tu 5dmk2 ale nie chce zmieniac calego systemu na raz, chcialbym mos uzywac obiektywow jakie posiadam nawet w trybie manualnym, ale nie wiem czy jest taka opcja.
Dodam jeszcze ze:
- posiadam S5 ktorego chce nadal uzywac bo go pokochalem
- planuje kupic Samyanga 85mm 1.4
- glownie fotografuje landszaft i portret (w plenerze i w studio)
Czy ktos z wiedza na ten temat moglby cos doradzic?
Wielkie dzieki
Czy jest to wogole fizycznie mozliwe przez jakas przejsciowke, czy jest mozliwosc przeniesienia AF i czy cos sie z tym wiaze ?
Co z FF i BF w takim przypadku?
Naprawde obok fotografii kreci mnie krecenie (maslo maslane :)) filmow, jak wiadomo na dzien dzisiejszy canonowi lepiej to wychodzi. Cos muse kupic zeby moc krecic i tu na mysl przychodzi mi kilka opcji : 5d mk2 , D300s, d7.
Rowniez pod wzdledem fotograficznym kolejnym krokiem dla mnie powinna bys pelna klatka wiec myslalem o D700 ( swietna pucha ale brak filmow). Jako faworyta widze tu 5dmk2 ale nie chce zmieniac calego systemu na raz, chcialbym mos uzywac obiektywow jakie posiadam nawet w trybie manualnym, ale nie wiem czy jest taka opcja.
Dodam jeszcze ze:
- posiadam S5 ktorego chce nadal uzywac bo go pokochalem
- planuje kupic Samyanga 85mm 1.4
- glownie fotografuje landszaft i portret (w plenerze i w studio)
Czy ktos z wiedza na ten temat moglby cos doradzic?
Wielkie dzieki