PDA

Zobacz pełną wersję : Blokada lustra przy robieniu zdjęć



Sculptoris
13-12-2009, 21:13
Witam!

Tak z czystej ciekawości - kto z Was fotografuje z blokadą lustra? Robicie to stale, czy tylko wtedy gdy zależy Wam na lepszej ostrości?

BlackRoger
14-12-2009, 07:52
Na lepszej ostrości chyba zależy nam zawsze. U mnie to już odruch. Kiedy aparat wędruje na statyw automatycznie przestawiam wajchę na Mup.

T&T
14-12-2009, 17:02
Ja to samo.

Sculptoris
14-12-2009, 19:32
Tylko na statywie? Fotografując z ręki już to olewacie? Coś mało głosów. Zastanawiam się jaka jest praktyka.

wilk325
14-12-2009, 19:46
Tylko na statywie? Fotografując z ręki już to olewacie? Coś mało głosów. Zastanawiam się jaka jest praktyka.

A w jakiej sytuacji chciałbyś używać tej funkcji z ręki? Jak podniesiesz lustro to w wizjerze nic nie widać, więc to trochę bez sensu.
Przy krajobrazach i długich tele na statywie ta opcja służy, aby drgania powstałe podczas podnoszenia lustra się wytłumiły - wtedy robimy zdjęcie.
Do fotografowania z ręki to bardziej LV się nadaje.

BlackRoger
14-12-2009, 20:31
Dokładnie, poza statywem nie widzę potrzeby ani sensu stosowania tej funkcji.