Zobacz pełną wersję : D80 na mokro
Pankanka
13-12-2009, 19:36
Witam, jestem kajakarzem i uwielbiam robić zdjęcia z kajaka. Niestety boję się o swój sprzęt, ryzko zamoczenia jest dosyć dużo szczególnie na trudnych rzekach, albo jak mam pod opieką dzieci, czy młodzież, które lubią się wywracać i trzeba jej szybko ratować :P Mam nikona D80 i kilka obiektywów. Oczywiście na spływ zabierałbym tylko body i jakiś standard. Ma ktoś pomysł jak ochronić niedrogo taki sprzęt. Jakieś futerały czy coś, najlepiej aby można było w tym czymś robić zdjęcia. Proszę o pomoc :)
noraczej
13-12-2009, 21:25
gdzieś na forum były zdjęcia robione pod wodą aparatem w takim plastikowym kondonie :D pewnie coś takiego to było http://fotosklep.fotosik.pl/product.php?id=6128&cat=257&cname=pokrowce_podwodne&pname=dicapac_wp-dsrl1_futeral_wodoszczelny (http://fotosklep.fotosik.pl/product.php?id=6128&cat=257&cname=pokrowce_podwodne&pname=dicapac_wp-dsrl1_futeral_wodoszczelny#)
a moze coś takiego http://www.allegro.pl/item822091906_pokrowiec_przeciwdeszczowy_do_nikon_ d90_d80_d60_d3.html, tylko ze to może uchronic przed ewentualnym ochlapaniem a nie utopieniem sprzętu...
Ewentualnie takihttp://www.allegro.pl/item849236973_pokrowiec_przeciwdeszczowy_kata_e_69 0_lodz.html
Pankanka
15-12-2009, 13:43
Dzięki za pomoc. Przekopałem internet i znalazłem w swoim mieście takie cudo: http://afe.pl/catalog/product_info.php?cPath=136&products_id=1136 zobaczę jak to wygląda na żywo i czy odważę się trzymać w tym sprzęt (myślę jak z wilgocią w środku). Pozdrawiam
to nałozysz 2 takie urzadzenia na aparat i bedziesz pewny:) ale po pierwszej wywrotce sie przekonasz...
Mój kolega używa na kajak torby typu topload firmy Camera Armor seattle solo. Co prawda nie da się z jej poziomu robić zdjęć ale naprawdę daje radę. Konstrukcja wydaje się bardzo prosta, coś w stylu co się używa w wodoszczelnych torbach rowerowych tzn rolowanie. Kupił to za ok 200 zł. Sam sprawdzałem w deszczu i moje d80 z założonym 28-105 siedziało sobie całkowicie suche ;)
brunette
22-12-2009, 19:49
moj znajomy ma cos takiego http://www.bhphotovideo.com/c/product/562361-REG/Nimar_NI303D_1618_NI303D_Underwater_Housing_f_.htm l tylko to sporo kosztuje
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.