Zobacz pełną wersję : problem z kolorami w D60
Witam,
ostatnio zauważyłem że moja D60 na trybie auto z lampą błyskową w pomieszczeniach zamkniętych robi bardzo kiepskawe zdjęcia. Barwa kolorów jest tragiczna, skóra czerwona, kolory blade
http://img696.imageshack.us/img696/9369/dsc0007l.jpg
http://img19.imageshack.us/img19/8145/dsc0001qo.jpg
Obiektyw kitowy 18-55
Czy to jest naturalna cecha tego aparatu czy może ja coś źle robię?
Proszę o pomoc
Krzysi3k
13-12-2009, 13:13
Witam,
ostatnio zauważyłem że moja D60 na trybie auto z lampą błyskową w pomieszczeniach zamkniętych robi bardzo kiepskawe zdjęcia. Barwa kolorów jest tragiczna, skóra czerwona, kolory blade
http://img696.imageshack.us/img696/9369/dsc0007l.jpg
http://img19.imageshack.us/img19/8145/dsc0001qo.jpg
Obiektyw kitowy 18-55
Czy to jest naturalna cecha tego aparatu czy może ja coś źle robię?
Proszę o pomoc
mam d40 ... co do trybu auto to się nie wypowiem, bo nie używam. Ale potwierdzę, że w ustawieniach balansu bieli auto jest problem. Lepiej ustawić balans na lampę błyskową :). No i można jeszcze programowo poprawiać taki defekt
Jak ustawisz na lampę a jest światło mieszane to też będzie kiepsko, ja na dzień dobry przestał bym używać auto i zszedł trochę z iso najlepiej na 100-200 max 400
Slawek Wojtczak
14-12-2009, 00:20
albo RAW
Lepiej ustawić balans na lampę błyskową :)
Pomijając, że ja robię w RAW to jednak chcąc robić tylko w JPG zrobiłbym jak kolega radzi wyżej. Weź jeszcze pod uwagę, że ściany w tym pomieszczeniu nie mają (że tak powiem) obojętnego koloru. A to ma również wpływ na kolorystykę zdjęcia.
Edit:
takie małe porównanie na szybko:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img36.imageshack.us/img36/8334/dsc0007lk.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img696.imageshack.us/img696/9369/dsc0007l.jpg)
Musisz jeszcze o jednej rzeczy pamiętać. Kobiety na ślub robią sobie zawsze jakieś dziwne makijaże które powodują, że potem nijak jest poradzić sobie z kolorystyką, mając nawet RAWa ;)
voltariel
14-12-2009, 02:04
Musisz jeszcze o jednej rzeczy pamiętać. Kobiety na ślub robią sobie zawsze jakieś dziwne makijaże które powodują, że potem nijak jest poradzić sobie z kolorystyką, mając nawet RAWa ;)
I tu jest pies pogrzebany. Koledzy wysilają mózgownice nad zmianami ustawień softu w body, a diabeł tkwi w szczegółach i prostych rzeczach. W tym wypadku w makijażu Panny Młodej ;)
marciing
14-12-2009, 09:52
poza tym lampa wbudowana to Twój wróg!! :)
polecam robić w rawach a przy wywołaniu zawsze można coś skorygować
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.