PDA

Zobacz pełną wersję : D700 i ustawienia puszki



osowiak
12-12-2009, 23:51
Kolega nie z forum ma D700 i niestety nie radzi sobie z ustawieniami puszki, juz na ekranie a tym bardziej na odbitkach widac, że wszystko a zwłaszcza portrety sa takie mdławe i ustwienie większego kontrastu nic nie daje ale i kolorki takie z lekka rdzawe -jeżeli macie jakies wypracowane ustawienia w puszce, to proszę podajcie.

mpwt
12-12-2009, 23:55
A kolega przypadkiem nie ustawił aRGB? Inna sprawa, że wróżkami nie jesteśmy a nie ma jednego słusznego ustawienia puchy. Niech się zaloguje na forum i pokaże fotki...

maniek750
13-12-2009, 00:22
Z checia bysmy "oblukali" te fotki o ktorych piszesz i byloby latwiej cos powiedziec ;-)

kh29228
13-12-2009, 01:11
jak można wpaść na pomysł, że można powiedzieć, co jest złego ze zdjęciami, skoro ich nie widzimy? odnośnie kolorów, to przecież wszystko jest względne, bo np. WB powinien być ustawiany pod konkretne warunki oświetleniowe., więc nie można podać gotowych ustawień. No chyba, że kolega nie wie co to WB, ale to wtedy nawet D3X nie pomoże.

osowiak
13-12-2009, 15:15
ok rozumiem ale powiem wam tak porównalismy to samo ujęcie na takim samym balansie bieli przy fleszach i na moim D300 zarówno w swiatłaach i cieniach oraz tam gdzie sa przejscia tonalne jest o wiele więcej informacji niz u niego z D700 ,poprosze go o zalogowanie sie i wstawienie tych zdjęc .A może jak dam radę to sam to zrobie ale w pon ew wtorek.
A może to kwestia jego szkiełka 24-70 a mój Tamronik 17-50 jest swietny.

kh29228
13-12-2009, 15:58
jeśli temat świateł i cieni, to może coś z ADL? ale i tak bez fotek to nic się nie powie

hawk
13-12-2009, 16:12
Kolega nie z forum

taa kolega ;) wrzuć jakieś sample, wtedy będzie można coś więcej powiedzieć.

Jatin
13-12-2009, 16:29
ok rozumiem ale powiem wam tak porównalismy to samo ujęcie na takim samym balansie bieli przy fleszach i na moim D300 zarówno w swiatłaach i cieniach oraz tam gdzie sa przejscia tonalne jest o wiele więcej informacji niz u niego z D700 ,poprosze go o zalogowanie sie i wstawienie tych zdjęc .A może jak dam radę to sam to zrobie ale w pon ew wtorek.
A może to kwestia jego szkiełka 24-70 a mój Tamronik 17-50 jest swietny.


Bo D300 to lepsza pucha :p

NBA
13-12-2009, 17:25
Bo D300 to lepsza pucha :p

D70 jest lepsza... bo się gumy nie odklejają... a to wpływa na kolory...

harb
14-12-2009, 20:06
niech ustawi na fabrykę a ostrość podbije +2, reszta w programach do obróbki - mam takie ustawienia od samego początku 1,5 roku i nie mam problemów, po co grzebać w puszce skoro wszystko da się wyprostować w obróbce i jest jakiś punkt odniesienia jakby co :-D