Zobacz pełną wersję : D700 i ustawienia puszki
Kolega nie z forum ma D700 i niestety nie radzi sobie z ustawieniami puszki, juz na ekranie a tym bardziej na odbitkach widac, że wszystko a zwłaszcza portrety sa takie mdławe i ustwienie większego kontrastu nic nie daje ale i kolorki takie z lekka rdzawe -jeżeli macie jakies wypracowane ustawienia w puszce, to proszę podajcie.
A kolega przypadkiem nie ustawił aRGB? Inna sprawa, że wróżkami nie jesteśmy a nie ma jednego słusznego ustawienia puchy. Niech się zaloguje na forum i pokaże fotki...
maniek750
13-12-2009, 00:22
Z checia bysmy "oblukali" te fotki o ktorych piszesz i byloby latwiej cos powiedziec ;-)
jak można wpaść na pomysł, że można powiedzieć, co jest złego ze zdjęciami, skoro ich nie widzimy? odnośnie kolorów, to przecież wszystko jest względne, bo np. WB powinien być ustawiany pod konkretne warunki oświetleniowe., więc nie można podać gotowych ustawień. No chyba, że kolega nie wie co to WB, ale to wtedy nawet D3X nie pomoże.
ok rozumiem ale powiem wam tak porównalismy to samo ujęcie na takim samym balansie bieli przy fleszach i na moim D300 zarówno w swiatłaach i cieniach oraz tam gdzie sa przejscia tonalne jest o wiele więcej informacji niz u niego z D700 ,poprosze go o zalogowanie sie i wstawienie tych zdjęc .A może jak dam radę to sam to zrobie ale w pon ew wtorek.
A może to kwestia jego szkiełka 24-70 a mój Tamronik 17-50 jest swietny.
jeśli temat świateł i cieni, to może coś z ADL? ale i tak bez fotek to nic się nie powie
Kolega nie z forum
taa kolega ;) wrzuć jakieś sample, wtedy będzie można coś więcej powiedzieć.
ok rozumiem ale powiem wam tak porównalismy to samo ujęcie na takim samym balansie bieli przy fleszach i na moim D300 zarówno w swiatłaach i cieniach oraz tam gdzie sa przejscia tonalne jest o wiele więcej informacji niz u niego z D700 ,poprosze go o zalogowanie sie i wstawienie tych zdjęc .A może jak dam radę to sam to zrobie ale w pon ew wtorek.
A może to kwestia jego szkiełka 24-70 a mój Tamronik 17-50 jest swietny.
Bo D300 to lepsza pucha :p
Bo D300 to lepsza pucha :p
D70 jest lepsza... bo się gumy nie odklejają... a to wpływa na kolory...
niech ustawi na fabrykę a ostrość podbije +2, reszta w programach do obróbki - mam takie ustawienia od samego początku 1,5 roku i nie mam problemów, po co grzebać w puszce skoro wszystko da się wyprostować w obróbce i jest jakiś punkt odniesienia jakby co :-D
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.