rafal0325
10-12-2009, 19:06
1.Fotka prosto z puszko
Balans bieli ustawiony na swiatło dzienne,pomiar światła matrycowy.
Widać takie jakby zażółcenie.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img707.imageshack.us/img707/7030/dsc08800.jpg)
2.To samo zdjęcie tylko ze w gimpie był zrobiony
automatyczny balans bieli
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img707.imageshack.us/img707/8828/dsc0880.jpg)
Róznice chyba widać.I teraz pytanie czy będe musiał za każdym razem poprawiać fotki czy to tylko kwestia innego ustawienia balansu bieli w body.
Balans bieli ustawiony na swiatło dzienne,pomiar światła matrycowy.
Widać takie jakby zażółcenie.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img707.imageshack.us/img707/7030/dsc08800.jpg)
2.To samo zdjęcie tylko ze w gimpie był zrobiony
automatyczny balans bieli
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img707.imageshack.us/img707/8828/dsc0880.jpg)
Róznice chyba widać.I teraz pytanie czy będe musiał za każdym razem poprawiać fotki czy to tylko kwestia innego ustawienia balansu bieli w body.