PDA

Zobacz pełną wersję : Poprawny balans bieli prosto z puszki?



rafal0325
10-12-2009, 19:06
1.Fotka prosto z puszko
Balans bieli ustawiony na swiatło dzienne,pomiar światła matrycowy.
Widać takie jakby zażółcenie.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img707.imageshack.us/img707/7030/dsc08800.jpg)

2.To samo zdjęcie tylko ze w gimpie był zrobiony
automatyczny balans bieli

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img707.imageshack.us/img707/8828/dsc0880.jpg)

Róznice chyba widać.I teraz pytanie czy będe musiał za każdym razem poprawiać fotki czy to tylko kwestia innego ustawienia balansu bieli w body.

trud
10-12-2009, 20:04
No to chyba normalne ze jak źle ustawisz balans bieli w aparacie to będziesz musiał poprawiać.

jackrabbit
10-12-2009, 20:08
ustawiles balans bieli na sloneczko a powinienes na zaroweczke a najlepiej na PRE (doczytaj w instrukcji) :)

rafal0325
10-12-2009, 21:36
ustawiles balans bieli na sloneczko a powinienes na zaroweczke a najlepiej na PRE (doczytaj w instrukcji) :)

wiem co to jest PRE,ustawione było na "błyskawicy"

mpwt
10-12-2009, 23:58
A jakie było źródło światła w pokoju?

jackrabbit
11-12-2009, 00:03
wiem co to jest PRE,ustawione było na "błyskawicy"

blyskawica to nie to samo co swiatlo dzienne, tu widac ze glownym zrodlem swiatla byla lampa na suficie, blyskac chyba nie blyskales

rafal0325
11-12-2009, 21:30
A jakie było źródło światła w pokoju?

Jedna żarówka energooszczędna.
Ps.Odbijałem tez lampą od sufitu.

swider
11-12-2009, 22:09
No to katastrofa gotowa :D

Nie dosc, ze swiatlo mieszane to jeszcze swietlowka na dokladke. Najlepiej rob w NEFie i sobie pozniej skoryguj WB w post-procesie. Ew. ustaw sobie balans bieli na jakiejs bialej kartce, choc to nie bedzie gwarantem poprawnego WB.

mpwt
12-12-2009, 00:26
Jedna żarówka energooszczędna.
Ps.Odbijałem tez lampą od sufitu.

To masz dwa różne źródła światła o różnej temperaturze barwowej. I jak tu ma być poprawny WB? :D