PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Znowu klify!



Greg77
10-12-2009, 18:00
Kolejny kadr z poniedzialkowego wypadu........dla skali dodam ze ten klif ma jakies 20m.....takze widac jaka jest ta nacierajaca fala;)



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/12/xpplll-1.jpg
źródło (http://i45.tinypic.com/xpplll.jpg)

Sowulus12
10-12-2009, 18:05
Świetne! Ja mam tylko takie odczucie - może to mój monitor - że jest ogólnie minimalnie za ciemno.

Strus
10-12-2009, 18:24
Ależ masz tam miejscówki zarąbiaszcze !!

Greg77
10-12-2009, 18:28
Świetne! Ja mam tylko takie odczucie - może to mój monitor - że jest ogólnie minimalnie za ciemno.

chmmmm.....no u mnie wyglada to tak akurat! No coz wiesz jak to z tymi monitorami jest, moj byl kalibrowany jakies 3 tyg temu.....wiec chyba jest ok:)


Ależ masz tam miejscówki zarąbiaszcze !!

Ech no Eire ma niesamowite zachodnie wybrzeze.......

Sowulus12
10-12-2009, 18:38
chmmmm.....no u mnie wyglada to tak akurat! No coz wiesz jak to z tymi monitorami jest, moj byl kalibrowany jakies 3 tyg temu.....wiec chyba jest ok:)



Ech no Eire ma niesamowite zachodnie wybrzeze.......

Tak to pewnie mój przekłamuje - a fota jak zwykle ;) już się przyzwyczaiłem, że jak otwieram Twoje zdjęcie to najpier okładam poduszką stopy żeby ich szczęka nie uszkodziła ;)

Greg77
10-12-2009, 18:39
już się przyzwyczaiłem, że jak otwieram Twoje zdjęcie to najpier okładam poduszką stopy żeby ich szczęka nie uszkodziła ;)

:D bez przesady.....

Sowulus12
10-12-2009, 18:41
Bez przesady! Takiej serii klifów jak Ty to chyba nikt nie zaprezentował jak dotąd na Tym forum.

borregaard
10-12-2009, 19:27
Piękne miejsce.Zieleń na dole nieco ....lżej zielonym i może deko jaśniej.
Ładne.

zaza67
10-12-2009, 20:54
borregaard juz wszystko napisal
dodam ze mi sie bardzo widzi

harb
10-12-2009, 21:20
bardzo ładnie zrobione i ciekawa miejscówka :-D

Greg77
10-12-2009, 21:42
bardzo ładnie zrobione i ciekawa miejscówka :-D

Jak jeszcze kiedys postanowisz pomeczyc matryce w tych warunkach i w tej szerokosci geograficznej to z przyjemnoscia tobie pokaze to miejsce:D

wojtek6308
11-12-2009, 10:17
Ciekawe miejsce, bardzo ładnie pokazane :)

PABLOOK
11-12-2009, 10:37
No takieee klify to ja mogę każdego ranka przyjmować.
Kadr i dynamika na duży plus, natomiast wydaje mi się, że światełko tym razem zbytnio nie rozpieszczało :).

SunFire
11-12-2009, 13:52
Hej kolejne fajne zdjecie.
Tak sie zastanawiam czy Wy macie jeszcze cos innego do focenia nizeli te skalki?

Mam pomysl, za kazdym takim zdjeciem podawaj nam namir gdzie to zrobione, my naniesiemy to na google map i zobaczymy ile linii brzegowej juz obpstrykaliscie :)

To bylo bez sarkazmu - ale daliscie juz taka wielka dawke Irlandzko/UK-owych skalek ze zastanawiam sie czy mozecie cos innego zapodac.

Co do zdjecia to zastrzeżeń brak - bardzo dobre wykonanie, kolorki takie jakie lubie, dwoma slowami dobra robota.

ocean
11-12-2009, 15:11
Niezłe te klify. Greg którego obiektywu używałeś do tych fotek? Tamrona, czy jednego z kitów? Pytam bo jestem przed zakupem D90 :mrgreen:

Greg77
11-12-2009, 15:26
Mam pomysl, za kazdym takim zdjeciem podawaj nam namir gdzie to zrobione, my naniesiemy to na google map i zobaczymy ile linii brzegowej juz obpstrykaliscie :)

To bylo bez sarkazmu - ale daliscie juz taka wielka dawke Irlandzko/UK-owych skalek ze zastanawiam sie czy mozecie cos innego zapodac.
.

Sluchaj.....jak masz w okolicy pole rzepaku to pokazujesz rzepak a jak rolosy to pokazujesz rolosy!
Ja mam ocean i klify i to lubie!


Niezłe te klify. Greg którego obiektywu używałeś do tych fotek? Tamrona, czy jednego z kitów? Pytam bo jestem przed zakupem D90 :mrgreen:

Tutaj Tamron;)

Czarny73
11-12-2009, 17:49
Klify, ale wreszcie inaczej ;)

Podoba mi się.

Pozdrawiam.

Hoobie
11-12-2009, 20:18
Osobiście to mógłbym takie kadry oglądac bez końca i nie mówie tego dlatego, żeby "podlizywac się" autorowi (w tym przypadku Gregowi), ale także innym Kolegom przebywających w tamtych okolicach! Także WELL DONE & GIVE ME MORE! :D

P.S. Al Koholik miał rację - gdzie nie pojedziesz na Zachód, to masz z każdej strony coś do obfocenia... :D Zazdroszcze, naprawdę zazdroszczę miejscówek, jednak mz jeden dzień nie starczy, żeby obcic najładniejsze miejsca :(

Greg77
11-12-2009, 21:53
......... jednak mz jeden dzień nie starczy, żeby obcic najładniejsze miejsca :(

Przyjedzcie na wiecej;) Hehe od poniedzialku mam wieczny urlop:D

nothing
11-12-2009, 21:58
Troszkę inne obróbkowo niż poprzednie... i też fajnie to wyszło... :-)

erde
11-12-2009, 22:38
levels + 10% i będzie gitara.

btw - zawuażyliście, że przynajmniej połowa stałych bywalców tego działu mieszka w UK ? :D

Greg77
11-12-2009, 22:44
btw - zawuażyliście, że przynajmniej połowa stałych bywalców tego działu mieszka w UK ? :D

Chmmmmm zauwazylem:D
Wydaje mi sie ze problem moze polegac na tym ze latwiej jest kupic sprzet mieszkajac poza FATERLANDEM!

erde
11-12-2009, 22:49
raczej problem polega na tym, że w PL coraz większy gnój... (chociaż w UK też raczej tak wesoło nie jest).

W każdym razie drogi Gregu, od kiedy zacząłeś racjonalnie podchodzić do obróbki, Twoje zdjęcia niczym nie odbiegają od reszty UKejowych strzelców i coraz bardziej mi się podobają.

A ja czekam na śnieg i chociaż 2 dni wolnego, żeby móc zapolować na jakąś sarninę na warmińskich, śródleśnych łąkach :)

Btw again - w październiku zacząłem drugie studia - British & EU Law na oddziale Cambridge na UW, więc gdybyście mieli jakieś problemy, np z zakazem fotografowania, to śmiało walcie do mnie :D

GUINNESSts
11-12-2009, 23:01
Gregorzu fota gra. Nie spiewa jednak. Moze moj monitor. Wyobrazam sobie skalki jasniej a z kolei fale jakby lekko przpalu dostaly mz. Takie szczegoliki. Bo generalnie to oki. Kolorystyka jak w IE. Trawki znam dobrze i tez ich kolor odbieram pozytywnie:)

ostrytux
11-12-2009, 23:03
Gregorzu fota gra. Nie spiewa jednak. Moze moj monitor. Wyobrazam sobie skalki jasniej a z kolei fale jakby lekko przpalu dostaly mz. ...
Trudno się nie zgodzić - kadr udany, fajnie że kolory na niebie zagrały :)

Greg77
11-12-2009, 23:11
Wyobrazam sobie skalki jasniej a z kolei fale jakby lekko przpalu dostaly mz.

U mnie skalki sa wystarczajaco jasne a raczej tak akurat.........a co do fal......mysle ze musisz sprawdzic sam czy jest tam przepal......sprawdz sobie chocby histogram....;)

Klarens
11-12-2009, 23:31
u mni ewszystko wyglada jak nalezy , jest wysmienicie!

Keek
11-12-2009, 23:58
A nie daloby sie z dolu? Pod tymi falami? Tak w srodku?
Chyba w miare duza parasolka rozwiazalaby problem ewentualnego zamoczenia sprzetu?

Al Koholik
12-12-2009, 00:34
Nie ma bata! Po Nowym Roku jadę na Loop Head... :) Dobra fota podobnie jak panoramka z innego wątku...

Greg77
12-12-2009, 06:21
Nie ma bata! Po Nowym Roku jadę na Loop Head... :) Dobra fota podobnie jak panoramka z innego wątku...

Rozumiem ze nareszcie sie spotkamy;)

gie
12-12-2009, 21:01
woda za jasna klif za ciemny

harb
13-12-2009, 14:17
zaglądam kolejny raz - bardzo mi się ta fotka podoba :-D

Locter
13-12-2009, 17:29
Nie wiem czmu mi umknął ten wątek, jakimś cudem go przeoczyłem.

Napisze tylko tyle, że zdjęcie jest bardzo podobne do tego co można tam było zobaczyć na własne oczy, zarówno ekspozycja jak i kolory, wiec uważam, że super wyszło.

Amadeusz
13-12-2009, 20:27
Greg77, który poziom morza jest właściwy bo ja widzę dwa:) Na pierwszym planie dużo skały i płytko a zatoka powyżej dokładnie wypełniona (sprzeczność). Albo coś się wypłaszczyło i dlatego zasygnalizowałeś skalę albo nie wiem co;)

Greg77
13-12-2009, 22:05
Greg77, który poziom morza jest właściwy bo ja widzę dwa:) Na pierwszym planie dużo skały i płytko a zatoka powyżej dokładnie wypełniona (sprzeczność). Albo coś się wypłaszczyło i dlatego zasygnalizowałeś skalę albo nie wiem co;)

Albo od lewej nadchodzila 10m fala!

Amadeusz
14-12-2009, 02:22
Albo od lewej nadchodzila 10m fala!

Nie, nie o falę chodzi.
W "dla zainteresowanych" dostrzegłem różnicę poziomów szczytu skałki z jej początkiem z zatoce czego tu nie widać i wygląda nienaturalnie - taka zmyłka dla oka poprzez perspektywę.

Greg77
14-12-2009, 03:07
Nie, nie o falę chodzi.
W "dla zainteresowanych" dostrzegłem różnicę poziomów szczytu skałki z jej początkiem z zatoce czego tu nie widać i wygląda nienaturalnie - taka zmyłka dla oka poprzez perspektywę.

OK myslalem ze chodzi o nieumiejetna sklejke a to jest jeden kadr;)

SunFire
14-12-2009, 12:11
Hej Greg77
Rozumiem twoje hobby, kazdy ma jakies i kazde bardzo szanuje i cenie :).

Zastanawia mnie tylko jeden fakt ze tak malo jest fotek z IE innych nizeli fale, skaly i ocean. :)
A ze akurat Twój watek mi wpadl w oko to napisalem o tym akurat w Twoim :), bo w koncu w IE focisz.
A skoro i IE focisz to wyszlem z zalozenia ze wiecej braci z IE bedzie ogladac Twoj watek, wiec sie wypowiedza na czym polega ten fenomen :). Tak wiec nie bierz moich rozwazań zbyt personalnie (to byla zachęta do dyskusji - choc koledzy nie bardzo chyba chcieli podyskutowac) :).

Fotki robisz naprawde fajne, kolorystyka mi sie podoba, klimatyczne itd. pewnei wiele moglbym sie od Ciebie nauczyc w tej kwestii.
A co do rzepaku to tak, tam gdzie ja jestem mozna chyba kukurydze jedynie focic :), ale juz nie w tym roku :)

Trzymaj sie i pozdrawiam

PS
I tak bede sobie obserwowal Twoje watki, mam nadzieje ze sie nie pogniewasz.
Mam jeszcze jedno pytanie - jakimi szkielkami robisz te fotki, jakie czasy? bede wdzieczny za info o ile to nie tajemnica warsztatu (bo i takich kolegow ktorzy tak mowili spotkałem).

Pozdrowienia dla wszystkich z IE

Proac150
14-12-2009, 17:46
Pięne miejsce, dobra praca