PDA

Zobacz pełną wersję : nikon d80 vs d700



kubu
08-12-2009, 15:00
Proszę o wyjaśnienie dlaczego wszystkie testy pod względem wielkości szumów dla nikona d700 mówią to samo, że jest super jakość i szumy widoczne dopiero powyżej ...3200? Skoro widać, że widoczne szumy są już na low iso (100) , 200 itd. Chociażby w porównaniu z nikonem d80, który wypada znacznie lepiej (jest czyściutko). Wiem, że oba modele różnią się matrycą CMOS a CCD ale przecież d700 to już jest pełna klatka i taki syf? Poza tym mam zamiar właśnie się przesiąść na d700, tyko z tego względu się waham. Z góry bardzo dziękuję za wyjaśnienia.

morzon
08-12-2009, 15:19
Możesz pokazać te zaszumione iso200 z D700?

havk
08-12-2009, 15:22
jak mozna porownywac d80 z d700 :D? d80 to chyba najbardziej szumiacy nikon, a d700 najmniej (chociaz nie wiem jak d3/x bo dla mnie ten model nie istnieje:P)

superkomornik
08-12-2009, 15:34
Może masz zakurzony monitor i wydaje Ci się, że to szum? :)

J51
08-12-2009, 15:39
Może masz zakurzony monitor i wydaje Ci się, że to szum? :)

Dobre to :)

kubu
08-12-2009, 15:48
Proszę zobaczcie sami tablica gretaga iso 100 dla obu aparatów:

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4881&p=1
http://www.fotopolis.pl/drukuj.php?n=7598&p=2

kurcze, może faktycznie jestem trochę przewrażliwiony na tym punkcie, albo muszę zmienić monitor?

Pozdrawiam

Remol71
08-12-2009, 15:55
Daj na luz, przy ISO100 nie ma różnic, dodatkowo to jpeg. Kiedyś ludzie do puszek wkładali różne klisze, każda dawała inny efekt i nikt nie płakał. Dzisiaj sprzęt jest takiej jakości że ze szczęścia ludzie szukają defektów zamiast fotografować. Wykonaj takie zdjęcie tablicy przy ISO100 dowolnym aparatem i nikt nie zgadnie co jest czym robione.

R
08-12-2009, 16:00
byc moze kolega ma cos z rozdzielczoscia monitora... spiesze wyjasnic, ze te duze kwadraty szare i kolorowe to nie jest szum powiekszony pod mikroskopem... :D

gdyby tak bylo to rzeczywiscie mozna sadzic, ze te aparaty sie nie roznia jakoscia obrazka...

kubu
08-12-2009, 16:00
ok!
dzieki chłopaki za otrzeźwienie!

havk
08-12-2009, 23:26
w tym tescie probki z d700 maja wieksze przyblizenie i sa ostrzejsze niz te oddalone zamydlone z d80 :p

maniek750
09-12-2009, 00:53
Ehh... kto porownuje D80 do D700 ;)

timi
09-12-2009, 01:43
Ten post to już lekkie przegięcie :mrgreen: co jak co ale 700 pod katem szumów wypada naprawdę nieźle.

mpwt
09-12-2009, 01:50
co jak co ale 700 pod katem szumów wypada naprawdę nieźle.

A to i tak bardzo sceptycznie powiedziane ;)
Mam obie puszki, D80 i D700...