PDA

Zobacz pełną wersję : Praga - luty 2010



admin
07-12-2009, 14:56
Plerer fotograficzny PRAGA!



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digital.pl/banery/praga2010.gif)


19-21 lutego 2010r.


Magiczna Praga i okolice.

Zaplanowane:

Dzien pierwszy (piatek 19): Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd do „Podziemnego Świata Morawskiego Krasu”- jednych z najpiękniejszych tego typu w Europie Jaskiń- Wielka Jaskinia Punkewni- pływanie łódkami w podziemnych labiryntach. Następnie przejazd do Brna największego miasta Moraw, niezwykle urokliwe, z piękną starówką. Obiadokolacja .
Nocleg (hotel Dum III* -Kutilova 3061/2, Praga 4 - http://www.praga.pl/miasto/hotele/dum ).

Dzien drugi (sobota 20):
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Pragi. Swoje uroki prezentują nam Hradczany: Katedra Św. Wita, Zamek, Złota Uliczka, Bazylika Św. Jerzego, Schody Królewskie, następnie udajemy się na Małą Stranę: Kościół Św. Mikołaja, Most Karola. Powrót do hotelu- następnie obiadokolacja. Nocleg w Pradze (hotel III*).

Dzien trzeci (niedziela 21):
Śniadanie. Dalszy ciąg zwiedzania Pragi- Nove Miasto: Plac Wacława, Ratusz Nowomiejski, następnie udajemy się na rynek Starego Miasta: Ratusz, Zegar Orloy, kościół Tyński, Dzielnica Żydowska, Cmentarz Żydowski, Synagoga Staronowa, Ratusz Żydowski. Przejazd do Polski noca.

Uwaga: moga nastapic drobne zmiany w planach z uwagi na pore roku ;)

Pokoje hotelowe postaramy sie doprecyzowac do formy udzialu uczestnikow (pary - single).

Przejazd autokarem "lux standart" - barek, klima, video, VC.

Na miejscu przewodnik do naszej dyspozycji.

Cena dla pojedynczego uczestnika: 405 zlotych!

Kazdy uczestnik powinien zaopatrzyc sie w około 1000 koron czeskich /ok. 150 zlotych/ (Jaskinia Punkewni i Praga Hradczany i inne platne atrakcje).


W zwiazku z ubezpieczeniem KL i NNW potrzebne beda mi dane personalne.
Prosze o deklaracje w watkach ponizej. Dodatkowe informacje beda wysylane do wszystkich via PW.

(edit 16 grudnia) Uwaga: wczoraj doszla do mnie propozycja "zabrania" ze soba modelek (dwie panie). Ciekaw jestem Waszego zdania w tej kwestii.


Lista osób zadeklarowanych:

Nick/i - potwierdzenie wplaty

1. Sawi + manaika / zaksiegowane
2. Marthi + Boghol / zaksiegowane
3. Artko + 1 / zaksiegowane
4. kakersik +1 / zaksiegowane
5. tmc + 1 / zaksiegowane
6. sea21 + 1 / zaksiegowane
7. Robert_P / zaksiegowane
8. rg2000 + 1 / zaksiegowane
9. Piotr Gorus /zaksiegowane
10. Gio + 2 / zaksiegowane
11. Azazel85 / zaksiegowane
12. Francis + 1 / brak wplaty (wstepna rezerwacja)
13. alo / zaksiegowane
14. idzikomD300 +1 / zaksiegowane
15. ZlemZimu / zaksiegowane
16. downunder + 1 / zaksiegowane
17. grzesiak_g + jagienka / zaksiegowane
18. pgi /wstepnie
19. el.toroo / zaksiegowane
20. Taddy / zaksiegowane
21. Tomasz Wąsowski
22. Natalia Cyrulska


UWAGA. aktualne dane do przelewu:

12 2490 0005 0000 4500 2706 3550
"Elli" E. Grzelak
Lodz

Koniecznie z dopiskiem Praga i nick (dla ulatwienia sprawy). Bardzo prosze o przyspieszenie wplat...

UPDATE:
Napisal Piotr Gorus: Najmocniej przepraszam że tak długo czekacie na konkrety, spieszę więc podać że : 6.30 podstawienie autokaru, 7.00 wyjazd i na mur musimy wyjechać o 7.00 więc proszę się nie spóźnić, wyjazd z ul Sądowej http://mapy.google.pl/maps?f=q&sourc...,0.013937&z=17 (http://mapy.google.pl/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=katowice+ul+s%C4%85dowa&sll=52.025459,19.204102&sspn=10.121284,28.54248&ie=UTF8&hq=&hnear=Sadowa,+Katowice,+%C5%9Al%C4%85skie&ll=50.215367,18.991756&spn=0.005135,0.013937&z=17) tam też jest parking płatny 30 zł za dobę, jest też tam chyba jakiś parking taki luźny niepłatny ale ja osobiście bym się bał. To tyle wiadomości na dzisiaj :smile:


Rezerwacje hotelu:
rg2000: 2 pokoje 2 osobowe z czw/pt oraz ndz/pon (parking)
krakersik: pokoj 2 osobowy z czw/pt oraz ndz/pon (parking)
tmc: 2 pokoje 2 osobowe z czw/pt oraz ndz/pon (parking)
admin: parking z cz/ndz
artko: pok 2 osobowy z czw/pt oraz ndz/pon (parking)
downunder: pok 2 osobowy z czw/pt oraz ndz/pon
sea: parking
idzikomD300: pok 2 osobowy z czw/pt oraz ndz/pon (parking)

Prosze dopisywac deklaracje hotelowe. Bede uzupelnial na biezaco.


UWAGA PILNE: PROSZE O PRZESLANIE DANYCH OSOBISTYCH - IMIE I NAZWISKO WRAZ Z DATA URODZENIA. Prosze slac wedlug schematu: nick, Imie i Nazwisko, data na adres: biuro@digital.pl

UWAGA: LISTA CHETNYCH ZAMKNIETA!




Uwaga numer 3 do wszystkich ktorzy bede korzystali z hotelu przed wyjazdem. Gotowi musicie byc na pol godziny przed planowanym odjazdem. Tak, wiem ze horror ale trzeba sie odrobine poswiecic :)

kakersik
08-12-2009, 19:38
Może moje pytanie będzie nie na miejscu ale muszę je zadać :-D . Pisze Pan, że wyjazd autokarem z Katowic. A co jeśli się jest z Torunia ?? Rozumiem, że trzeba jakoś dojechać ?? I drugie pytanie. Czy jako dość nowy użytkownik forum mogę zabrać osobę spoza forum ( np żonę ) ?? Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam.

admin
09-12-2009, 08:49
Może moje pytanie będzie nie na miejscu ale muszę je zadać :-D . Pisze Pan, że wyjazd autokarem z Katowic. A co jeśli się jest z Torunia ?? Rozumiem, że trzeba jakoś dojechać ?? I drugie pytanie. Czy jako dość nowy użytkownik forum mogę zabrać osobę spoza forum ( np żonę ) ?? Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam.

Trzeba dojechac na miejsce wyjazdu (tez bede jechal z Lodzi). Jesli czesc osob z jakiegos regionu zbierze sie do przyslowiowej kupy, mozna zaoszczedzic na kosztach i dojechac jednym samochodem. Osoba towazyszaca nie jest zandym problemem :)



No cóż,czas w końcu wziąć udział w jakimś nikonowskim spędzie :wink: W takim razie zgłaszam się jako chętny na wyjazd.


Waldku, bardzo sie ciesze. Zaraz wysle Ci informacje via PW.



W którym miejscu przekraczana będzie granica?


Na ta chwile nie mam pojecia, dowiem sie i odpisze :)

Boghol
09-12-2009, 09:40
To ja też w końcu wybiorę się na nikonowy spęd. Proszę o dopisanie mnie + Marthi. Czekam na PW.

Hoobie
09-12-2009, 11:37
Żona bardzo chciałabym zobaczyc Prage, nie ukrywam, że ja również :D
Porozmawiamy i dam odpowiedź, bo nie ukrywam, że opcja jest baaaardzo kusząca!!

admin
09-12-2009, 12:03
Porozmawiamy i dam odpowiedź, bo nie ukrywam, że opcja jest baaaardzo kusząca!!


Czekam zatem na decyzje. Milo bedzie sie spotkac na porannym foceniu z mostu Karola ;)

artko
09-12-2009, 12:09
Witam . Chciałbym prosić o zarezerwowanie dwóch miejsc jeśli jest możliwość - dla mnie i dla narzeczonej . Przy okazji jeśli ktoś z okolic Warszawy miałby ochotę sie zabrać ze mną do Katowic to będzie możliwość ( będe miał 2 miejsca w samochodzie ) .

admin
09-12-2009, 12:27
Uzupelnilem wpis :)

sawi
09-12-2009, 13:16
Milo bedzie sie spotkac na porannym foceniu z mostu Karola ;)

Ja proponuje przedranne jak Ci wspomnialem ... :)
Zdaje sie jest to jedyna pora, kiedy glownym motywem zdjecia moze byc most, a nie turysci :D

admin
09-12-2009, 13:26
Brrr... Juz sie zaczynam bac, toc to luty bedzie :)

Boghol
09-12-2009, 13:42
Ja proponuje przedranne jak Ci wspomnialem ... :)
Zdaje sie jest to jedyna pora, kiedy glownym motywem zdjecia moze byc most, a nie turysci :D

Muszę się zgodzić. Można powiedzieć, że jeszcze nie widziałem mimo, że w Pradze byłem kilka razy. Zawsze zasłaniał mi tłum ;). Tak, że spotkanie przedranne może być ciekawym punktem wyjazdu.

sawi
09-12-2009, 14:11
Brrr... Juz sie zaczynam bac, toc to luty bedzie :)

Jak to bylo: Trzeba byc twardym .... jak zelki z Biedronki :)

Powaznie to tylko 3 dni - wiec trzeba je wykorzystac jak sie da.
A Praga to miasto, gdzie mozna zagubic sie na cale tygodnie, takze czas minie
i tak zbyt szybko ... spac i odpoczywac to bedziemy w autobusie ;)

Boghol
09-12-2009, 14:16
Trzeba być twardy jak chleb z Tesco ;)

kakersik
09-12-2009, 21:14
To w takim razie piszę się na wyjazd. Bez osoby towarzyszącej. Gdyby ktoś chętny z Torunia i okolic jechał to chętnie służę pojazdem. Trzy osoby mogę zabrać. Panie Piotrze proszę o info gdzie wpłacić kasę. Rozumiem, że można już teraz?? Pozdrawiam.

manaika
09-12-2009, 22:13
Brrr... Juz sie zaczynam bac, toc to luty bedzie :)

Piotrze Ty się zaczynasz bać, a ja się już doczekać nie mogę!!! :D

admin
10-12-2009, 00:00
Hi, hi. No ja tez :)

Ps. jutro rozesle dane bilingowe :)

timi
10-12-2009, 00:35
Co do cmentarza żydowskiego to nie zawsze jest otwarty, i na pewno płatny :???:

sea21
10-12-2009, 02:33
Wstępnie rezerwuję 2 miejsca. Jutro a w zasadzie dzisiaj wieczorem dam konkretną odpowiedź.

(admin) nie zastanawiaj sie tylko szykuj cieple gatki i sprzet!

szczeniak26
10-12-2009, 06:34
Byłem we wrześniu w Pradze i Most Karola był w remoncie. Jedyna nadzieja, że budowlańcy się uwinęli z robotą.

Duca
10-12-2009, 06:53
Chciałem się zapytać czy jako osoba niezrzeszona w NKP mógłbym wziąć udział w takim wyjeździe?

tmc
10-12-2009, 09:01
Witam.

Nie wiem, czy jako nowy tutaj mógłbym się zabrać z żoną. Nigdy nie byliśmy w Pradze, do tego żona nie mogłaby marudzić, że musi czekać jak robię fotki.:)
Jeśli tak to proszę nas dopisać i o przesłanie nr.konta na które zrobić wpłatę.

Pozdrawiam Tomek

Hoobie
10-12-2009, 10:02
Poproszę o wstępne zarezerwowanie dwóch miejsc, wprawdzie żona nie będzie mogła pojechać, ale kolega (także Nikoniarz :D) bardzo chętnie się zabierze... Byc może będzie jeszcze jedna osoba z mojej strony, ale na chwilę obecną to nie jest pewne, więc dwa miejsca na 99%. Potwierdzę jak szybko się da :)

P.S. Panie Piotrze - czy dotarło do Pana moje PM?

(admin): Poszlo, poszlo :)

admin
10-12-2009, 10:46
Chciałem się zapytać czy jako osoba niezrzeszona w NKP mógłbym wziąć udział w takim wyjeździe?


Oczywiscie. Serdecznie zapraszam.

sawi
10-12-2009, 10:49
na pewno płatny

Tak, i z tego co pamietam - dosc slono.


Chciałem się zapytać czy jako osoba niezrzeszona w NKP mógłbym wziąć udział w takim wyjeździe?

Piotr mnie uprzedzil ;) - nawet w plenerach organizowanych
przez NKP tez nie ma wymogu bycia czlonkiem stowarzyszenia.

Robert_P
10-12-2009, 12:07
Krótko i na temat Ja + 1 :)

pietia79
10-12-2009, 14:18
Byłem we wrześniu w Pradze i Most Karola był w remoncie. Jedyna nadzieja, że budowlańcy się uwinęli z robotą.

We zeszły wtorek wróciłem własnie z Pragi, most nadal w remncie i do połowy zasłonięty jakimiś rusztowaniami, wejście od strony Starego Miasta też w większośc zagrodzone.

Oby się wyrobili do lutego :)

admin
10-12-2009, 15:41
Maja sie wyrobic do swiat wedlug zaczerpnietych informacji. Najdalej na sylwestra, bo to ma byc wazny elelement tego dnia.

jm
10-12-2009, 15:53
A ja mam pytanie takie:
czy jest możliwość dołączenia do Waszej załogi już w Pradze - w sensie zakwaterowania razem z grupą i łażenia wspólnie z przewodnikiem - czyli innymi słowy czy jest możliwość zmniejszenia opłaty o przejazd i ten jeden nocleg w Brnie oraz Jaskinie.
Pytam w imieniu swoim i powiedzmy 2 dodatkowych dusz fotograficznych z samej granicy polsko-czeskiej:)

Jeśłi taka opcja wchodzi w grę, to jaki byłby koszt? I gdzie konretnie w Pradze jest plkanowane zakwaterowanie?

Pytanie dodatkowe - do kiedy jest deadline dokonywania wpłat?

admin
10-12-2009, 18:59
Dowiem sie czy jest szansa na zmniejszenie kosztow o transport. Na ta chwile nie mam odpowiedzi. Nazwe hotelu umieszcze jutro, bo dzisiaj mialem utrudniony kontakt ze swiatem i okolicami ;) Co do terminow wplat. Jutro rozesle konto na ktore bedziemy wplacali i poprosze o szybkie dzialania, bo zobowiazalem sie do duuuzej zaliczki.

sea21
10-12-2009, 20:59
Dobra to ja potwierdzam :) Jeszcze jedno pytanko. Pewnie będę jechał autkiem. Orientujesz się może jak wygląda sprawa parkingu? Czy jest w ogóle taka opcja czy trzeba szukać coś na własną rękę?

jm
10-12-2009, 21:31
Dowiem sie czy jest szansa na zmniejszenie kosztow o transport. Na ta chwile nie mam odpowiedzi. Nazwe hotelu umieszcze jutro, bo dzisiaj mialem utrudniony kontakt ze swiatem i okolicami ;) Co do terminow wplat. Jutro rozesle konto na ktore bedziemy wplacali i poprosze o szybkie dzialania, bo zobowiazalem sie do duuuzej zaliczki.

To będę śledzić dalsze wpisy w tym wątku.

admin
11-12-2009, 01:28
Dobra to ja potwierdzam :smile: Jeszcze jedno pytanko. Pewnie będę jechał autkiem. Orientujesz się może jak wygląda sprawa parkingu? Czy jest w ogóle taka opcja czy trzeba szukać coś na własną rękę?


Dowiem sie :)

admin
11-12-2009, 18:09
Jestem pewien ze sie uda, zatem badz czujny :)

rg2000
11-12-2009, 19:04
To ja poproszę dla mnie i małżonki.

admin
12-12-2009, 12:48
Sluze :)

Hoobie
13-12-2009, 16:43
Takie pytanko: jeśli nie będzie 50 osób chętnych, to czy istnieje "zagrożenie", że wypad nie dojdzie do skutku?
Jest wprawdzie jeszcze wcześnie i czasu dużo, więc raczej problemów z zabraniem chętnych byc nie powinno... :D

admin
13-12-2009, 22:59
Nie sadze zeby grupa sie nie zebrala. Mysle ze cena za ten wyjazd jest bardzo atrakcyjna (krajowe plenery bez takich atrakcji kosztuja te same pieniadze). Zreszta sporo pytan o szczegoly odbieram innymi drogami niz oficjalne. Pojedziemy do Pragi.

kakersik
13-12-2009, 23:02
Jeśli można to proszę o dopisanie do listy uczestników mojej żoneczki. Będę wdzięczny.

kichu
13-12-2009, 23:07
Kazdy uczestnik powinien zaopatrzyc sie w około 500 koron czeskich /ok. 80 zlotych/ (Jaskinia Punkewni i Praga Hradczany).

Raczej okolo tysiaca koron, bo bilety na zwiedzanie calej dzielnicy zydowskiej (cmentarz, synagogi etc.) kosztuja nastepne 500 CZK.

Hoobie
14-12-2009, 09:05
Nie sadze zeby grupa sie nie zebrala. Mysle ze cena za ten wyjazd jest bardzo atrakcyjna (krajowe plenery bez takich atrakcji kosztuja te same pieniadze). Zreszta sporo pytan o szczegoly odbieram innymi drogami niz oficjalne. Pojedziemy do Pragi.

No i wszystko jasne :)
Takiej odpowiedzi się spodziewałem :mrgreen:

admin
14-12-2009, 18:41
Wlasnie sie dowiedzialem ze w czasie gdy bedziemy na miejscu, moze odbywac sie tzw wysadzanie lodu (pod warunkiem ze lod bedzie) ;) Ponoc calkiem fajne widowisko.

I mala prosba, skupmy sie na Pradze, na pytanie o paryz i inne przyjdzie czas ;)

PLANATAGINIS
14-12-2009, 20:34
Chętnie skorzystałabym z tej oferty gdyż jest bardzo korzystna cenowo ale obawiam się, że nie będę miała czym dojechać do Katowic :(
Czy ktoś z z okolic Wałbrzycha/Wrocławia będzie dysponował wolnym miejscem ażebym mogła się z nim zabrać?

edit:
Do paliwa oczywiście dorzucę się :)

admin
14-12-2009, 21:06
Badz pewna ze ktos Cie "przygarnie" :)

PLANATAGINIS
14-12-2009, 21:26
"Przygarnij Kropka" -heh... :)

admin
14-12-2009, 21:57
No niech bedzie kropeczke ;)

maniek750
14-12-2009, 22:00
PLANATAGINIS Ja sie caly czas zastanawiam nad tym wyjazdem do Pragi ;-) Wiec moze sie jakos razem zabierzemy do Katowic :-) Caly czas mysle i probuje zrobic sobie troche wolnego czasu w lutym na ten wyjazd :-) Jak cos to bede pisal tutaj w watku lub bezposrednio tobie na priva ;-)
A tak wogole to skad jestes PLANATAGINIS ? Jakie miasto?

jm
14-12-2009, 22:53
a odpowiedź na moje pytanie... - o ewentualną cenę bez transportu i tylko jeden nocleg w Pradze ?
Nie żebym naciskała i popędzała... ale gdyby co, to trzeba by zacząć grunt w domach przygotowywać;)

admin
14-12-2009, 23:14
Cierpliwosci, cierpliwosci. Zadalem pytanie do biura, czekam na odpowiedz. Miala byc niezwloczna ;)

Robert_P
15-12-2009, 12:35
Pytanko , wpłacamy zaliczkę czy całość ? Jeśli zaliczkę to w jakiej kwocie ?

Boghol
15-12-2009, 12:56
Pytanko , wpłacamy zaliczkę czy całość ? Jeśli zaliczkę to w jakiej kwocie ?

Dołączam do pytania

admin
15-12-2009, 12:59
Jesli moge prosic to calosc. Na koniec miesiaca musze wplacic zaliczke niestety w niebagatelnej kwocie :(

Boghol
15-12-2009, 17:44
Ja mam pytanie do uczestników z Poznania i okolic... czy ktoś jedzie do katowic samochodem i zupełnie przypadkiem miałby dwa miejsca wolne?

kakersik
15-12-2009, 22:37
Ja mam pytanie do uczestników z Poznania i okolic... czy ktoś jedzie do katowic samochodem i zupełnie przypadkiem miałby dwa miejsca wolne?

Z Torunia mógłbym Was zabrać. Będę miał akurat dwa miejsca wolne :mrgreen:

Kasa poszła.

Marthi
16-12-2009, 14:08
A ja nie dostałam PW :(

admin
16-12-2009, 14:11
Juz naprawilem blad :) Poszlo PW

Marthi
16-12-2009, 14:20
a myślałam, że tam jeszcze jakieś magiczne rzeczy będą tajemne :) a tu taka niespodzianka. Ale i tak dziękować. pozdrawiam

admin
16-12-2009, 17:11
Magiczne staram sie dopisywac w glownym watku :)

tmc
16-12-2009, 22:46
Ja również nie dostałem PW.


[Ja mam pytanie do uczestników z Poznania i okolic... czy ktoś jedzie do katowic samochodem i zupełnie przypadkiem miałby dwa miejsca wolne?

Raczej ze względu na okres zimowy pojedziemy pociągiem. Jedynie, że zrobi się wiosna wtedy byłyby wolne miejsca. Ale to już zadecydujemy przed wyjazdem.

Pozdrawiam

Boghol
17-12-2009, 08:27
Ja również nie dostałem PW.

Raczej ze względu na okres zimowy pojedziemy pociągiem. Jedynie, że zrobi się wiosna wtedy byłyby wolne miejsca. Ale to już zadecydujemy przed wyjazdem.



Super. To w razie czego zabralibyśmy się z Wami. Jeżli nie będzie jeszcze wiosny to pewnie spotkamy się w pociągu ;) .

Pozdrawiam

tmc
17-12-2009, 11:47
Super. To w razie czego zabralibyśmy się z Wami. Jeżli nie będzie jeszcze wiosny to pewnie spotkamy się w pociągu ;) .

Pozdrawiam

Będzie nam miło, tylko żeby wyjazd wypalił. Jakoś dużego zainteresowania nie ma:)

Pozdrawiam

admin
17-12-2009, 12:42
Grupa sie zbierze. Jestem pewien. Bedzie 40 osob to pojedzie 40. Wydaje mi sie ze koszty sa ok i atrakcje tez dobre. Te wyjazdy beda cykliczne ale ja nie wypali pierwszy to strace wiare ze ludzie wogole ich potrzebuja, a wiem ze jest inaczej.

Piotr Gorus
17-12-2009, 15:07
Jestem pewien że grupa się zbierze, przy takiej cenie a do tego jest prawdopodobieństwo że pojadą z nami modelki. Mam taką propozycję abyśmy wyznaczyli kilka tematów fotograficznych do każdego tematu zapisały by się poszczególne osoby, żebyśmy nie musieli myśleć dopiero na miejscu co lub gdzie by tu teraz coś fotografować, wykorzystajmy ten czas jak najlepiej, a na końcu każda grupa mogłaby przedstawić efekty swojej pracy. Co wy na to ?
Prosze mnie oczywiście do listy dopisać :)

PLANATAGINIS
17-12-2009, 16:26
To Modeliny też będą? -Wow... :)
Piękne Polki, piękna Praga, taki mały raj na ziemi ;p

admin
17-12-2009, 17:15
Zapowiada sie fajna grupa i sporo pan. To cieszy. Zrobimy sobie fajny plenerek :)

rg2000
17-12-2009, 20:30
Przelew poszedł. Pozdr.

Boghol
17-12-2009, 20:31
Jak plener modelkowy będzie to ja już się cieszę. Przy okazji podpatrzę fachowców przy pracy.

Hoobie
17-12-2009, 21:13
Jak plener modelkowy będzie to ja już się cieszę. Przy okazji podpatrzę fachowców przy pracy.

Dobrze prawi, polać mu! :mrgreen:

PLANATAGINIS
17-12-2009, 21:44
Wyobrażam już sobie tą "małą" grupkę wchodzącą do przydrożnego pubu na symboliczne České Pivo :)
Przecież Oni zajmą cały lokal ;p

Boghol
17-12-2009, 21:46
Wyobrażam już sobie tą "małą" grupkę wchodzącą do przydrożnego pubu na symboliczne České Pivo :)
Przecież Oni zajmą cały lokal ;p

"Jedno" można przecież wypić w gronie ludzi dzięlacych wspólną pasje i porozprawiać :)

EDIT: poza tym jaki zarobek dla knajpy. A kelnerkę oczy od błysków będą boleć :D

PLANATAGINIS
17-12-2009, 21:51
A jak! -Nawet wskazane ;p
Być w Czechach i nie napić się lanego Budweisera to tak jak być w Paryżu i nie zobaczyć wieży Eiffla :)

Zresztą kto siada do jednego... ;p -heh... :)

Boghol
17-12-2009, 22:04
Zresztą kto siada do jednego... ;p -heh... :)

Stąd cudzysłów ;)

sawi
17-12-2009, 23:08
Wyobrażam już sobie tą "małą" grupkę wchodzącą do przydrożnego pubu na symboliczne České Pivo :)


Nie puby, a pijalnie piwa to w Pradze niektore sa takie, ze caly plener zajmie jeden stol ;)



Być w Czechach i nie napić się lanego Budweisera to tak jak być w Paryżu i nie zobaczyć wieży Eiffla :)


Akurat Budwaiser w Pradze nie jest jednym z najpopoluadniejszych gatunkow :) - zreszta tam mozna sprobowac o wiele lepszych piw ...



Zresztą kto siada do jednego... ;p -heh... :)

Czesi ...

PLANATAGINIS
17-12-2009, 23:23
Mieszkam przy granicy z Czechami (przejście w Tłumaczowie) i znana jest mi mentaloność Bromouvskiego społeczeństwa :)
No ale może w Pradze jest inaczej :)

sawi
18-12-2009, 10:34
No ale może w Pradze jest inaczej :)


No ja tam tylko mowie o swoich spostrzezeniach z pobytu w Pradze.
Wchodzilem tylko do takich pijalni/knajp, ktore wygladaly w miare przyjaznie.
Zauwazylem, ze Czesi spedzaja tam mnostwo czasu, ale nie specjalnie
sie spieszac z oproznianiem kufli.
Ja zjadlem obiad zapijajac kufelkiem, drugi kufelek na deserek ;) - a gosc
obok byl w polowie pierwszego.

PLANATAGINIS
18-12-2009, 11:25
No spoko!Rozumiem:)

Możliwe, że był to jakiś kierowca :) U nich dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi =0 promila! ;p Nie no, żatruję...-każdy pije ile uważa za stosowne. Jednak kultury picia piwa u nas i w Czechach nie ma co porównywać. U Nich jest ona na bardzo wysokim poziomie o czym sama się przekonałam. W końcu to ich tradycja narodowa :).

Statystyczny Czech pije najwięcej w Europie, czyli 156,9 litrów bursztynowego napoju rocznie :) z czego 55% wypija w knajpach.
Polacy spożywają zaledwie 69,1 litra na głowę (czyli tyle ile Czech wypija w knajpie) i zajmujemy w rankingu niestety 18-te miejsce. :( :)

Ogólnie nie wskazane jest popijanie obiadu piwem. Chmiel zabija smak potraw.
Wskazane jest wypić "szklaneczkę" przed obiadem tak dla apetytu, a resztę po obiadku, na deser :)

sawi
18-12-2009, 11:39
Jednak kultury picia piwa u nas i w Czechach nie ma co porównywać. U Nich jest ona na bardzo wysokim poziomie o czym sama się przekonałam. W końcu to ich tradycja narodowa :).


Ot co mialem na mysli ...



Statystyczny Czech pije najwięcej w Europie, czyli 156,9 litrów bursztynowego napoju rocznie :)

Czyli akurat jedno na dzien :)



Ogólnie nie wskazane jest popijanie obiadu piwem. Chmiel zabija smak potraw.
Wskazane jest wypić "szklaneczkę" przed obiadem tak dla apetytu, a resztę po obiadku, na deser :)

Z mojej strony to byl "skrot myslowy".

Robert_P
18-12-2009, 13:25
Piotrze możesz podać bardziej konkretne czasy wyjazdu i powrotu oraz miejsce . Mamy trochę drogi i zastanawiam się czy nie przyjechać wcześniej i nie przenocować i w tym wypadku wybór miejsca kwatery ma znaczenie.

admin
18-12-2009, 13:36
Robercie, jak tylko uzyskam te informacje, natychmiast dopisze do watku. Stopniowo bede wszystko dopieszczal. Na ta chwile musze sie skupic na wplatach, bo malo ich a zaraz biuro poprosi mnie o wplate zaliczki :(

tmc
18-12-2009, 13:47
Do mnie nie doszło jeszcze PW, więc trudno mi wpłacić.

admin
18-12-2009, 15:36
Zaraz umieszcze info w watku. Bedzie numer konta i dane bilingowe :)

Marthi
18-12-2009, 16:57
kaska poszla

Boghol
18-12-2009, 17:57
kaska poszla

Oczywiście Marthi miała na myśli, że poszła za nas oboje ;). Mam nadzieje, że nadmieniła to w tytule przelewu ;).

:D

admin
18-12-2009, 19:01
Super. Oczywiscie Was polacze :)

Boghol
19-12-2009, 00:33
Super. Oczywiscie Was polacze :)

Piotrze, sami potrafimy się połączyć całkiem dobrze ;).

Marthi
20-12-2009, 16:20
To zrozumiale, że w tytule podpisałam wpłatę za mnie i Boghola. Mam nadzieję, że dotarła kasa bez problemu. Pozdrawiam "wycieczkowiczów" :)

admin
20-12-2009, 16:50
Potwierdze w poniedzialek, bo na ta chwile nie zdazyli zaksiegowac :)

kakersik
20-12-2009, 18:57
Chciałbym zakomunikować, że mam 2 (słownie dwa) wolne miejsca w samochodzie z Torunia (i okolic) do Katowic. Chętnie zabiorę jakąś przyjazną duszyczkę.
Panie Piotrze a jak wygląda sprawa z parkingiem w Katowicach?? Orientuje się Pan czy będzie gdzie samochód zostawić?? I nie ukrywam, że chętnie się dołączę do podróży w Łodzi. Co dwa auta to nie jedno :)

tmc
20-12-2009, 21:44
Zaraz umieszcze info w watku. Bedzie numer konta i dane bilingowe :)

A ja cały czas nie mogę zrobić wpłaty.Panie Piotrze jak żona przeczyta o modelkach wyjazd się może się oddalić. A jak będą wpłacone pieniądze to będzie żal.:twisted:

tmc
20-12-2009, 23:22
Sawi dzięki :)

Wpłata poszła.

Pozdrawiam

Piotr Gorus
21-12-2009, 12:31
A ja cały czas nie mogę zrobić wpłaty.Panie Piotrze jak żona przeczyta o modelkach wyjazd się może się oddalić. A jak będą wpłacone pieniądze to będzie żal.:twisted:

Trochę dziwne stwierdzenie, bo to mają być modelki a nie prostytutki :) przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie.

Gio
21-12-2009, 21:02
To ja dopisałbym trzy osoby - ja, małżonka i nikonowy narybek lat 10:-) W zależności od ostatecznego rozwiązania transportowego rozważam możliwość przejazdu z Krakowa samochodem. Jedno miejsce miałbym wolne w takim układzie. Co i gdzie mam przesłać w celu rezerwacji miejsc/wpłaty?

admin
21-12-2009, 21:16
Juz odpisalem na PW :)

Azazel85
22-12-2009, 12:58
Dzien trzeci (niedziela 21) [...] Przejazd do Polski noca

A czy wiadomo coś dokładniej odnośnie powrotu - tzn pi*oko w jakich godzinach bylibyśmy w Kato?

Bo nie wiem czy dochodziłaby kwestia noclegu w Kato (w przypadku powrotu pierwsza-druga), czy byłoby to bliżej świtu co by w McDonalds'ie jakimś przy kawie na poranny pociąg nad morze doczekać:)

Bo jak logistycznie uda mi się to po dopinać, potwierdzę swój akces - jako że chętnie bym się z Wami zabrał...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/12/shy-1.gif
źródło (http://klubkm.pl/forum/images/smilies/shy.gif)

Robert_P
22-12-2009, 13:15
Robercie, jak tylko uzyskam te informacje, natychmiast dopisze do watku. Stopniowo bede wszystko dopieszczal. Na ta chwile musze sie skupic na wplatach, bo malo ich a zaraz biuro poprosi mnie o wplate zaliczki :(

Pytanie już zadałem bo też mnie ta kwesta interesuje, odpowiedz Admina masz powyżej :)

admin
22-12-2009, 14:08
zaplanowany powrot do Katowic, godzina 22:30.

Azazel85
22-12-2009, 14:48
To ostatnie pytanie - $$ wpłacamy koniecznie teraz, czy jest możliwość wpisania się już na listę, i wpłaty całości powiedzmy do 10 stycznia? (świąteczne wydatki
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/12/crying-1.gif
źródło (http://klubkm.pl/forum/images/smilies/crying.gif) )

admin
22-12-2009, 15:13
Musimy zebrac zaliczke w sporej kwocie, oczywiscie rozumiem ze koszty itd, wiec moze w jakiejs mniejszej kwocie z doplata ale jednak. Mowiac najkrocej, im szybciej tym lepiej :)

Azazel85
23-12-2009, 01:15
Dobra, najwyżej w święta będą przy świeczkach - taki tryb oszczędny:)

Proszę o wpisanie mojej skromnej osoby na listę - i informację co i jak dalej :)

Chętnie Was "wszystkich" poznam i popodglądam, jak się robi zdjęcia ;)

P.S.
Czy jest jakiś "Plan B" w razie niepogody?
Program głównie opiera się na zwiedzaniu/fotografowaniu miast, a w drugiej połowie lutego może nas przywitać piękne wczesno-wiosenne słońce, co na pewno byłoby super, ale równie dobrze może być deszczowo/mroźnie/śnieżnie itd, co skutecznie do spacerów może zniechęcać :/
Nie twierdzę oczywiście że może być "nudno" - tak tylko pytam z ciekawości :)

admin
23-12-2009, 01:19
O pogode sie nie martw. Nie ma takiej ktora odstraszyla by nikoniarzy od focenia. Bedzie dobrze. Czas spedzony w takiej atmosferze, bezcenny. Zapewniam. Info pcham na PW.

Azazel85
23-12-2009, 01:37
O pogode sie nie martw

Ależ ja się nie martwię ;) Jak wspomniałem - ciekawski ze mnie typ ;p

Chociaż czytając wątek o kolejnych edycjach "Mam Marzenie", widząc co osoby z tego forum potrafią uczynić i stworzyć - to i pogodę sobie zamówimy odpowiednią :D

$$ poszła ;)

Francis
26-12-2009, 15:16
Są jeszcze jakieś wolne miejsca ?? Mam pytanie do uczestników. Posiadam Nikona D90 + 18-105VR jako początkujący czy ktoś z was był by wstanie pożyczyć jakieś szkło w razie czego :D

admin
26-12-2009, 15:20
Uwierz mi ze szkiel bedzie sporo, napewno ktos Ci uzyczy cos. Ja tez bede mial ze soba jakies szkielka, moze tez poprosze NP o wypozyczenie shifta i innych szkielek. Nie powinno byc problemu.

Miejsca oczywiscie sa wiec deklaruj sie i dopisuj do listy.

Francis
26-12-2009, 16:00
Chce jeszcze zapytać o drugą osobę a dokładniej moją dziewczynę. Co prawda nie używa Nikona ale Sony Alfe :/ (przeboleć nie mogę :P ) Ale tak naprawdę to przez Sony Alfe kupiłem sobie lustrzankę.

Wstępna rezerwacja 2 miejsc. Za niedługo dam ostateczną odpowiedź. Pozdrawiam

admin
26-12-2009, 16:19
Generalnie nie bylo jeszcze takiego pleneru w historii, na ktorym bylibysmy wszyscy tylko z Nikonami :) Zaden problem.

alo
26-12-2009, 17:17
Witam,

Poproszę dołączyć mnie do listy uczestników. Pozdrawiam

idzikomD300
27-12-2009, 23:42
Witam serdecznie Panie Piotrze oraz wszystkich forumowiczów

Proszę o dopisanie do listy chętnych, mnie oraz moją żonę.
Rezerwacja będzie dotyczyła więc 2 osób.
Biernym czytelnikiem forum jestem od bardzo dawna więc ciesze się, że będę mógł was wreszcie osobiście poznać co może ostatecznie pozwoli mi na bardziej aktywny udział w życiu tego forum.
Mam tylko nadzieję, że miejsca jeszcze na wyjazd do Pragi pozostały.

admin
28-12-2009, 11:48
Witam Was serdecznie na forum i ciesze sie ze zaczynacie od pleneru. Rany, wlasnie sobie uswiadomilem jak dawno temu napisalem pierwszy post na tym forum :)

ZleMzimu
28-12-2009, 19:04
Witam :-)
Ja także zacznę swoją czynną obecność na forum od zapisania się na praski plener.

Czytam Was od dawna, zawsze znajdowałem tu gotowe odpowiedzi na swoje wątpliwości. W połowie 2007 nadszedł czas na pierwsze lustro od Nikona. Teraz, z nowym 2010 rokiem, pora zająć się fotograficznym hobby poważniej...

admin
28-12-2009, 23:24
I bardzo sie ciesze Michale.

downunder
28-12-2009, 23:53
Czy można prosić o informację na PW jak ewentualnie wygląda sprawa z parkingiem w Katowicach?
Chyba ktoś już wcześniej pytał ale wydaje mi się, że nie było odpowiedzi. :D

Proszę i mnie + 1 zapisać na ten plener. :D

Piotr Gorus
29-12-2009, 01:18
Czy można prosić o informację na PW jak ewentualnie wygląda sprawa z parkingiem w Katowicach?
Chyba ktoś już wcześniej pytał ale wydaje mi się, że nie było odpowiedzi. :D

Proszę i mnie + 1 zapisać na ten plener. :D

Z tego co się dopytałem, jeśli chodzi o parkingi to można zlokalizować jakiś płatny strzeżony, jeśli ktoś byłby zainteresowany, ale wtedy koszt wyprawy oczywiście dla takiej osoby wzrośnie, biuro niestety nie posiada swojego parkingu w związku z czym można by zlokalizować jakiś parking ogólnodostępny, np: przy centrum handlowym Silesia Center. Wszystko jest jeszcze do omówienia jeśli chodzi o parkingi to jest jeszcze trochę czasu.

artko
29-12-2009, 01:22
Z tego co się dopytałem, jeśli chodzi o parkingi to można zlokalizować jakiś płatny strzeżony, jeśli ktoś byłby zainteresowany, ale wtedy koszt wyprawy oczywiście dla takiej osoby wzrośnie, biuro niestety nie posiada swojego parkingu w związku z czym można by zlokalizować jakiś parking ogólnodostępny, np: przy centrum handlowym Silesia Center.

Ja na pewno bedę zaintresowany mocno parkingiem strzeżonym i myślę że kilka osób na pewno gdzieś musi auto zostawić .

Grzesiek_G
29-12-2009, 01:52
Prosimy o dopisanie do listy uczestników: grzesiak_g + jagienka

sea21
29-12-2009, 02:09
Ja też się piszę do parkingu.

admin
29-12-2009, 11:48
Ja tez dopisze sie do parkingu. Jest jeszcze troche czasu wiec zajme sie nim w pierwszych dniach stycznia. Piotr moze mi pomoze :)

Boghol
29-12-2009, 14:13
Piotrze, jak miałaby wyglądać sprawa z modelkami? W sumie dobrzy jakby były jakieś modelki, tylko z drugiej strony nie wiem ile jedzie ludzi, którzy chcą w Pradze robić portrety. Ja w każdym razie chce ;). Atrakcji też jest trochę i obawiam się, że czasu może być za mało. Popraw mnie jeśli się mylę ;D. Pozdrawiam.

admin
29-12-2009, 14:26
Propozycje zabrania modelek dostalem od agencji. Uznalem ze pomysl jest fajny. Moim zdaniem mozna spokojnie podzielic sie na grupy na miejscu i zainteresowanych czescia modelkowa wyslac w plener nr 1 a zainteresowanych reszta atrakcji w plener numer 2. Wszystko ustalimy na miejscu. modelki to propozycja, nie musimy jej forsowac na sile ;)

kakersik
29-12-2009, 16:57
Na parking strzeżony to i ja się piszę. Co do modelek. Myślę, że to nie głupi pomysł. Sam chętnie spróbowałbym swych sił w tej dziedzinie. Choć nie mówię, że koniecznie.


ps. nie ma nikogo chętnego z Torunia?? mogę zabrać dwie osoby.

Piotr Gorus
29-12-2009, 19:58
Ja tez dopisze sie do parkingu. Jest jeszcze troche czasu wiec zajme sie nim w pierwszych dniach stycznia. Piotr moze mi pomoze :)

Oczywiście że pomogę, sprawa już jest poruszona w biurze i zostaną ustalone dwa parkingi, jeden płatny strzeżony i jeden niepłatny w okolicach jakiegoś marketu, lub tym podobnego tak żeby było jak najbezpieczniej.
Jest jeszcze jedna informacja dobra :) a mianowicie biuro może na życzenie wystawić fakturę więc jeśli ktoś prowadzi firme bedzie móg sobie sumę wyprawy odliczyć.
jeśli chodzi o modelki to uważam że modelki to kapitalna sprawa i jak już wcześniej proponowałem dobrze by było jeszcze przed wyjazdem podzielic się na grupy i wyznaczyć tematy wtedy nie tracilibyśmy czasu na miejscu

lemok4
31-12-2009, 12:17
Czy są jeszcze wolne miejsca? Jestem nowym użytkownikiem jeśli chodzi o aktywność ale myśle że w Nowym Roku znajdę więcej czasu aby być aktywniejszy ;-)

jm
31-12-2009, 12:30
To ja ponawiam pytanie, bo... jakoś nie udaje mi się skutecznie przebić:(

W którym konkretnie hotelu w Pradze jest zaplanowane zakwaterowanie?

Hoobie
31-12-2009, 21:38
Czy są jeszcze wolne miejsca? Jestem nowym użytkownikiem jeśli chodzi o aktywność ale myśle że w Nowym Roku znajdę więcej czasu aby być aktywniejszy ;-)

Jak narazie jest nas 34, więc jeszcze 16 osób spokojnie może się zbarac :D

Piotr Gorus
02-01-2010, 14:13
To ja ponawiam pytanie, bo... jakoś nie udaje mi się skutecznie przebić:(

W którym konkretnie hotelu w Pradze jest zaplanowane zakwaterowanie?

Zakwaterowanie mamy w hotelu DUM.

jm
02-01-2010, 20:01
Zakwaterowanie mamy w hotelu DUM.

a konkretnie? Na ulicy....???
Kutilova?

admin
02-01-2010, 21:09
Tak. Dopisalem juz do glownego watku.

tmc
04-01-2010, 23:44
Zastanawiamy się z żoną czy nie dojechać w czwartek. Może ktoś się orientuje jakiś w miarę tani hotel w okolicach Katowic ?
Piszemy się również na płatny parking.

Pozdrawiam Tomek

admin
05-01-2010, 00:34
Napisz Tomku PW do Piotra Gorusa. On wie wszystko :)

KECIF
06-01-2010, 10:01
Zastanawiamy się z żoną czy nie dojechać w czwartek. Może ktoś się orientuje jakiś w miarę tani hotel w okolicach Katowic ?
Piszemy się również na płatny parking.

Pozdrawiam Tomek

W Centrum Katowic masz Hotel Etap z Orbisu, hotel nowy a ceny w Etapach są "zjadliwe".

P.S.
Udanej imprezy ;-)

rg2000
06-01-2010, 11:20
Czy znamy już dokładne miejsce odjazdu z Katowic? Jesteśmy na etapie szukania hotelu, żeby przenocować przed wyjazdem a bez miejsca zbiórki ciężko coś zaplanować.

Grzesiek_G
06-01-2010, 14:16
Zapłacone :)

Grzesiek_G
06-01-2010, 15:05
tak, właśnie miejsce wyjazdu, co by parkingu w pobliżu dla samochodu poszukać.....

downunder
07-01-2010, 01:48
Czy znamy już dokładne miejsce odjazdu z Katowic? Jesteśmy na etapie szukania hotelu, żeby przenocować przed wyjazdem a bez miejsca zbiórki ciężko coś zaplanować.
Przyłączam się do pytania i dodatkowo prosiłbym o podanie orientacyjnej godziny odjazdu gdyż cały tydzień poprzedzający plener będę przebywał w Krakowie, więc może mógłym również i ostatnią noc przed plenerem tam spędzić. :D

Piotr Gorus
07-01-2010, 11:36
W połowie stycznia planujemy spotkanie z szefem biura z którego jedziemy, więc wszystkie te informacje organizacyjne podamy po tym spotkaniu. Jeśli chodzi o przenocowanie, to także polecam hotel ETAP ok 100 zł za pokój 2-3 osobowy ale postaram się znaleźć jeszcze coś innego, na pewno też o tym napiszę w drugiej połowie stycznia.

tmc
09-01-2010, 20:40
Pokój dwuosobowy w hotelu Etap 165 zł. bez śniadania.Może coś tańszego a przyzwoitego ?

Pytanie do p.Piotra czy ja się rozmnożyłem, jestem na liście dwa razy?

Pozdrawiam Tomek

el.toroo
10-01-2010, 04:29
Witam, tak grzecznie i pocichutku, dopisałem się do listy i mam nadzieję, że szanowne Towarzystwo zaakceptuje mą skromną ( nie z postury :mrgreen: ) osobę.
Pozdrawiam Tomek.

manica
12-01-2010, 12:21
Cześć,

Ja mam małe pytanko - chętnie bym się wybrała, ale akurat na przełomie stycznia i lutego zmieniam pracę.
Dopiero po 1 lutego będę w stanie określić, czy dostanę wolne w piątek 19 lutego, czy nie.
Czy jest jakiś deadline deklaracji?

Bo ja z chęcią bym pojechała....

Pzdr,
Marta

kakersik
12-01-2010, 12:31
Pokój dwuosobowy w hotelu Etap 165 zł. bez śniadania.Może coś tańszego a przyzwoitego ?

Pytanie do p.Piotra czy ja się rozmnożyłem, jestem na liście dwa razy?

Pozdrawiam Tomek

Co do hotelu Etap w Katowicach. Dzwoniłem do nich przed chwilką i powiedziano mi, że nocleg z czwartku na piątek dla 2 osób bez śniadania to 159 PLN, natomiast z niedzieli na poniedziałek również dla 2 osób bez śniadania to 119 PLN. Więc myślę, że tragedii nie ma. Oczywiście jeśli ktoś z Was znajdzie coś tańszego to proszę pamiętać o mnie. Pozdrawiam. Karol.

admin
12-01-2010, 13:17
Ja mam małe pytanko - chętnie bym się wybrała, ale akurat na przełomie stycznia i lutego zmieniam pracę.
Dopiero po 1 lutego będę w stanie określić, czy dostanę wolne w piątek 19 lutego, czy nie.
Czy jest jakiś deadline deklaracji?

Bo ja z chęcią bym pojechała....

Powiem tak, im szybciej tym lepiej. Wciaz lista jest otwarta, szczegolnie ze spora czesc osob zadeklarowanych wciaz czeka z wplatami. Sprawa jest o tyle wazna ze niebawem bede slal zaliczke a wciaz brakuje pieniedzy.

manica
12-01-2010, 13:40
Powiem tak, im szybciej tym lepiej. Wciaz lista jest otwarta, szczegolnie ze spora czesc osob zadeklarowanych wciaz czeka z wplatami. Sprawa jest o tyle wazna ze niebawem bede slal zaliczke a wciaz brakuje pieniedzy.

Ok dzięki za szybką odpowiedź. Jeśli po 1 lutego będą miejsca wolne i ja dostanę ten urlop na piątek, to się piszę pełną gębą (i służę pomocą w komunikacji z Czechami).

admin
12-01-2010, 15:51
Manico, czekamy. Byloby super gdybys mogla z nami pojechac.

Szakall1
12-01-2010, 15:53
wyjazd z Katowic w godzinach porannych.. a można trochę dokładniej ? ciągle się waham..
no i jak z tym parkingiem ? jest gdzieś w pobliżu ? aby można było autko zostawić ?

admin
12-01-2010, 21:23
Nie wahaj sie tylko pakuj manele. Jutro mam spotkanie w tej sprawie, napiszemy cos wiecej.

Azazel85
13-01-2010, 02:27
ja dostanę ten urlop na piątek, to się piszę pełną gębą

Zawsze jest UNŻ - Urlop Na Żądanie :D (o ile to etat:) )

manica
13-01-2010, 08:16
Zawsze jest UNŻ - Urlop Na Żądanie :D (o ile to etat:) )

Wolałabym nie szafować takimi urlopami w czasie okresu próbnego ;)

downunder
20-01-2010, 00:46
Jutro mam spotkanie w tej sprawie, napiszemy cos wiecej.

Mineło 5 dni od spotkania, co nowego słychać w temacie? :D

admin
20-01-2010, 09:40
Poustalalismy mase spraw zwiazanych z tym wyjazdem i kolejnymi. Piotr wpisze dokladniejsze dane o parkowaniu, bo o tym tez mowilismy. Jeszcze chwilka, zaczne uzupelniac glowny watek. Na ta chwile kalendarze absorbuja mnie w 90% ;)

wukaem
26-01-2010, 00:52
Witam,
od kilku dni cicho. Chyba nie zrezygnowałeś Piotrze z organizacji? Chętni się jeszcze znajdą. :)
Jestem bardzo blisko decyzji na "tak", tylko muszę poznać kilka szczegółów. O której wyjazd? Skąd (kwestia parkingu)? I takie tam. :)
Wiktor

admin
27-01-2010, 12:09
Cicho? Dzialmy, dlaczego mielibysmy zrezygnowac? Jedziemy. Kwestie parkingu opisze dzisiaj Piotr. Z tego co wiem juz jest zalatwione. Nawet za duzo tych miejsc nam przydzielono ;)

Martwie sie troche tym ze nie mam wciaz czesci wplat. Mysle ze to pierwszy plener tego typu, stad odrobina dystansu. Moim zdaniejm nieuzasadnionego ;)

Piotr Gorus
29-01-2010, 21:23
Najmocniej przepraszam że tak długo czekacie na konkrety, spieszę więc podać że : 6.30 podstawienie autokaru, 7.00 wyjazd i na mur musimy wyjechać o 7.00 więc proszę się nie spóźnić, wyjazd z ul Sądowej http://mapy.google.pl/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=katowice+ul+s%C4%85dowa&sll=52.025459,19.204102&sspn=10.121284,28.54248&ie=UTF8&hq=&hnear=Sadowa,+Katowice,+%C5%9Al%C4%85skie&ll=50.215367,18.991756&spn=0.005135,0.013937&z=17 tam też jest parking płatny 30 zł za dobę, jest też tam chyba jakiś parking taki luźny niepłatny ale ja osobiście bym się bał. To tyle wiadomości na dzisiaj :)

kakersik
30-01-2010, 22:25
A miejsca na tym parkingu będzie dla wszystkich, czy może są jakieś ograniczenia i trzeba wcześniej rezerwować ?? Bo jeśli tak, to ja pierwszy :-D

Piotr Gorus
31-01-2010, 10:49
Jeśli ktoś chciałby przyjechać do Katowic wcześniej i przenocować mamy wstępnie zarezerwowane miejsca w Euro Hotelu na Nikiszowcu proszę jednak o zgłoszenie tego faktu z tygodniowym wyprzedzeniem ponieważ później ta rezerwacja przepada. Nikiszowiec to dzielnica Katowic gdzie powstało wiele filmów Kutza.

tmc
31-01-2010, 15:46
Witam
A coś bliżej na temat ceny noclegów? Jeśli rozsądna to się pisze z żoną + Marthi z Boghol, którzy mają przyjechać z nami.
Pozdrawiam

Piotr Gorus
31-01-2010, 16:57
http://www.eurohotelkatowice.pl/5,cennik.html tutaj jest cennik

tmc
31-01-2010, 18:03
Czyli 2 pokoje dwuosobowe poproszę.

kakersik
31-01-2010, 19:22
To i My poprosimy pokoik. Oczywiście dwuosobowy STANDARD z czwartku na piątek i z niedzieli na poniedziałek. Nie uśmiecha mi się wracać po nocy. No i oczywiście parking strzeżony. Dziękuję. Pozdrawiam, Karol.

alo
31-01-2010, 21:36
Witam,

Czy jedzie ktoś z Warszawy samochodem kto ma wolne miejsce ?? Połączenia PKP są mało zadowalające.
Proszę o kontakt na gg 8940612


Pozdrawiam

tmc
31-01-2010, 21:40
Dopisze tylko, że również w tych dwóch terminach + parking płatny na czas wyjazdu.

Pozdrawiam

downunder
31-01-2010, 22:17
Również poproszę pokój 2 osobowy STANDARD z czwartku na piątek i z niedzieli na poniedziałek + miejsce na parkingu strzeżonym na czas pobytu w Pradze.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

rg2000
01-02-2010, 12:00
To ja poproszę dwa pokoje standard 2 osobowe z czwartku na piątek i z niedzieli na poniedziałek. Miejsce na parkingu też.

admin
01-02-2010, 13:31
Na bezaco dopisuje dane w glownym watku. Postaram sie zeby wszystko bylo najaktualniejsze. Dziekuje Piotrowi ze poswieca mase wolnego czasu na pomoc w ogranizacji. Odwdziecze sie :)

Piotr Gorus
01-02-2010, 13:50
Jeszcze jedna ważna sprawa dla osób które rezerwują hotel będzie można zostawić samochody na hotelowym parkingu i jest możliwość że autobus podjedzie pod hotel po te osoby więc odpada tym osobom opłata za parking strzeżony, dodam jeszcze że mamy zarezerwowanych 8 pokoi 2 osobowych więc decyduje kolejność zgłoszeń.

artko
01-02-2010, 14:21
To i japoprosiłbym pokoik dwuosobowy STANDARD z czwartku na piątek i z niedzieli na poniedziałek. No i oczywiście parking strzeżony. Dziękuję. Pozdrawiam Artur.

Robert_P
01-02-2010, 14:37
Jeszcze jedna ważna sprawa dla osób które rezerwują hotel będzie można zostawić samochody na hotelowym parkingu i jest możliwość że autobus podjedzie pod hotel po te osoby więc odpada tym osobom opłata za parking strzeżony, dodam jeszcze że mamy zarezerwowanych 8 pokoi 2 osobowych więc decyduje kolejność zgłoszeń.


To bardzo miła informacja i jak dobrze policzyłem już 8 pokoi jest zaklepanych :)

Piotr Gorus
01-02-2010, 15:02
Rozumiem Robert że też rezerwujesz pokój?

rg2000
01-02-2010, 15:05
Rozumiem Robert że też rezerwujesz pokój?

Ja zgłosiłem za Roberta i za siebie 2 dwójeczki.

Robert_P
01-02-2010, 15:08
Ja zgłosiłem za Roberta i za siebie 2 dwójeczki.


Wyjąłeś mi to z ust :mrgreen:

Piotr Gorus
01-02-2010, 15:30
Piszcie proszę dla kogo rezerwujecie żeby nie było bałaganu i nieporozumień. Postaramy się jeszcze o kilka miejsc w hotelu, jak byłby jeszcze ktoś chętny, ale niczego nie obiecuję proszę o zgłoszenia do końca tygodnia, potem już na pewno trzeba będzie szukać na własną rękę.

admin
02-02-2010, 11:58
Wyjąłeś mi to z ust :mrgreen:

No nie znalem Was z tej strony ;)

photographic
02-02-2010, 12:21
Temat modelek ucichł widzę :)
Wiadomo coś więcej? Z jakiej agencji, itd... :)

admin
02-02-2010, 12:25
Ucichl bo cos zainteresowanie modelkami niewielkie ;) Inna sprawa ze modelki jada z nami. Jedna zabieram ja, wiem ze jeszcze jedna tez dobrze pozuje ;) Na 100% tez pewien jestem ze pozostale partnerki nie odmowia!

photographic
02-02-2010, 12:48
heh ;)

rg2000
02-02-2010, 14:04
Ucichl bo cos zainteresowanie modelkami niewielkie ;) Inna sprawa ze modelki jada z nami. Jedna zabieram ja, wiem ze jeszcze jedna tez dobrze pozuje ;) Na 100% tez pewien jestem ze pozostale partnerki nie odmowia!

No cóż żony fotografów czuwają :-), to i zainteresowanie małe:-)

Boghol
02-02-2010, 14:46
No cóż żony fotografów czuwają :-), to i zainteresowanie małe:-)

oj tam małe. Ja właśnie czekałem, aż ktoś przypomni temat modelkowy :). To jak się organizujemy?

rg2000
03-02-2010, 11:27
Zawsze możemy zrobić mini warsztaty strobistów na praskiej satrówce :-) Błyskograty i statywy pewnie zabiorę :-)

Boghol
03-02-2010, 11:37
Zawsze możemy zrobić mini warsztaty strobistów na praskiej satrówce :-) Błyskograty i statywy pewnie zabiorę :-)

Ja też biorę część błyskofantów. Tylko chyba skoro świt trzeba będzię iść, żeby się o przechodniów nie potykać.
Z drugiej strony jak się gdzieś rozłożymy ze sprzętem to mozna jakiś pokrowiec zostawić otwarty, a może akurat ludzie drobne zaczną wrzucać ;)

admin
03-02-2010, 17:53
a może akurat ludzie drobne zaczną wrzucać


A juz wogole byloby super jakby ktos z nas zagral na czyms, niekoniecznie mysle o nerwach :)

Na marginesie. Kochani, namawiajcie znajomych do wyjazdu z nami. Troche nam brakuje do 40 tki a to taki maly warunek cenowy agencji... Tak czy siak jedziemy, chocbym mial pokryc braki z wlasnej kieszeni :) To taki nasz start w swiat wiec chce zeby wypalil najlepiej jak mozna, o co napewno sie postaram z Waszym udzialem!

sea21
03-02-2010, 18:07
Jakby co to ja się piszę do parkingu:)

manica
03-02-2010, 19:38
Ja z przykrością muszę zawiadomić, że jednak nie dam rady pojechać - nowa praca mnie całkowicie pochłania, szkolenie goni szkolenie i nawet jeden dzień opuszczony to strata...Na szczęście w marcu wybędę na 3 tygodnie do Pragi, więc sobie odbiję tę nieobecność na wycieczce. A na następną wycieczkę się piszę, będę już po okresie próbnym :)

Taddy
04-02-2010, 09:01
Witam wszystkich jestem nowy na forum.Nie jestem związany z Nikonem jeżeli to nikomu nie przeszkadza, to
jestem zainteresowany wyjazdem x 2 miejsca, jeżeli można to proszę o info na prw.

admin
04-02-2010, 10:53
Manica, nastepnym razem. Paryz czeka ;)

Taddy, napis na korpusie to tylko informacja na temat tego ktory koncern na Tobie zarobil. Nic wiecej. Zatem decyzja i pakuj sie :)

admin
04-02-2010, 10:55
UWAGA PILNE: PROSZE O PRZESLANIE DANYCH OSOBISTYCH - IMIE I NAZWISKO WRAZ Z DATA URODZENIA. Prosze slac wedlug schematu: nick, Imie i Nazwisko, data urodzenia na adres: biuro@digital.pl (biuro@digital.pl)

idzikomD300
05-02-2010, 19:55
Uffff.!! Jedziemy!!!
Udało się ostatnim rzutem na taśmę dostać od Prezesa urlop. A już myśleliśmy ,że pierwszy nasz plener szlag trafił.
Panie Piotrze wpłata x2 dzisiaj wędruje na konto. Poproszę o wiadomość na PW.

idzikomD300
05-02-2010, 21:47
I jeszcze jedna ważna sprawa
Cytat ;Piotra G.

Piszcie proszę dla kogo rezerwujecie żeby nie było bałaganu i nieporozumień. Postaramy się jeszcze o kilka miejsc w hotelu, jak byłby jeszcze ktoś chętny, ale niczego nie obiecuję proszę o zgłoszenia do końca tygodnia, potem już na pewno trzeba będzie szukać na własną rękę.

Piotrze
Bardz proszę o rezerwację dwuosobowy STANDARD z czwartku na piątek i z niedzieli na poniedziałek. No i oczywiście parking strzeżony. Dziękuję

admin
09-02-2010, 10:27
Otrzymalem potwierdzenie potrzebnych do zabrania ze soba srodkow: 1/ Jaskinia Punkewni 160 czeskich koron 2/ Hradczany 250 - 300 czeskich koron.

Raz jeszcze przypominam o przyslaniu danych personalnych. Wciaz czekam na niektore :)

sea21
11-02-2010, 02:34
Moje dane i mojego "+1" już poleciały :)

tmc
11-02-2010, 10:22
Dla pewności się zapytam. Czy my nocujący w hotelu możemy tam zostawić samochody na terenie strzeżonym i dłużej spać ?
I może jakiś nr.telefonu organizatorów mógłby być podany. Forum mi ostatnio nie działało, a to już został tylko tydzień.

Pozdrawiam Tomek

artko
11-02-2010, 11:43
A ja chciałem się dowiedzieć jak wygląda rezerwacja w hotelu: konkretnie czy muszę telefonować sam i umawiać że płacę jakąś tam kwotę i wtedy mam zarezerwowany pokój - czy też jak w przeszły czwartek 18 lutego przyjadę to mogę uregulować zapłatę za hotel na spokojnie już na miejscu . Wiem, że pytanie z kategorii trywialnych, ale już miałem przypadki w stylu - nie wpłacił pan zaliczki na rezerwację, więc pokój jest zajęty .

artko
11-02-2010, 11:44
Dla pewności się zapytam. Czy my nocujący w hotelu możemy tam zostawić samochody na terenie strzeżonym i dłużej spać ?
I może jakiś nr.telefonu organizatorów mógłby być podany. Forum mi ostatnio nie działało, a to już został tylko tydzień.

Pozdrawiam Tomek

Tomku jak forum nie chodzi to zawsze na dole masz na czerwono telefon komórkowy Piotra - admina , po prostu nie zwróciłeś na to uwagi .

admin
11-02-2010, 13:18
Tomku, masz przeciez zarezerwowany parking. Co masz na mysli "dluzej spac"? ;)
Wszyscy ktorzy maja zarezerwowany hotel zaplacic moga na miejscu. I jesli maja zarezerwowany to go maja :)

tmc
11-02-2010, 17:32
Jeszcze jedna ważna sprawa dla osób które rezerwują hotel będzie można zostawić samochody na hotelowym parkingu i jest możliwość że autobus podjedzie pod hotel po te osoby więc odpada tym osobom opłata za parking strzeżony, dodam jeszcze że mamy zarezerwowanych 8 pokoi 2 osobowych więc decyduje kolejność zgłoszeń.

Chodziło mi tylko czy musimy się pchać do centrum, czy właśnie pospać dłużej i czekać na autobus.

tmc
11-02-2010, 18:01
Przepraszam pomyłka.

admin
16-02-2010, 12:48
Moi Drodzy. Lista chetnych zamknieta. Nie mozemy juz dluzej czekac, momo z3e braklo nam kilku osob do minimum. Roznice w kosztach pokryje. Jedziemy wiec 34 osobowa grupa. Otrzymamy mniejszy autokar ale o podobnym standardzie. Uznano ze nie warto wozic az tyle wolnego powietrza a i nastroj w podrozy moze byc przyjemniejszy (bedziemy blizej siebie) :) Wszystkie pozostale ustalenia bez zmian. Jutro postaram sie zalaczyc najaktualniejsze dane co do czasu spotkania, miejsca odjazdu, itd.

Juz sie nie moge doczekac spotkania z Wami :)

Gio
16-02-2010, 12:52
ufff... trochę się obawiałem czy w te dni przedostatnie nie okaże się że jednak coś nie wypali. w takim razie do zobaczenia w piątkowy poranek:-)

admin
16-02-2010, 13:53
Na ostatnia chwile okazalo sie ze uspieni zainteresowani sa. Bedzie nas troszke wiecej. Jedziemy, tak czy siak :)

sea21
16-02-2010, 17:49
No to dobrze:) Ja już ładuję akumulatory (nie tylko w aparacie) :mrgreen:

Dropper
16-02-2010, 18:10
Roznice w kosztach pokryje.

Nie lepiej rozbić ja na wszystkich uczestników wyjazdu?

admin
16-02-2010, 21:24
Nie, nie. Jak podaje koszty to musza byc stale. Nie mozemy zmieniac tych cen bo okaze sie niewiarygodny.

Azazel85
17-02-2010, 00:28
To chociaż piwa się od nas mam nadzieję napijesz ;-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/02/beer-1.gif
źródło (http://klubkm.pl/forum/images/smilies/beer.gif)
Przynajmniej po jednym dużym od każdego uczestnika....
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/02/mlemlemle-1.gif
źródło (http://klubkm.pl/forum/images/smilies/mlemlemle.gif)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/02/zdrowko2-1.gif
źródło (http://klubkm.pl/forum/images/smilies/zdrowko2.gif)

downunder
17-02-2010, 01:53
Uwaga numer 3 do wszystkich ktorzy bede korzystali z hotelu przed wyjazdem. Na miejsce odprawy MUSICIE sie zglosic na pol godziny przed planowanym odjazdem. Tak, wiem ze horror ale trzeba sie odrobine poswiecic :)
Czyli nocujący w hotelu stawiają się na ul. Sądowej o 6:30, a pozostali do 7:00?
Czy autokar będzie pod hotelem o 6:30?

IMO wkradło sie pewne niedopowiedzenie i bardzo proszę o wyjaśnienie jak to się ma do poniższej wypowiedzi?

Jeszcze jedna ważna sprawa dla osób które rezerwują hotel będzie można zostawić samochody na hotelowym parkingu i jest możliwość że autobus podjedzie pod hotel po te osoby więc odpada tym osobom opłata za parking strzeżony ...

BTW też odliczam już godziny do wspólnego wyjazdu do Pragi. :D

Boghol
17-02-2010, 08:40
BTW też odliczam już godziny do wspólnego wyjazdu do Pragi. :D

Ja też. Jeszecz tylko dzisiaj i jutro posiedzieć w pracy potruć się kawami ;). Oj, mam wrażenie, że to będą długie dni w pracy ;). Pozdrawiam i do zobacznia.

Robert_P
17-02-2010, 10:53
Też proszę o wyjaśnienie kwestii podjazdu autokaru po hotelowiczów , mieliśmy pierwotnie zapewniony odbiór, coś się zmieniło ??

admin
17-02-2010, 11:18
Nic sie nie zmienlo. Odbior z hotelu. Napisalem z pewna rezerwa o czasie, zeby sie nie okazalo ze ktos zaspi ;) "Miejsce odprawy" zostalo inaczej zinterpretowane. Oczywiscie chodzilo o to ze macie byc gotowi do wyjazdu i to ze zostaniecie stamtad odebrani :)

Gio
17-02-2010, 12:26
To żebym też miał jasność - sory jeśli mieszam. ja przyjade do katowic w piątek nad ranem, zostawiam samochód u znajomych na strzeżonym parkingu, więc nie dotyczą mnie ani kwestie nocowania w hotelu ani parkingu organizowanego przez Was. Czy zatem powinienem się stawić 'do odbioru' pod hotelem czy na parkingu przy Sądowej? I o której ostatecznie żebym nie stał na mrozie przez godzinę?:-)

Piotr Gorus
17-02-2010, 14:14
Żeby skwitować i żeby nie było niedomówień, osoby które przyjadą na parking płatny w tym też osoby które nocują gdzie indziej niż w EURO HOTELU proszone są o stawienie się na ulicę Sądową o godz. 6.30 musimy zdążyć kupić bilety do jaskini Punkevni w Czechach nie pamiętam teraz o której ale jest pewne że musimy się zebrać o 6.30 żeby tam zdążyć, następnie podjeżdżamy po osoby nocujące w EURO HOTELU i tych prosiłbym aby byli gotowi o 6.50 . Z EURO HOTELU jedziemy już w kierunku granicy. Początkowo pisałem że wyjazd z ul Sądowej o 7.00 ale myślę że lepiej wyjechać tych parę minut wcześniej niż później się stresować że nie zdążymy więc prosiłbym żeby być na czas. W razie jakichś pytań podaję jeszcze mój nr telefonu 691 685 744 . Do zobaczyska, nie mogę się już doczekać pozdrawiam Piotr.

artko
17-02-2010, 15:51
Jednym słowem nie można się zbyt długo integrować w hotelu, bo rano trzeba wstać :) .

sea21
17-02-2010, 18:43
Jednym słowem nie można się zbyt długo integrować w hotelu, bo rano trzeba wstać :) .
A kto Ci się każe kłaść spać? :mrgreen:

Boghol
17-02-2010, 19:15
A kto Ci się każe kłaść spać? :mrgreen:

no właśnie... wyśpimy się w autobusie ;)

admin
18-02-2010, 00:19
Jasne, pozniej bedziemy Was szukac w jaskini ;)

el.toroo
18-02-2010, 16:01
Jaki limit na bagaż :mrgreen:
Żartuję. Wezmę to co potrzeba.:)

admin
18-02-2010, 16:29
Wezmę to co potrzeba.:smile:


To jest bardzo dobre rozwiazanie :)

sea21
18-02-2010, 19:44
Ja już spakowany. Idę się kimnąć i ruszam w trase. Do zobaczenia w Katowicach:)

admin
18-02-2010, 21:17
Ja dopiero zaczynam pakowanie i koncze winko :)

idzikomD300
18-02-2010, 22:38
A my już po piwku w EURO HOTELU:-D

admin
18-02-2010, 22:40
Ale Wam zazdroszcze :) Pozdrowka dla calej ekipy!

Azazel85
22-02-2010, 01:25
No to ja się już melduje z domku - już po kolacyjce i pierwszych relacjach:)

A jutro ze swojego domku się zamelduje :)

Wracajcie bezpiecznie!

Piotr Gorus
22-02-2010, 01:52
No to ja już w domku się melduję :) wracajcie wszyscy szczęśliwie pozdrowionka.

admin
22-02-2010, 05:08
Ja tez juz na miejscu. Meldujcie sie.

el.toroo
22-02-2010, 08:21
I ja jakoś spać nie mogłem i dojechałem do domku.
To może na wstępie jako największy amator, oraz nowicjusz plenerów fotograficznych coś wrzucę.



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img714.imageshack.us/img714/2776/000011plor.jpg)

Nie krzyczcie, to było także pierwsze moje spotkanie z D700.
Dzięki i jeszcze raz wielkie dzięki za wspólną zabawę.

Ania84
22-02-2010, 11:34
ciutkę za ciemne ale kadr fajny :)