PDA

Zobacz pełną wersję : sb 600 pytanie



slimiro
06-12-2009, 22:17
czy mozna w jakis sposob wspomoc diode lampy ? czy mozna jakims cudem uzyc wbudowanej diody z d40 ? albo w jakis inny sposob zrobic tak zeby aparat lapal ostrosc np na imprezach w klubie ? zdarzylo mi sie kilka razy ze dioda lampy nie zaswiecila... czy to jakas usterka ?

jacek.gold
06-12-2009, 22:28
nie da się ;)
witam krajana na forum

T-M-S
07-12-2009, 00:01
Da się da, wystarczy wyłączyć wspomaganie AF w opcjach lampy i wtedy lampka z body przejmuje obowiązki.
Swoją drogą, to nie wiem które rozwiązanie lepsze, zawsze wydawało mi się że dioda z lampy jest skuteczniejsza.

No i witam nowego forumowicza ;)

jacek.gold
07-12-2009, 10:53
Da się da, wystarczy wyłączyć wspomaganie AF w opcjach lampy i wtedy lampka z body przejmuje obowiązki.
Swoją drogą, to nie wiem które rozwiązanie lepsze, zawsze wydawało mi się że dioda z lampy jest skuteczniejsza.

No i witam nowego forumowicza ;)

włączenie latarki na aparacie jest raczej bez sensu bo ona tylko świeci a nie daje linii wspomagających AF
kiedyś był pomysł na zainstalowanie na aparacie wskaźnika laserowego podłączonego do spustu w jakiś sposób ale w tym przypadku było by ryzykowne walić po tańczących wskaźnikiem laserowym
poza tym nigdy nie narzekałem na wspomaganie AF na tańczących

T-M-S
07-12-2009, 11:40
Mnie też się wydaje że wspomaganie z SB-600 jest skuteczniejsze, u mnie zdecydowanie szybciej łapie ostrość niż w przypadku lampki z body.
Ja tylko udzieliłem odpowiedzi na pytanie slimiro.

slimiro
08-12-2009, 17:14
ok wielkie dzieki ;) dioda z lampki nie swiecila bo baterie byly na rozladowaniu ;] a ze 1 raz uzywalem sb600 to nie wiedzialem ;]