PDA

Zobacz pełną wersję : Szukam pomysłu na....



jm
26-10-2006, 09:11
Sytuacja jest taka - mam wykonać zdjęcia do kalendarzyków firmowych. Firma, zajmuje się usługami językowymi - głównie tłumaczeniami. Chodzi zarówno o kalendarze ścienne jak i malutkie - wielkości karty kredytowej - te ostatnie to taka wizytówka i kalendarzyk w jednym. Najlepiej gdyby motywów było kilka różnych. Nie ma obowiązku aby foto było tematycznie związane z wykonywanymi usługami - czyli może być martwa natura, kwiaty itp - ale nie ukrywam że chciałabym coś powiązanego z branżą świadczonych usług - zwłaszcza na te małe. I tu jest problem - jedyne co przychodzi mi do głowy to słowniki jakoś sprytnie ułożone - ale to załatwia kwestie jednego dwóch zdjęć a mnie potrzeba więcej....


Robiłam juz podobne zlecenie dla firmy handlującej częściami samochodowymi - i tam było łatwiej.

Macie jakieś pomysły?

vuki
26-10-2006, 09:46
a moze osoby rozmawiajace ze soba? moga trzymac jakas ksiazke ....
fajnie by bylo w tle miec jakies regaly z ksiazkami ... biblioteka ...

pdzran
26-10-2006, 09:49
Zalezy jakie to uslugi jezykowe - tlumaczenia czy nauka.
Moze byc np. dla UK fotka autobusu angielskiego w jakims fajnym tle , do tego flaga angielska w rogu , moze w drugim polska.
Jesli to uczelnia to moze osoby uczace , czytajace cos , rozmywajace sie biale tlo + delikatne flagi.
Moze , jesli firma "supportuje" wiecej jezykow , to osoby z danego kraju ubrane w ich charakterystyczne ubiory.

Nie znam sie na tym , brat takie rzeczy projektuje ... mowie jako "lajkonik"

jm
26-10-2006, 10:07
Ok dałam za mało konkretów - Głównie tłumaczenia j. angielski - przyjmijmy więc, że wyłącznie. Double decker - hmm raz, że oklepany ten motyw a dwa, że ja w PL takiego raczej nie znajdę - nie chciałabym korzystać z gotowych wzorców.
Wiem że marudzę ale ... sama też nic lepszego nie potrafiłam wymyślić.

"Lajkonik" znaczy Krakus??;)))

Tak czy owak dzięki za te odpowiedzi i proszę o więcej:)

mswilk
26-10-2006, 10:08
... a mi przyszedł inny pomysł - może mniej konwencjonalny - zdjęcia "aparatu mowy" - właśnie języka / języków, ust ... :shock:

pdzran
26-10-2006, 10:23
Autobusik ma szkola jezyka angielskiego w moim miasteczku , stad mi przyszedl na mysl.
Moze jakas sesja , kilka roznych fotek z autobusikiem w plenerze.
Sam nie wiem , jestem jak pisalem lajkonikiem ale nie Krakusem ;)

spiritchaser
26-10-2006, 15:46
Moje propozycje motywów: usta, dwie osoby twarzami do siebie (mogą być tylko fragmenty twarzy), jakiś wycinek słownika, osoba ze słownikiem, osoba pracujaca na laptopie (najchętniej ładna blondynka w okularach ;-) )

flyman7
26-10-2006, 17:29
a może coś w stylu "osoby" lub "języka" powiązane z wieżą Babel i sloganem "Z nami zrozumiesz cały świat" albo coś w tym stylu ??

Czornyj
26-10-2006, 18:07
a może coś w stylu "osoby" lub "języka" powiązane z wieżą Babel i sloganem "Z nami zrozumiesz cały świat" albo coś w tym stylu ??
Wieża Babel jest mało fotogeniczna...

pebees
26-10-2006, 20:15
Wymyśl jedno, no góra dwa słowa określające branżę. Potem popytaj ludzi: 'powiedz szybko skojarzenie do.. tu dwa słowa', a następnie te skojarzenia zrób jako tematy. Może coś z tego wyjdzie :)

jm
26-10-2006, 20:28
Dzięki za wszystkie pomysły. Zwłaszcza ten ostatni jest rozwojowy - serio tak właśnie zrobię. pomysł z osobami zwróconymi do siebie lub tylko ich ustami tez mi sie podoba.
Oczywiście chętnie przyjmę następne;)

pebees
26-10-2006, 20:30
Karolina a potem pokaż, co spłodziłaś :)

ALF
26-10-2006, 21:05
Wieża Babel jest mało fotogeniczna...

i tu się mylisz...byłaby bardzo fotogeniczna...to ziggurat etemenanki :)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img255.imageshack.us/img255/6011/00000bi2.jpg)

Czornyj
26-10-2006, 21:07
Ale jeśli coś nie istnieje, ex definiendi jest mało fotogeniczne :lol:

pdzran
26-10-2006, 21:18
Dzięki za wszystkie pomysły. Zwłaszcza ten ostatni jest rozwojowy - serio tak właśnie zrobię. pomysł z osobami zwróconymi do siebie lub tylko ich ustami tez mi sie podoba.
Oczywiście chętnie przyjmę następne;)

Skoro chetnie przyjmiesz nastepne pomysly ... jesli masz jakas fajna modelke to chetnie uzycze swoich ust ... tak dla kontrastu , bedziesz miala ladne i ... moje :D

ALF
27-10-2006, 00:28
pozamiatałem wątek i bardzo proszę wypowiadać się wyłącznie w kwestiach merytorycznych, a nie osobowych!

a1rh+
27-10-2006, 01:30
Wersja z ludzkim językiem spodobała mi się bardzo do tego w damskich ustach z zabójczą szminką - a na język
nanieś półprzezroczystą flagę (np GB ) i będzie wyglądać jak tatuaż.

kantor
31-10-2006, 22:41
Pomysł na kalendarzyk: Jabłko w barwach union jacka albo jakiś motyw z filiżanką herbaty

odie83
31-10-2006, 23:16
Witam!
Mam ok 1.5 GB zdjęć sciągniętych z shutterstock.com . Wyselekcjonowałem z nich 61 zdjęć, które tematycznie mogłyby Cię zainteresować... Ludzie z laptopami, ludzie w biurach, twarze, usta, szklane kule ziemskie na różnych tłach itp...
Wszystkie zdjęcia w bardzo dobrej rozdzielczości od 2500 x 1812 do 7290 x 4750. Możemy się dogadać, ale jak w ogóle wygląda sprawa praw autorskich takich kupionych w podobnym serwisie zdjęć? Mogę je sprzedać czy tylko komuś odstąpić...?

jm
31-10-2006, 23:25
odie83,
dzięki za ofertę. Na razie sama coś kombinuję
Co do praw w przypadku zdjęcia ściągniętego z shutterstock - hmm sama jestm ciekawa. Pewnie zależy to do tego w jakiej opcji konkretne zdjęcie jest zakupione? A może się mylę?

Erie
31-10-2006, 23:44
Witam!
Mam ok 1.5 GB zdjęć sciągniętych z shutterstock.com . Wyselekcjonowałem z nich 61 zdjęć, które tematycznie mogłyby Cię zainteresować... Ludzie z laptopami, ludzie w biurach, twarze, usta, szklane kule ziemskie na różnych tłach itp...
Wszystkie zdjęcia w bardzo dobrej rozdzielczości od 2500 x 1812 do 7290 x 4750. Możemy się dogadać, ale jak w ogóle wygląda sprawa praw autorskich takich kupionych w podobnym serwisie zdjęć? Mogę je sprzedać czy tylko komuś odstąpić...?

hmmm, jak by Ci to powiedzieć - możesz zrobić co chcesz, ale problem w tym że Ci nie wolno , bo Ci tego prawa autorskie zabraniają (patrz licencja agencji shutterstock), biorąc pod uwagę fakt, że przynajmniej część użytkowników forum bawi się w sprzedaż swoich zdjęć/ obrazków poprzez net nie jest to miłe ogłaszać się, że chcesz sprzedawać/ oddawać za free czyjąś pracę

w bardziej dosadnych słowach to co chcesz zrobić to się nazywa kradzieżą :(

to w pewnym sensie tak jakbyś na forum firmy Adobe ogłosił, że masz ściągnięte z warezów najnowsze ich programy i chcesz je udostępnić

pozdrawiam
Erie

odie83
31-10-2006, 23:54
to w pewnym sensie tak jakbyś na forum firmy Adobe ogłosił, że masz ściągnięte z warezów najnowsze ich programy i chcesz je udostępnić

pozdrawiam
Erie

hmm...
tylko że one nie są sciągnięte w znaczeniu ukradzione, tylko kupione i ściągnięte. Zgodze się z tym, że pewnie nie wolno mi na nich zarabiac, ale czy nie mogę ich komuć po prostu dać? Przecież jesli kupię sobie jakiś program/grę oryginalną na płycie to moge ją potem komuś odsprzedać lud dać za darmo...
??

Erie
01-11-2006, 00:26
nie możesz - czytaj proszę licencję - co innego jest program, co innego jest zdjęcie

ja nie powiedziałem, że ukradłeś te zdjęcia, wierzę że zakupiłeś je w ramach subskrypcji i masz je legalnie, ale kupując zdjęcie za pośrednictwem agencji (np. shutterstock) kupujesz prawo do wykorzystania go na określonych warunkach (np. projekt zawierający zdjęcie może być wydrukowany w max. 100 000 egzemplarzach, podczas umieszczenia w internecie/ prezentacji elektronicznej maksymalny wymiar zdjęcia jest 640 x 480 px itd itp)

i tyle

pozdrawiam
Erie

Profesjonalista
01-11-2006, 22:51
hmm...
tylko że one nie są sciągnięte w znaczeniu ukradzione, tylko kupione i ściągnięte. Zgodze się z tym, że pewnie nie wolno mi na nich zarabiac, ale czy nie mogę ich komuć po prostu dać? Przecież jesli kupię sobie jakiś program/grę oryginalną na płycie to moge ją potem komuś odsprzedać lud dać za darmo...
??


Tak, dać je komus w prezencie a ten ktoś będzie na nich zarabiał.
Kupując je pisało coś o prawie do przekazywania osobom trzecim, o licencji na wielokrotne wykorzystywanie, odsprzedawanie, udostepnianie innym podmiotom itp.itd. Chyba nie.