PDA

Zobacz pełną wersję : [ Portret ] Katolik



Locter
04-12-2009, 13:28
"Odkąd sięgam pamięcią, zawsze gdy miałem jakiś problem, zwracałem się z nim do Boga i on mi pomagał..."


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img138.imageshack.us/i/20091204mgoo0513.jpg/)



Co sądzicie ? Walcie śmiało ;)

Boghol
04-12-2009, 13:32
Spojrzenie daje rade, ale bardzo nie podoba mi się ten blur czy cokolwiek to jest. Wygląda przez to troche plastikowo. Pomysł zacny, warto by jeszcze troche nad nim popracować. Pozdrawiam.

Mellan
04-12-2009, 13:41
Mam podobne zdanie co do bluru.
Coś z tym światełkiem też chyba nie tak...ostre podświetlenie z dołu twarzy katolika, a w szczególności czołu, nadało twarzy demoniczności "a la Dracula", w każdym razie coś diabelskiego. Prawdopodobnie taki miałeś zamysł.
Ja bym raczej szedł w kierunku przeciwnym w klimacie. Ale to Twoja fotografia.

julievna
04-12-2009, 20:17
To jest właśnie to co myślę o wszystkich religiach razem wziętych - na zewnątrz owieczka, a w środku demon.
Jeśli chciałeś pokazać np. obleśnego księdza, który z błogim uśmiechem pastwi się nad dziećmi, to Ci się udało.

remiksson
04-12-2009, 20:35
blurowałeś twarz? bo chyba trochę zbyt mocno :)

Jachuu
04-12-2009, 21:00
eee prowokacja, a dlaczego nie stylizowałeś tego zdjęcia na muzułmanina? bałeś się? ;)

A na poważnie przez takie zdjęcie krzywdzisz ludzi - wszyscy Twoim zdaniem katolicy są właśnie tacy?

Locter
04-12-2009, 21:01
blurowałeś twarz? bo chyba trochę zbyt mocno :)

Remikson z całym szacunkiem, ja wiem, żeś ty grafik, no ale spójrz na zdjęcie pod innym kątem niż tylko obróbka, Julievna zaskoczyła o co mi chodziło :)


wszyscy Twoim zdaniem katolicy są właśnie tacy

Jasne, że nie wszyscy, ale tam skąd pochodze to większość chodzi do kosciola na pokaz, albo na ploty (stare babki, które są na mszy codziennie o 17:00").

To nie jest prowokacja.

Jachuu
04-12-2009, 21:19
Locter z całym szacunkiem - co to jest prowokacja (w Twoim ujęciu)?

Wrzucasz zdjęcie na którym jest osoba która się modli jednak "zamazana" twarz i spojrzenie sugeruje że nie jest to dobra osoba, w myśl przysłowia "modli się pod figura a diabła ma za skórą". Do tego dajesz tytuł który dotyczy jednej (według danych statystycznych najliczniejszej grupy wyznaniowej w Polsce) i piszesz że nie jest to prowokacja? Ja cię proszę bądźmy poważni. Tak jak piszesz jest i to prawda, ale tak samo dzieje się i w innych religiach, tych wielkich i tych małych, bo jaki jest człowiek wszyscy wiemy. Czy takich zachowań nie ma w muzułmanizmie, judaizmie czy gdziekolwiek indziej? Są, pytanie dlaczego akurat "katolik"? Bo to teraz modne w naszym życiu codziennym, atakować ta właśnie grupę wyznaniową? Stąd uważam, że jednak jest to prowokacja, choć może i nie zamierzona.

Locter
04-12-2009, 21:23
Locter z całym szacunkiem - co to jest prowokacja (w Twoim ujęciu)?

Wrzucasz zdjęcie na którym jest osoba która się modli jednak "zamazana" twarz i spojrzenie sugeruje że nie jest to dobra osoba, w myśl przysłowia "modli się pod figura a diabła ma za skórą". Do tego dajesz tytuł który dotyczy jednej (według danych statystycznych najliczniejszej grupy wyznaniowej w Polsce) i piszesz że nie jest to prowokacja? Ja cię proszę bądźmy poważni. Tak jak piszesz jest i to prawda, ale tak samo dzieje się i w innych religiach, tych wielkich i tych małych, bo jaki jest człowiek wszyscy wiemy. Czy takich zachowań nie ma w muzułmanizmie, judaizmie czy gdziekolwiek indziej? Są, pytanie dlaczego akurat "katolik"? Bo to teraz modne w naszym życiu codziennym, atakować ta właśnie grupę wyznaniową? Stąd uważam, że jednak jest to prowokacja, choć może i nie zamierzona.

Sorry ja tylko chcialem zrobic zdjecie troche inne niż większość, taki temat sobie wybrałem, bo lubie demonologie i te klimaty. Po prostu uważam, że każdy ma w sobie coś z diabła, nawet ksiądz czy zakonnica, tytuł może niefortunny ale nie wiedziałem jak to nazwać. Zatem jesli powstała z tego prowokacja to na pewno nie byla zamierzona ;)

Jachuu
04-12-2009, 21:32
Locter napisałem Ci tylko co czuję - specjalnie tez napisałem o tej najliczniejszej grupie bo czy tak jest w istocie? Wątpię. Coroczne dane ukazują ze praktykuje ok 33% Polaków czyli zdecydowana mniejszość. Większość jest nie wiem jak to określić bo nie ateistyczna ale raczej świecka, laicka. Modne jednak ostatnio jest krytykowanie ale katolicyzmu, czy też chrześcijaństwa (chodzi mi o wymiar europejski a nie tylko polski) i stąd się zbulwersowałem bo jestem praktykującym katolikiem.


lubie demonologie i te klimaty

to wrzuć coś do swego ogródka a nie mojego, np. skoro lubisz takie klimaty to zrób stylizację modela (siebie?) z rogami i racicami oraz czarcim ogonem, biegającym po łące pięknej kwiatków i trzymając za rączki małe dziewczynki :P

Locter
04-12-2009, 21:42
[B]to wrzuć coś do swego ogródka a nie mojego, np. skoro lubisz takie klimaty to zrób stylizację modela (siebie?) z rogami i racicami oraz czarcim ogonem, biegającym po łące pięknej kwiatków i trzymając za rączki małe dziewczynki :P

Widać, że trafiłem w czuły punkt, nie bierz tak tego do siebie to tylko zdjęcie ;P

Boghol
04-12-2009, 21:46
Locter z całym szacunkiem - co to jest prowokacja (w Twoim ujęciu)?

... Czy takich zachowań nie ma w muzułmanizmie, judaizmie czy gdziekolwiek indziej? Są, pytanie dlaczego akurat "katolik"? ....

Widzę, że nowe odłamy religijne wprowadzamy? ;)

Jachuu
04-12-2009, 22:22
Widać, że trafiłem w czuły punkt, nie bierz tak tego do siebie to tylko zdjęcie ;P

Sądzę ze tak samo zareagowali by przedstawiciele innych wyznań, jak byś tylko wykonał swój kadr w innej stylizacji.


Widzę, że nowe odłamy religijne wprowadzamy? ;)

przepraszam, zbyt kolokwialnie się tutaj wyraziłem :oops: oczywiście chodzi mi o wyznawców islamu :)

Boghol
04-12-2009, 22:24
przepraszam, zbyt kolokwialnie się tutaj wyraziłem :oops: oczywiście chodzi mi o wyznawców islamu :)

Spoko, domyśliłem się ;) Ale musiałem napisać. Czasem tak już mam :)

fryzio
04-12-2009, 22:36
tak właśnie wygląda przeciętny katolik, diabelski uśmieszek na twarzy:) technicznie to nie bardzo, ta miękkość :(

251kris
05-12-2009, 01:31
Gdzieś to już widziałem, tylko w formie plakatu. Chodziło o inną religię monoteistyczną, ale efekt miał być podobny. Połowa lat trzydziestych XX wieku...

matyjasz
05-12-2009, 14:43
Uważam, że z jeszcze głębszymi cieniami na czole i pod oczami było by jeszcze bardziej demonicznie.
Uśmieszek jest lubieżny :mrgreen:
Fajne

blur blee :)

pzdr
mati