PDA

Zobacz pełną wersję : Kodak Pro DCS-14n co sądzicie ?



maksym21
04-12-2009, 13:19
http://www.dpreview.com/news/0209/02092304kodakdcs14n.asp
Co sądzicie o tej lustrzance z mocowaniem nikona

emgieb
04-12-2009, 13:39
Patrzac na wyniki testu na DPR:
http://www.dpreview.com/reviews/kodakdcs14n/page23.asp
i w ogole przygladajac sie danym technicznym, mozna odniesc wrazenie, ze nadaje sie wlasciwie tylko do studia i landszaftow... Jezeli zostanie kupiony w rozsadnej cenie i jesli koniecznie zalezy nm na FF - bo to praktcznie jedyna jego zaleta.

Czornyj
04-12-2009, 14:10
Kodak jest bardzo ostry, ma wysoką rozdzielczość i jest pełnoklatkowy - na tym jego zalety niestety się kończą. Klocowaty, ciężki, potwornie mulasty, beznadziej bateria, kiepski wyświetlacz - no więc współczesna lustrzaneczka Nikona to to nie jest. Do tego szumi niemożliwie, nawet na bazowym ISO.

maksym21
04-12-2009, 16:58
pięknie dziękuje za odpowiedzi

jungli
07-12-2009, 17:10
Wszystko na TAK za uzytkownikiem Czornyj.... procz tego ze daje niemozebnie niskie ISO przy dlugich czasach naswietlania obfitujace w niespotykany detal, ostrosc i jakosc. Do iso 200 jest bardzo dobrze, te szumy to lekka przesada, mialem aparacik uzywalem i jesli nie zalezy Ci na czasie dzialania, szybkosci itd wybor swietny za pieskie pieniazki.
Czesto Kodaki sprzedawane sa w zestawach z kilkoma bateriami, na jednej z 200-300 mozna zrobic, do tego baza szkiel z korekcja, jest na prawde niezle, malo kto zaglebial sie w Kodaka procz pobieznego przejrzenia

pozdrawiam

robin102
07-12-2009, 18:04
Się napalałem swego czasu na ten czołg, ale kolega bardzo doświadczony fotograf wybił mi to z łepetyny, miał z tym kontakt. Twierdzi, że szumi jak Bałtyk przy największym sztormie już od ISO 400, oraz problemy z oddaniem koloru skóry ma ta matryca.

Czornyj
07-12-2009, 22:43
Problemy z oddaniem skóry to mity greckie, ale szumi cholerycznie. Matryca to goły CMOS - bez filtra AA, bez mikroseczewek, bez nowoczesnych Canonowo-Nikonowo-Soniaczowych technologii mapowania i ekstrakcji szumu. Efekt jest taki, że szum siedzi dość płytko w cieniach nawet na bazowym ISO, więc pole manewru przy ew. obróbce jest mocno ograniczone i mimo sporej DR ciężko zaszaleć. Dla kogoś, kto przyzwyczajony jest do gładkich jak d... niemowlęcia plików z współczesnych Canonów i Nikonów (nie daj Boże 5D, 5D2/1D3, D3/700) pucha może być b. niemiłym rozczarowaniem.

A jeszcze większy szok wywołuje mulastość, toporność i baterie NiCD.

mpwt
08-12-2009, 17:52
Matryca to goły CMOS - bez filtra AA, bez mikroseczewek, bez nowoczesnych Canonowo-Nikonowo-Soniaczowych technologii mapowania i ekstrakcji szumu.

Już mi się spodobał :) Do astrofoto jak znalazł :D Gdzie to i za ile można dostać?

Bielik
08-12-2009, 18:34
na allegro za 4,4k :mrgreen:

sibelio
08-12-2009, 19:28
Dla marud: Ten aparat jest z 2002 roku.
Jak ktoś nie pamięta jakie wtedy były lustra to :-P

mww7
09-12-2009, 00:07
na allegro za 4,4k :mrgreen:


http://paa.pl/nikon_kodak_dcs_pro_14n-636896239.html //a ten poszedł wraz 70-210 za 1950zł :)

mpwt
09-12-2009, 01:28
na allegro za 4,4k :mrgreen:

Dobra, to znam lepsze kamerki do astrofoto za te pieniądze ;)

mibartek
09-12-2009, 12:21
Dobra, to znam lepsze kamerki do astrofoto za te pieniądze ;)

ja wiem gdzie można go dużo taniej kupić.
http://www.kamera-express.nl/index.p...&product=25262
to dobry sklep - co prawda rzeczony Kodak leży tam już ponad 1,5 roku, ale jest raczej sprawdzony ;-)

o kurcze - sprzedany :-D
a jeszcze tak może 2tyg temu był :-P
no nic - dla informacji mogę podać że 600Euro kosztował

marszull
09-12-2009, 12:53
ale sklepik ciekawy
wysylaja do Polski?

maksym21
09-12-2009, 19:13
Ja go znalazłem tutaj i tak z ciekawości założyłem watek http://www.adverts.ie/showproduct.php?product=167578&cat=51

błajan
10-12-2009, 14:00
w zeszłym roku na allegro facet sprzedał za 300 zł ale stan był kiepski czego zresztą sprzedający nie ukrywał
sprzęt chyba tylko dla pasjonatów i masochistów
ale za 300 :(

d_an
15-12-2009, 20:30
Pzrepraszam, że trochę OT, ale mnie zawsze zadziwiało, że przed sierpniem 2007 (zapowiedź D3) w czasie, gdy Kodak DCS-14n od lat był na rynku, bardzo często słyszało się głosy, że nie da się zrobić pełnoklatkowej cyfrówki na bagnet nikona. A nawet jak się zrobi, to będzie porażka (winiety itp) Uzasadniali to bodaj średnicą bagnetu.

bradley
15-12-2009, 21:07
Pzrepraszam, że trochę OT, ale mnie zawsze zadziwiało, że przed sierpniem 2007 (zapowiedź D3) w czasie, gdy Kodak DCS-14n od lat był na rynku, bardzo często słyszało się głosy, że nie da się zrobić pełnoklatkowej cyfrówki na bagnet nikona. A nawet jak się zrobi, to będzie porażka (winiety itp) Uzasadniali to bodaj średnicą bagnetu.
...na CB ktoś nawet dowód przeprowadził i poparł to stosownymi rysunkami!:mrgreen:

kh29228
16-12-2009, 01:30
w zeszłym roku na allegro facet sprzedał za 300 zł ale stan był kiepski czego zresztą sprzedający nie ukrywał
sprzęt chyba tylko dla pasjonatów i masochistów
ale za 300 :(

kurcze, sam bym coś takiego przytulił za 3 stówki

RBT
17-12-2009, 21:38
Problemy z oddaniem skóry to mity greckie...
pucha ....może być b. niemiłym rozczarowaniem.
...A jeszcze większy szok wywołuje mulastość, toporność i baterie NiCD.
Oj, znam ja dobrze te mity greckie, niestety...dochodzi do tego jeszcze niejednorodność koloru na matrycy. Reszta się zgadza. W tej chwili wolałbym nawet Nikona D 3000. Poważnie!
Niewielu chyba fotografów było zadowolonych gdy przechodzili z FF na DX tak jak ja. A zamieniłem na D200. I nadal nie mam parcia na FF (FX) :-D