PDA

Zobacz pełną wersję : szklana osłona wyświetlacza d90 - warto?



burz
04-12-2009, 01:06
witam, czy ktoś używa szklanej osłonki na wyświetlacz LCD, zamiast załączonej przez nikona plastikowej? Chciałbym zasięgnąć rady, czy warto ją wymieniać.
(mam na myśli coś takiego: http://e-cyfrowe.pl/szklana-oslona-lcd-nikon-d90-p-11957.html lub http://www.allegro.pl/item832016465_oslona_lcd_phottix_nikon_d90_szklo_h artowane.html )
Wydaje się, że ta szklana powinna być nie tylko wytrzymalsza, ale lepiej chronić LCD przed kurzem...

Slon
04-12-2009, 01:46
od ok roku mam taka oslonke na d700. Ostatnio aparat przezyl zdezenie prawdopodobnie z 400/2.8 i oto jak wyglada ta oslona:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i559.photobucket.com/albums/ss40/slon1/1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i559.photobucket.com/albums/ss40/slon1/2.jpg)

MZ nie jest zle :D Na pewno kupie druga, bo ta plastikowa dziala mi na nerwy, a jak widac na zalaczonych obrazkach, jakas oslona sie przyda :)

spongo
04-12-2009, 09:54
Używam też długo tej pierwszej. Na górnym i na dolnym wyświetlaczu. Mi pasuje. Koledze uratowała LCD przed nogą statywu. Oryginalna by odskoczyła a statyw by się zarył w ekran. Polecam

Kundzior
04-12-2009, 10:20
również używam i gorąco polecam. Świetna ochrona.

burz
04-12-2009, 11:23
to chyba wszystko jasne - dziękuje za odpowiedzi i zamawiam szybki na lcd główny i górny:)

mikkay
04-12-2009, 12:21
Mój D70s z osłonką GGS zderzył się ze statywem, efekt podobny jak u Slonia. Spełniła swoją rolę, a i znacznie lepiej się przez nią patrzy w porównaniu z BM-ką. W dodatku nie zaparuje wyświetlacz ;)

kruszyna
05-12-2009, 00:00
Sloniu ty to masz przezycia z tym body:) dobrze ze sie nic wiecej nie stalo.

jkowal
05-12-2009, 00:07
Standardowej lepiej nie używać wcale. W moim D90 pod standardową osłonę wpadło ziarnko piasku i porysowało wyświetlacz.

Yoora
05-12-2009, 00:26
Nie zastanawiaj się tylko kupuj. Szkło hartowane ma to do siebie, że nie jest łatwo go zarysować w przeciwieństwie do plastiku. O wytrzymałości mechanicznej nawet nie ma co pisać. Ktoś też wspominał, że i o zaparowanie trudniej.
Same plusy :D

krzysztofz24
05-12-2009, 00:47
Kupilem taka oslonke ,rok temu w wakacje do D60 - wiele razy uratowala Lcd,mam moze na niej z jedna mala ryske...parafrazujac tekst z jakiegos kabaretu : bedzie Pan zadowolony:-)

Slon
05-12-2009, 12:08
Sloniu ty to masz przezycia z tym body:) dobrze ze sie nic wiecej nie stalo.

nawet nie wiedzialem kiedy sie to stalo :D
A sam aparat narzedzie pracy, co poradzic...

Buzulux
07-12-2009, 01:30
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.imageshack.us/img30/4563/ggsu.jpg)
To moja sztuka, oberwala niezle, szybko zalozylem nowa oslone ;-)

spongo
07-12-2009, 08:10
To moja sztuka, oberwala niezle, szybko zalozylem nowa oslone ;-)

Prawie Ci się udało regułę golden triangle zademonstrować na szybce, następnym razem musisz się bardziej postarać ;)

PLANATAGINIS
07-12-2009, 14:18
Kolega kiedyś próbował odkleić taka osłonkę, szło bardzo ciężko, myślał, że wyciągnie ją razem z tą właściwą.
Ogólnie dla mnie zbędny gadżet :)

spongo
07-12-2009, 14:33
Ogólnie dla mnie zbędny gadżet :)

Uderzenia jakie zaliczyła osłona Kamilzu oryginalna by nie wytrzymała, to był szpikulec nóżki od statywu, który uderzył pod kątem. Oryginalna osłona by odpadła a nóżka statywu pojechała by po wyświetlaczu. Odklejanie tego trzeba robić po prostu z myślą, i nic się z wyświetlaczem nie może stać.

Kundzior
07-12-2009, 14:42
Mam używam od zawsze każdym body i mam na SB600tce. Światna sprawa pare razy zdarzyło mi sie puknąć, dość mocna jest.

thorcik
07-12-2009, 20:46
Dla mnie już za późno - moje D90 zaliczyło chyba po tygodniu piasek pod tą firmową osłoną. I error. Dzięki temu uważam, że warto w taki gadżet się zaopatrzyć.

słowografia
07-12-2009, 21:05
rowniez polecam. nie ma sie co zastanawiac

shap
10-12-2009, 01:33
Polecam, zwłaszcza firmy GGS. Poprawia kontrast, no i nie trzeba używać tego oryginalnego plastiku... co to ni to chroni, ni to coś widać przez niego...

burz
10-12-2009, 20:02
osłonka kupiona i przyklejona (na oba wyświetlacze). prawie jej nie widać, jest cienka, body wygląda bardziej elegancko:). osłonka GGS ma trochę większe odbicia niż oryginalna z plastiku, ale taka uroda szkła, że są bliki.

maniek750
10-12-2009, 21:56
Zobaczymy co to za gadzet :) wczoraj zamowilem sobie do D700.

grr
10-12-2009, 23:45
Ja dzisiaj też zamówiłem do D700, jak tylko dostanę to napiszę jak to się sprawuje.

abiele
11-12-2009, 00:10
mam od roku oryginalna, plastikową i sprawuje się bez zarzutu

maniek750
11-12-2009, 01:04
A mnie ta plastikowa oryginalna do szalu doprowadza :/

burz
11-12-2009, 02:05
widzę pierwszą wadę tego szkiełka: jest potwornie trudne do wyczyszczenia. Podczas dotykania do twarzy czy ręką pokrywa się tłustą warstewką, której nie można zetrzeć ręką czy rąbkiem koszuli, bo się tylko rozsmarowuje. Sytuację ratuje ściereczka z mikrofibry... No szkoda trochę, że tak łatwo się syfi.

spongo
11-12-2009, 07:39
widzę pierwszą wadę tego szkiełka: jest potwornie trudne do wyczyszczenia.
Ileś wątków temu już o tym było, dziwi mnie to, bo u mnie tak się nie dzieje. Może po prostu za mocno przykładasz twarz do aparatu i pewnie się zdarza, że nosem wciskasz podgląd zdjęć.

burz
11-12-2009, 12:45
nosem podglądu nie wciskam, bo jestem lewooczny.

tak to wyglada:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i895.photobucket.com/albums/ac155/burz_pl/d90-1.jpg)
czysta szybka (wytarta mikrofibrą)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i895.photobucket.com/albums/ac155/burz_pl/d90-2.jpg)
dotknięta twarzą


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i895.photobucket.com/albums/ac155/burz_pl/d90-3.jpg)
próba wytarcia bawełnianym rąbkiem koszulki

maniek750
11-12-2009, 14:24
Wlasnie otrzymalem te "szybki na lcd-ki" Powiem szczerze ze sprawiaja wrazenie solidnych :) ale wszystko okarze sie w praniu ;)
Aha.. i tak jak napisal i pokazal burz dosyc ciezko sie czysci :( ale wole to niz ten oryginalny "plostik" :)

PLANATAGINIS
12-12-2009, 12:54
Na wyświetlacze polecam te osłonki firmy Matin:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/12/oslona_lcd_matin_88-1.jpg
źródło (http://www.systembank.pl/aukcje/oslona_lcd_matin_88.jpg)
Są do kupienia w www.systembank.pl po 29zł

Ponoć lepsze od GGS i mają cieńszy pasek z klejem.

maniek750
12-12-2009, 13:27
Trzeba bedzie sprawdzic te oslonki firmy Matin czy tez sie tak kiepsko czyszcza ;) Tylko nie podoba mi sie w nich ta ramka dookola :(

jurasss1
12-12-2009, 17:41
Trzeba bedzie sprawdzic te oslonki firmy Matin czy tez sie tak kiepsko czyszcza ;) Tylko nie podoba mi sie w nich ta ramka dookola :(

Różnica w cenie i wyglądzie, pewne klepane u tego samego chińczyka ;-)

remay
12-12-2009, 18:24
podepnę się...
Ktoś ma informacje o możliwości nabycia kompletu osłon GGS do D2X - chodzi o ochronę 3 wyświetlaczy (główny, pomocniczy i górny) - poszperałem trochę w sieci i są tylko na dwa wyświetlacze (bez górnego-może na ten osobno trzeba kupić). Jakieś zaufane źródło?
Swoją drogą dziwne, że osłony do D3 są tańsze niż D2, popyt mniejszy ale sądziłem że wtedy cenę się obniża aby wyprzedać.
Poprawa widoczności, kontrastu jest zauważalna jak to zachwalają producenci? Będę wdzięczny za opinie od użytkownika D2x który takowej osłony ożywa (jak z pasowaniem i czy aby widoczność ulega pogorszeniu - LCD w D2x nikon się nie popisał i nie chciałbym pogorszyć tego)
I ostatnia sprawa - sprzedawcy sugerują że łatwo się osłony ściąga, ma ktoś doświadczenia w tym temacie. Ponowne założenie wchodzi w rachubę czy klej już nie trzyma jak należy.

hostman22
30-03-2010, 20:20
chciałbym się zapytać jak wygląda sprawa zdjęcia szybki GGS - łatwo, trudno czy może komuś zeszła razem z oryginalną ? ;)

Wojteksw
30-03-2010, 20:34
Bardzo łatwo, użyj nici dentystycznej. Nie podważaj niczym.