PDA

Zobacz pełną wersję : D100 - parę pytań o kompatybilność z "młodszym" sprzętem



ck_dezerter
02-12-2009, 15:58
Witam,
W związku z zamiarem nabycia używanego D100 mam parę pytań dotyczących jego kompatybilności ze sprzętem Nikona (głównie młodszym, ale nie tylko):
1. Czy współpracuje z lampą Nikon SB600? a jeżeli NIE, to co działa, a co nie?
2. Czy AF działa w przypadku obiektywów z silnikami? ( np. Nikkory AF-S, Sigmy HSM itp...)
3. Czy działa VR w przypadku obiektywów Nikkor z VR?
4. Czy body "widzi" przesłonę w obiektywach manualnych Ai-S?
5. Czy akumulatory są zamienne z akumulatorami do D80?
To tyle, będę wdzięczny za podpowiedzi.
pozdrowienia!

microbot
02-12-2009, 22:48
1. TAK
2. TAK
3. TAK
4. Nie rozumiem pytania? Ustawiasz na słoiku przysłonę i robisz foty. Co ma widziec body? Wartość na wyświetlaczu?
5. Nie sprawdzałem osobiście - ale wg nikon.pl TAK

damciop03
02-12-2009, 22:57
5. sprawdź jakie są tam akumulatory w D80 en-el3e

ck_dezerter
02-12-2009, 23:02
Wielkie dzięki za pomoc!
pozdrowienia!

igg
04-12-2009, 08:44
4 nie, focisz na wyczucie i efekt na LCD

Jatin
04-12-2009, 10:34
Co do SB 600 to działa ale nie obsługuje i-TTL i CLSu działa tylko w D-TTLu i trybach A i AA

ck_dezerter
04-12-2009, 11:43
Dzięki! Jasne! Już go mam i się bawię - SB600 dokładnie tak, obiektywu AiS nie przypinałem do tej pory.
pozdrowienia!

Jacek_Z
04-12-2009, 13:06
Co do SB 600 to działa ale nie obsługuje i-TTL i CLSu działa tylko w D-TTLu i trybach A i AA
:-Dtzn piszesz cechach o D100, bo SB600 obsługuje CLS. Wiadomo, że żeby dana funkcja chodziła to musi ja obsługiwać zarówno body jak i lampa.

Jatin
04-12-2009, 13:57
Oczywiście miałem na myśli współpracę SB 600 z D100 jak w pytaniu :)