PDA

Zobacz pełną wersję : Mam optykę z analoga -jakie body mam wybrać?



trialuser
02-12-2009, 13:58
Witam i proszę o pomoc!

Dotychczas fotografowałem analogowym F70 i mam Sigmę 28-105D/2.8-4 oraz AF Nikkor 70-300/4-5.6. Postanowiłem się jednak przenieść na cyfrówkę, bo przypadkowo mam przypływ kasy, który pozwala mi na zakup d300 lub d700, a być może nawet jakąś nową optykę, tylko nie potrafię się zdecydować.
Robię pejzaż, portret i architekturę...

Serdeczne dzięki z góry...

rainbowwarrior
02-12-2009, 21:41
Myślę, że bez względu na to czy kupisz 300 czy 700, to będziesz zadowolony, chociaż do zastosowań o których piszesz, może lepsza byłaby pełna klatka. Powinieneś też bardziej zainteresować się lepszymi obiektywami, a nie tylko korpusem.

kruszyna
02-12-2009, 21:46
Myślę że z analoga to tylko na odpowiednik materiału czyli przynajmniej d700

wasilewk
02-12-2009, 21:46
Myślę, że bez względu na to czy kupisz 300 czy 700, to będziesz zadowolony, chociaż do zastosowań o których piszesz, może lepsza byłaby pełna klatka. Powinieneś też bardziej zainteresować się lepszymi obiektywami, a nie tylko korpusem.


Oczywiście, że tak !
trialuser:
Jak kupisz D700, to tego Nikkora nie będziesz chciał używać dłużej. Najlepiej dokup całą 'trójcę' i z głowy - chociaż nowy 70-200 jest podobno 'nieco krótszy' w obrazowaniu, ale to szczegół.

trialuser
02-12-2009, 23:32
Właśnie wydaje mi się, że przestawienie się na DX może sprawiać mi problemy.

Rozumiem, że trójca to 24-70/2.8 i 70-200+ body?

maki
03-12-2009, 00:15
Nie body, 14-24 raczej.

krolewicz
03-12-2009, 00:36
moim zdaniem kupno d700 i zostanie z takimi mocno średnimi obiektywami to kiepski pomysł :)

maki
03-12-2009, 00:40
Kupno DX i zostanie z takimi obiektywami to jeszcze bardziej kiepski.

Jacek_Z
03-12-2009, 03:01
D700 nie jest wymagający dla szkieł. Jedyne co obnaża bardziej to winietę.

maki
03-12-2009, 15:01
Właśnie o to chodzi, że im słabsze szkło, tym na DX trudniej :-/

Slepy
04-12-2009, 17:09
poza winietą kłopot może się także pojawić z aberracjami.

trialuser
07-12-2009, 01:05
Byłem w różnych sklepach "podotykałem" obydwa i chyba zdecyduję się rzeczywiście na pełną klatkę i chyba na standardową 50 tkę na razie, potem przemyślę wymianę szkieł...chociaż po tym co piszą w wątkach poświęconych N24-70 to muszę jeszcze przemyśleć...może 14-24 na początek? Zobaczę.
W każdym bądź razie dzięki za wszystkie konstruktywne uwagi...pomogły ;)
Dam znać jak się skończyło..