Zobacz pełną wersję : Mam optykę z analoga -jakie body mam wybrać?
trialuser
02-12-2009, 13:58
Witam i proszę o pomoc!
Dotychczas fotografowałem analogowym F70 i mam Sigmę 28-105D/2.8-4 oraz AF Nikkor 70-300/4-5.6. Postanowiłem się jednak przenieść na cyfrówkę, bo przypadkowo mam przypływ kasy, który pozwala mi na zakup d300 lub d700, a być może nawet jakąś nową optykę, tylko nie potrafię się zdecydować.
Robię pejzaż, portret i architekturę...
Serdeczne dzięki z góry...
rainbowwarrior
02-12-2009, 21:41
Myślę, że bez względu na to czy kupisz 300 czy 700, to będziesz zadowolony, chociaż do zastosowań o których piszesz, może lepsza byłaby pełna klatka. Powinieneś też bardziej zainteresować się lepszymi obiektywami, a nie tylko korpusem.
kruszyna
02-12-2009, 21:46
Myślę że z analoga to tylko na odpowiednik materiału czyli przynajmniej d700
wasilewk
02-12-2009, 21:46
Myślę, że bez względu na to czy kupisz 300 czy 700, to będziesz zadowolony, chociaż do zastosowań o których piszesz, może lepsza byłaby pełna klatka. Powinieneś też bardziej zainteresować się lepszymi obiektywami, a nie tylko korpusem.
Oczywiście, że tak !
trialuser:
Jak kupisz D700, to tego Nikkora nie będziesz chciał używać dłużej. Najlepiej dokup całą 'trójcę' i z głowy - chociaż nowy 70-200 jest podobno 'nieco krótszy' w obrazowaniu, ale to szczegół.
trialuser
02-12-2009, 23:32
Właśnie wydaje mi się, że przestawienie się na DX może sprawiać mi problemy.
Rozumiem, że trójca to 24-70/2.8 i 70-200+ body?
krolewicz
03-12-2009, 00:36
moim zdaniem kupno d700 i zostanie z takimi mocno średnimi obiektywami to kiepski pomysł :)
Kupno DX i zostanie z takimi obiektywami to jeszcze bardziej kiepski.
D700 nie jest wymagający dla szkieł. Jedyne co obnaża bardziej to winietę.
Właśnie o to chodzi, że im słabsze szkło, tym na DX trudniej :-/
poza winietą kłopot może się także pojawić z aberracjami.
trialuser
07-12-2009, 01:05
Byłem w różnych sklepach "podotykałem" obydwa i chyba zdecyduję się rzeczywiście na pełną klatkę i chyba na standardową 50 tkę na razie, potem przemyślę wymianę szkieł...chociaż po tym co piszą w wątkach poświęconych N24-70 to muszę jeszcze przemyśleć...może 14-24 na początek? Zobaczę.
W każdym bądź razie dzięki za wszystkie konstruktywne uwagi...pomogły ;)
Dam znać jak się skończyło..
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.