PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ma ktoś tusz Lyson PhotoChrome RB



Jacek73
01-12-2009, 20:48
Witam wszystkich.Chciałbym spytać czy ktoś ma tusz Lyson PhotoChrome RB do drukarki Epson R800 lub R1800?
Chciałbym kupić w celach testowych po ok 12ml tego tuszu.Pisałem do Gellexa ale nie są zainteresowani sprzedażą tak
małej ilości tuszu.Oczywiście pokrywam koszty związane z tuszem i jego wysyłką.W nagrodę za uprzejmość oferuję trzy bezpłatne profile do drukarki zrobione spektrometrem Datacolor.

Tom01
04-01-2010, 23:54
Z kupnem będzie problem, ale jeśli to Panu pomoże kilka uwag praktycznych. Używałem takiej kombinacji.

1. Układ CFS z Lysonem RB po oprofilowaniu drukuje tak samo jak oryginały.
2. Nie wolno drukarki zostawiać bezczynnie na dłużej niż tydzień bo zaschnie i marnuje się dużo atramentu na czyszczenie. Jest to przeznaczone do pracy ciągłej, inaczej korzyści z niższej ceny są kasowane przez koszty czyszczenia i przedwczesnej wymiany pochłaniaczy. O koszcie usługi w serwisie i ryzyku przesyłania suchej drukarki nie wspomnę.
3. Oprofilować trzeba czymś normalnym. Urządzenie Datacolor nie jest spektrometrem, a kolorymetrem z oświetlaczem czyli zabawką. Próbowałem robić profil podobnym rozwiązaniem Lafota i jest zbyt mało precyzyjne do takiej drukarki.