PDA

Zobacz pełną wersję : Test D80-tek we Wrocławiu - zapraszamy.



Shihan
25-10-2006, 12:15
Spotkanie, na rynku we Wrocławiu - czwartek 26.10.2006, o godź. 15:30 zaczynamy. Zgłoszenia do mnie na skrzynkę, lub do Bugsbunny. Reszta na telefon. Jest już kilka osób. Zapraszamy. Jest to test, raczej dla osób, które już posiadają aparat. Wyniki podamy na forum.

Miden
25-10-2006, 21:58
mhm szkoda ze nie bede mogl wpasc do was, i razem pobawic sie aparatami :(

czekam jednak na ciekawa relacje ze spotkania oraz jakies wnioski :)

/pozdrawiam

andrzej500
25-10-2006, 22:16
Wrocław rynek

Kiedyś byłem w takim fajnym klubie w rynku „GO GO”.

mchwala
26-10-2006, 18:18
Czy spotkanie wogóle się odbyło?

Jacek_Z
26-10-2006, 20:37
pewnie jeszcze trwa :) ale przeniosło sie do pubu :)

Erie
26-10-2006, 21:21
tego klubu Go Go co to został w jakimś innym watku wspomniany ?? ;)

ech chyba panowie sobie zdjęcia tańczących dziewczyn robią i zapomnieli o świecie czekającym na ich testy

Shihan
27-10-2006, 01:16
Z przyczyn organizacyjnych, przesunęliśmy spotkanie, na inny termin. Aby test był miarodajny potrzeba więcej puszek. Były tylko dwie. :???: W ostatniej chwili wypadły nam 2 osoby.

PS: Z chwilą uzyskania informacji o połączeniu nastawiania ostrości z pomiarem ekspozycji na matrycowym, mój aparat się naprawił. Więc, byłyby dwie dobre puszki. :)

Erie
27-10-2006, 09:42
Z chwilą uzyskania informacji o połączeniu nastawiania ostrości z pomiarem ekspozycji na matrycowym, mój aparat się naprawił.

I to powinno zamknąć wszystkie wątki o przepaleniach w D80...

Zbigniew
27-10-2006, 09:45
I to powinno zamknąć wszystkie wątki o przepaleniach w D80...

Ja chciałbym jeszcze przeczytać podsumowanie, które mogłoby być krótkim opisem jak wg Shihana robić poprawnie na matrycowym (chodzi mi o kombinacje ostrzenia i ręcznego blokowania ustawienia ekspozycji). Dobry przepis pozwoliłby zakończyć dyskusje.

jm
27-10-2006, 10:48
Ja już taki przepis podałam, najpierw 7 października, potem chyba ze dwa dni temu kilkakrotnie począwszy od mojego postu, w którym pokazałam zdjęcie okna w połowie zasłoniętego ( i w następnych postach tegoż), co więcej podawałam ten przepis kilkakrotnie różnym osobom na PW, jestem pewna że Tobie również:)

W scenach, w których udział świateł i cieni nie jest zrównoważony ( a koniecznie chcemy matrix) mierzymy światło przyciskiem AE-L kadrując w taki sposób aby w aktywnym polu AF (ja mam zawsze środkowy) mieć taką właśnie scenę - mniej więcej po równo jasnego i ciemnego, blokujemy pomiar (po wcześniejszym przypisaniu temu guziczkowi funkcji "Tylko blokada AE"), przekadrowujemy, łapiemy ostrośc sputem migawki, naciskamy. Gotowe.

Odwołując się do przykładu z oknem - gdyby zasłonić 3/4 powierzchni - przy dokonywaniu pomiaru należy tak umiescić obiektyw (dla celu pomiaru światła) aby część zasłonięta i odsłonieta (ciemna-jasna) miały równy udział w kadrze, potem przekadrować. Być może wymaga to pewnej wprawy ale jest niezwykle skuteczne. U mnie nie wpływa na pogorszenie komfortu focenia, no ale ja jestem po przesiadce z canona - czyli jak ktoś powyżej zauważył jestem do tego przywyczajona - z tym że w D80 to naprawdę działa i przynosi bdb efekty.

mam nadzieję że przepis jest czytelny.

Zbigniew
27-10-2006, 10:51
Czytelny. Wychodzi na to, że trzeba trochę dopomóc puszce, ale ok, jeżeli to sprawdza się w praktyce, to nie ma problemu. Nie mam więcej pytań. Dziękuję :) :)

Z

gALL
27-10-2006, 10:59
A'propos Wroclawia to dzis zapraszam na DGF! Do ArtHotelu na godzine 19.00, wiecej na www.dgf.fotogalleria.info.