rusio18
29-11-2009, 01:57
Witam !
Wybrałem się dziś na halę sportową w celu po testowania swojego aparatu i obiektywu który zakupiłem.
Może zacznijmy od początku Posiadam Nikona D3000 + Sigma 70-200 mm f/2.8 EX DG HSM APO .
I teraz albo źle dobieram ustawienia albo nie potrafię fotografować :P Pewnie jedno i drugie :) Ale pomińmy to. Moje pytanie jakie czasy mam dobierać podczas fotografowania sportu głównie chodzi o piłkę nożną i czasami hala.
Przeważnie robiłem na f2.8 / Iso 1600 / 1/200s lub 1/160s
Na dodatek robiony w RAW i teraz jak przekonwertuję je na jpg to wychodzą bardzo brzydkie szumy i po wykadrowaniu i zmniejszaniu zdjęcia są one bardzo nie ostre a na dodatek brzydkie. Proszę o pomoc w zakresie udzielenia informacji jakie ustawienia dobrać oraz jakie programy do końcowej obróbki zastosować dla plików RAW aby zachowały swoją ostrość??
1.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img20.imageshack.us/img20/9735/52492456.jpg)
2.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img410.imageshack.us/img410/3957/88574397.jpg)
3.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img197.imageshack.us/img197/7934/53756618.jpg)
4.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img132.imageshack.us/img132/5681/55337045.jpg)
5.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img22.imageshack.us/img22/4004/34443537.jpg)
6.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img22.imageshack.us/img22/5725/33312162.jpg)
7.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img32.imageshack.us/img32/7030/24203065.jpg)
8.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img37.imageshack.us/img37/7735/45948893.jpg)
9.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img20.imageshack.us/img20/691/53751720.jpg)
Wybrałem się dziś na halę sportową w celu po testowania swojego aparatu i obiektywu który zakupiłem.
Może zacznijmy od początku Posiadam Nikona D3000 + Sigma 70-200 mm f/2.8 EX DG HSM APO .
I teraz albo źle dobieram ustawienia albo nie potrafię fotografować :P Pewnie jedno i drugie :) Ale pomińmy to. Moje pytanie jakie czasy mam dobierać podczas fotografowania sportu głównie chodzi o piłkę nożną i czasami hala.
Przeważnie robiłem na f2.8 / Iso 1600 / 1/200s lub 1/160s
Na dodatek robiony w RAW i teraz jak przekonwertuję je na jpg to wychodzą bardzo brzydkie szumy i po wykadrowaniu i zmniejszaniu zdjęcia są one bardzo nie ostre a na dodatek brzydkie. Proszę o pomoc w zakresie udzielenia informacji jakie ustawienia dobrać oraz jakie programy do końcowej obróbki zastosować dla plików RAW aby zachowały swoją ostrość??
1.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img20.imageshack.us/img20/9735/52492456.jpg)
2.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img410.imageshack.us/img410/3957/88574397.jpg)
3.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img197.imageshack.us/img197/7934/53756618.jpg)
4.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img132.imageshack.us/img132/5681/55337045.jpg)
5.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img22.imageshack.us/img22/4004/34443537.jpg)
6.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img22.imageshack.us/img22/5725/33312162.jpg)
7.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img32.imageshack.us/img32/7030/24203065.jpg)
8.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img37.imageshack.us/img37/7735/45948893.jpg)
9.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img20.imageshack.us/img20/691/53751720.jpg)