PDA

Zobacz pełną wersję : Sanki na statyw SB900



krystek1987
28-11-2009, 16:17
Witam. Chcę ustawić lampę na statywie, dlatego poszukuję sanek do lampy SB900 z mocowaniem na statyw ze standardowym gwintem 1/4. Żeby było widać o co chodzi dokładniej daję linka do aukcji allegro. Ta kostka z aukcji jest w sam raz, tyle że nie ma tam dziurki, w której sb900 zabezpiecza się.. Pomyślałem, że można by sobie ją zrobić, no ale w tym miejscu jest śrubka :).. Macie może jakieś alternatywy? Ta plastikowa podstawka, ktora była w zestawie z lampą jakoś nie przekonuje mnie...

Link allegro:
http://www.allegro.pl/item822670817_sanki_do_lamp_lampa_na_statyw_fotogr aficzny_wawa.html

onia
28-11-2009, 16:34
oryginalna podstawka cie nie przekonuje a to chińskie barachlo za 10 zł tak ?
ale żeby nie było offtopa ... mam takie sanki rozleciały się po miesiącu ... i to nie używania tylko noszenia w torbie :)

krystek1987
28-11-2009, 16:45
Hmm żeby ta podstawka chociaż przy miejscach mocowania byla z jakiegoś metalu, czy coś, ale to g.. całe jest z plastiku (mówię tu o podstawce Nikon AS-21), więc co ma mnei w niej przekonywac? Jakoś boję się lampę za 1200zł mocować na plastiku :) Ta z aukcji solidniej wyglądała chociaż samo mocowanie, skoro mówisz, że gówniane, to szukam jakiś alternatyw :)
Dałem taki przykład, bo w ogóle innej nie mogę znaleźć.
Poza tym chcę tą kostkę przykręcić do szybkozlączki od statywu, więc podstawka nikona też odpada :)

stig
29-11-2009, 10:54
Hmm żeby ta podstawka chociaż przy miejscach mocowania byla z jakiegoś metalu, czy coś, ale to g.. całe jest z plastiku (mówię tu o podstawce Nikon AS-21), więc co ma mnei w niej przekonywac? Lepszej jakosci tworzywo, chociazby? Te wszystkie kosteczki sprzedawane na allegro, to jeden wielki szajs. Ilosc czesci z ktorych sie to sklada, daje tylko wieksza szanse na to, ze sie rozpierd... w najmniej przyjemnej chwili (czyli wtedy, kiedy lampa bedzie w sankach), i 1200 zl poleci na glebe.
Uzywalem oryginalnych podstawek to mocowania lampek na statywach i nigdy nic sie nie stalo. A te kostki to rozpadaja sie czesto w dloniach (wiem, bo kiedys bawilem sie takimi z przeniesieniem napiecia).

adamski1971
29-11-2009, 11:47
A może coś takiego z ebay - przynajmniej cała z metalu a nie z plastikuhttp://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160374312119&ru=http%3A%2F%2Fshop.ebay.pl%3A80%2F%3F_from%3DR40 %26_trksid%3Dm38%26_nkw%3D160374312119%26_fvi%3D1&_rdc=1

Jachu
29-11-2009, 12:18
A może coś takiego z ebay - przynajmniej cała z metalu a nie z plastikuhttp://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160374312119&ru=http%3A%2F%2Fshop.ebay.pl%3A80%2F%3F_from%3DR40 %26_trksid%3Dm38%26_nkw%3D160374312119%26_fvi%3D1&_rdc=1

Tej nie polecam, miałem ale wróciłem do Nikonowskiej. Najważniejsze jest żeby miała miejsce na bolec który zabezpiecza przed zsunięciem do przodu i do tyłu.

krystek1987
30-11-2009, 02:04
Na początek dzięki za zainteresowanie :) Skutecznie zniechęciliście do kostki z allegro, ale szukam dla niej alternatywy. Na prawdę fajnie by było znaleźć coś solidnego z gwintem na statyw 1/4 i sankami pod sb900 bez żadnych ulepszen itp :)


Tej nie polecam, miałem ale wróciłem do Nikonowskiej. Najważniejsze jest żeby miała miejsce na bolec który zabezpiecza przed zsunięciem do przodu i do tyłu.

Tzn., że nikon robi takie coś :)? Znając życie masz na myśli kostke do zdalnego wyzwalania za grubą kwotę :>?

I tak z innej beczki: szybkozłączkę to już chyba zamiennik można kupić bez obaw :>? W końcu to chyba kawalek matalu tylko? :) Mam na myśli kupno GoldPhoto YH550 (18zł) zamiast Manfrotto 200PL (49zł). Ceny z allegro.

Dzieki za odp