Zobacz pełną wersję : D5000 vs. D90 skąd różnica w barwach - fotki
Witam, zamierzam kupić jeden z powyższych aparatów. Za D 5000 przemawia ruchomy ekran i niewielki rozmiar. Oglądając kilka testów doszedłem do wniosku, że kolory zdjęć uzyskane w tych samych warunkach/ na tych samych nastawach i tym samym obiektywem są różne. Czy ktoś potrafi wytłumaczyć skąd te różnice skoro matryca obu aparatów jest identyczna? Dziękuję. Załączam link do testowych fotek :
http://www.engadget.com/2009/04/28/nikon-d5000-review-head-to-head-with-d90/
Co to znaczy takie same nastawy? Te aparaty mają takie możliwości różnych ustawień przy zapisie JPEG ,że głowa mała.Natomiast jeśli zdjęcia były robione w RAW ,a właściwie NEF to już zupełnie nie wiadomo co tam było jak poustawiane.Ale nawet zakładając,że wszystko poszło na ustawieniach fabrycznych to i one mogą się trochę różnić.Tym się w ogóle nie sugeruj przy wyborze - poustawiasz sobie jak będziesz chciał i w jednym i w drugim.To nie jest tak,że jeden daje np.bardziej nasycone kolory i już.Wszystko zależy od Ciebie.Oba aparaty mają porównywalne możliwości i jakość obrazu.
Antonioo
27-11-2009, 02:01
po pierwsze to nie te same zdjęcia "wg mnie".......coś naciągane .....nie mma exifa i nie ma jak porównać rzeczywistych parametrów dot. zdjęcia...
tu do poczytania na temat tych aparatów:
1 )http://www.forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=112668 POST DO POCZYTANIA D90 VS D5000
2 )http://www.forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=114259&page=2 D90 VS D80 VS D5000
a od siebie dodam....pomyśl, czy to co daje d90 ci potrzebne, a czy to co ma d5000 ci wystarczy....nie napisałeś nic na temat czego oczekujesz pd aparatu, ani co chcesz fotografować i ile jesteś w stanie włożyć w to hobby, bo uwierz, że zakup aparatu to jeden z mniejszych wydatków:D
a co do linków to naprawdę radzę zajrzyj....sporo się rozjaśni..... aaaa i ostatnia sprawa.....zdjęcia z tych puszek są nie do odróżnienia......bez zaglądnięcia w informację w exifie
1. inna ergonomia puszek + dla d90
2. brak śrubokręta + dla d90
za to pewnie płacisz więcej...
Antonioo
27-11-2009, 02:57
1. inna ergonomia puszek + dla d90
2. brak śrubokręta + dla d90
za to pewnie płacisz więcej...
płci się jeszcze za parę innych drobiazgów
Chociażby górny LCD, podgląd GO, drugie pokrętło i więcej przycisków.
właśnie napisałem to pod nazwą lepsza ergonomia...:)
może do niektórych "lepsza ergonomia" nie dociera i trzeba łopatologicznie. :)
to ja dorzucę : rozdzielczość tylnego LCD miałam wcześniej d60 które ma chyba taki sam wyświetlacz jeżeli chodzi o wymiary i rozdzielczość jak d5000 ... i rozdzielczość wyświetlacza d90 mnie po prostu zabiła ...
do tego taka głupota jak np CLS ... sama chciałam kupować d5000 ... kupiłam d90 ... i nie żałuje nawet jednej zlotowki ktora na niego wydalam ...
D5000 i D90, to aparaty dla różnego rodzaju uzytkowników. D5000 jest bardziej amatorskim, turystycznym aparatem, D90 , to propozycja dla zaawansowanych amatorów. Jeżeli to ma być Twoja pierwsza lustrzanka, to D5000 z pewnościa świetnie się sprawdzi. Jezeli szukasz czegoś więcej, niż tylko uwiecznienie chwili na wakacjach i urodzinach dziecka, D90 daje więcej możliwości.
Nie ozancza to oczywiście, że D5000 nie potrafi robić "artystycznych zdjęć". Ale D90 będzie z pewnością bardziej funkcjonalny, dla osoby, która wie co to jest głebia ostrości, korzysta często z trybu M i używa więcej niz jednego trybu AF.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.