VoodooPL
26-11-2009, 11:32
Witam forumowiczów,
od ponad roku czasu przegladam forum ale specjalnie sie w nim nie udzielalem ze wzglad na moje zerowe doswiadczenie.
Jestem poczatkujacym, ale lubie robic zdjecia.
Zrobilem ostatnio zdjecie mojej dziewczynie, i w Lightroomie dodalem standardowy efekt BW z domyslnych presetów.
Aparat to D90 + 18-105mm
Efekt wyszedl taki:
http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img1109/lidia98ef.jpg
Osobiscie te zdjecie mi sie podoba, mysle ze nie jest złe, ale chce zebyscie sie Wy wypowidzieli:
- czy wykadrowanie jest dobre ?
- czy kombinacja czerni i bieli jest ok, bo moze twarz jest za jasna i nalezaloby przyciemnic
- czy moze za duzy zoom dałem ? albo czy ta sciana z prawej powinna byc bardziej ciemna w stosunku do twarzy?
- itp.
Ogolnie prosze Was o porade, bo chce wiedziec czy dalej mam isc takim tropem i tego stylu zdjecia portretowe robic?
Jesli natomiast widzicie na tym zdjeciu jakies podstawowe bledy techniczne to powiedzcie mi prosze.
Albo jesli chcecie udostepnie Wam surowice i ktos wrzucilby poprawnie obrobione zdjecie w czerni i bieli, ktore stanowiloby wzor.
Prosze o porady i dzieki z gory
pozdrawiam
od ponad roku czasu przegladam forum ale specjalnie sie w nim nie udzielalem ze wzglad na moje zerowe doswiadczenie.
Jestem poczatkujacym, ale lubie robic zdjecia.
Zrobilem ostatnio zdjecie mojej dziewczynie, i w Lightroomie dodalem standardowy efekt BW z domyslnych presetów.
Aparat to D90 + 18-105mm
Efekt wyszedl taki:
http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img1109/lidia98ef.jpg
Osobiscie te zdjecie mi sie podoba, mysle ze nie jest złe, ale chce zebyscie sie Wy wypowidzieli:
- czy wykadrowanie jest dobre ?
- czy kombinacja czerni i bieli jest ok, bo moze twarz jest za jasna i nalezaloby przyciemnic
- czy moze za duzy zoom dałem ? albo czy ta sciana z prawej powinna byc bardziej ciemna w stosunku do twarzy?
- itp.
Ogolnie prosze Was o porade, bo chce wiedziec czy dalej mam isc takim tropem i tego stylu zdjecia portretowe robic?
Jesli natomiast widzicie na tym zdjeciu jakies podstawowe bledy techniczne to powiedzcie mi prosze.
Albo jesli chcecie udostepnie Wam surowice i ktos wrzucilby poprawnie obrobione zdjecie w czerni i bieli, ktore stanowiloby wzor.
Prosze o porady i dzieki z gory
pozdrawiam