PDA

Zobacz pełną wersję : D300 + sanDisk CF III 16GB



rafi127
24-11-2009, 14:29
Uzytkuję od jakieś czasu w D300 karty sanDisk CF III 16GB . Kilka dni temu dało się mi prawie całkowiece zapełnić ten nośnik NEFami - prawie, ponieważ gdy licznik wskazuje że do zapełnienia karty pozostało 15 ujęć wykonując własnie te 15 ujecie w trakcie zapisu na karcie poajwia sie komunikat "Nosnik prawdopodobnie uszkodzony zmień nośnik". Wyjmuję kartę lub akumulator wkladam pnownie wszytsko jest ok do ponownej próby rejestracji opbrazu. Problem znika gdy wykasuje jedno z ujęć z karrty. Wtedy moge wykonać kolejne ujęcie ale przy następnym a licznik ponownie wtedy wskazuje 15 ujęć do końca karty problem pojawia się ponownie.

Prosze o jakieś sugestie - wskazówki.

Paweł Kania
24-11-2009, 14:30
Bo zostaje Ci np. 20MB wolnych a Twoje foto zajmuje 35MB i gdzie sie to ma zmieścić ?

Była uż o tym mowa.

NIGDY nie zapełniamy karty po brzegi zostawiamy te 2-3 wolne fotki.

rafi127
24-11-2009, 14:42
OK -doczytałem się i takich wypowiedzi na forum, ale mowa nie o 2 - 3 Nefach o o 15 :) na karcie jest w tym momeńcie około 180 MB wolnego miejsca.

Paweł Kania
24-11-2009, 14:47
To reklamuj karte.

Z doświadczenia jak z kartą sie coś zaczyna dziać to predzej czy później coś w niej padnie :P

Sprawdź ew. jakimś programem czy nie ma walnietych sektorów.

shaolin
24-11-2009, 15:03
Ja z ta karta nie mam zadnych problemow, a byla wszedzie i robila wszystko:mrgreen:

rafi127
24-11-2009, 15:53
To reklamuj karte.

Z doświadczenia jak z kartą sie coś zaczyna dziać to predzej czy później coś w niej padnie :P

Sprawdź ew. jakimś programem czy nie ma walnietych sektorów.

Jakis konkretny program wskażesz?

Paweł Kania
24-11-2009, 16:09
Przemiel HD Tach, a najprościej w windowsie wsadzić karte w czytnik, prawy klik na partycji skanuj w poszukiwaniu błędów...

rafi127
24-11-2009, 16:13
OK - tak zrobię i dam znać

juggler
24-11-2009, 19:06
Używam dokładnie takiej samej karty i nie mam z nią żadnych problemów!!!

MikeS
24-11-2009, 19:11
Sprawdź też czy po pełnym formacie problem nadal występuje. Czasem to wystarczy, czasem nie.
Jeśli nie wystarczy...

To reklamuj karte.

Chyba nic się nie zdziała bo fakt faktem, jak już są pierwsze objawy to zwykle i kolejne będą.

karolt
29-11-2009, 10:29
Ja taką kartę wywalam do kosza... Zbyt duże ryzyko, że w pewnym momencie po prostu stracisz 16GB zdjęć. Nie warto. No, oczywiście możesz reklamować...

MikeS
29-11-2009, 11:28
Chętnie użyczę Ci mojego kosza ;)

fafniak
29-11-2009, 12:12
Zawsze zastanawiam się co kieruje ludźmi kupującymi tak duże pojemności. Nie wyobrażam sobie straty 16GB zdjęć.

MikeS
29-11-2009, 14:26
Niektórymi kieruje oszczędność, inni zaś kręcą filmy a jeszcze inni są leniwi i nie chce im się zapasowych kart nosić ze sobą.
Ja swoją puchą zrobię 105 TIF-ów, 270 RAW-ów i 370 JPEG-ów. Dla jednych to o wiele za mało i kupują 16GB, dla innych w sam raz.

rafi127
30-11-2009, 08:43
Jak dla mnie prosta sprawa. Idę gdzieś czy to dzień na wakacjach czy też plener czy ślub. Mam kilka 4GB i jedną 16GB w przypadku ślubu przygotowania, kościoł to na 4 klepię a sama zabawa to już różnie jak ciemne pomieszczenia gdzie wiem że i tak muszę wykonać znacznie wiecej ujeć by było z czego wybierać mam 16 ot tak dla mnie wygoa dla innych niepotrzebny kaprys. Co do wakacji sama wygoda idę gdzieś na całodniowy wypad zabieram sama puszkę najcześciej na ramieniu bez dodatkowych pierdów typu torba itp ale za to duza karta czyli zamiast 150 to 550-600 ujęć w NEFikach. Nie lubię bawić się w upale w tragarza, choć tam gdzie trzeba to trzeba.
Tyle. A jeżeli dalej kolega nie rozumie to bardziej dosadnie - tentyp tak ma :-). Zamiast 4 kart 1 i wiem gdzie co mam a i tak w domciu po całym dniu dokonam archiwizacji.