PDA

Zobacz pełną wersję : kompakt dla małżonki- blondynki ;-)



langus
23-11-2009, 15:21
Witam
jako że w segmencie kompaktów jestem kompletnie zielony zwracam się z pytaniem do Szanownego Grona
o poradę :-)
potrzebuję aparat dla małżonki więc już w opisie jest pewien warunek (blondynka) ;-)
pozostałe wymagania to:
1. robi super zdjęcia;-), (nie musi mieć trybu RAW/NEF)
2. taki który mieści się do kieszeni, (rozmiar raczej ma znaczenie)
3. szybko się uruchamia,
4. ma obiektyw szerokokątny
5. szybki autofocus
6. stabilizacja obrazu
7. jak już wspomniałem łatwy w obsłudze
8. w cenie nie przekraczającej 1200 pln (marka nie ma znaczenia)
z góry dziękuję za rady i pozdrawiam
tomasz

langus
23-11-2009, 18:27
może moje typy;-) :
SONY CyberShot DSC-WX1
PANASONIC DMC-TZ6/TZ7
CANON SX200 IS
co o tym myślicie?

Antonioo
24-11-2009, 00:23
ja bym tz6 brał.....

langus
24-11-2009, 12:06
ja bym tz6 brał.....

miałeś jakieś doświadczenia z tym modelem?
Sony jednak ma szerszy kąt bo odpowiednik 24mm dla FF
no i z tego co gdzieś mi w uszy wpadło dość szybki i pewny AF
może coś ktoś jescze...

langus
25-11-2009, 10:28
Panowie :-)
nie wierzę że nikt nie zna się na kompaktach...
napiszcie coś proszę :-)

cayenne
25-11-2009, 16:01
Miałem podobny problem rok temu. Podpytywałem żonę jak bardzo będzie jej się chciało uczyć a potem "dopieszczać" zdjęcia. Pomimo zapewnień o jej przyszłym zaangażowaniu głównym przymiotnikiem jakim opisywała swój nowy aparat był .... "ładny". Dlatego kupiłem jej Canon IXUS 80 (teraz pewnie jest coś nowszego). Jest bardzo szczęśliwa, tak jak się spodziewałem, nie ze zdjęć bo pstryka wakacyjnie a przede wszystkim z tego że jest... różowy :). Fakt to nie jakiś chamski róż z Samsunga i dlatego pasuje jej do każdej torebki więc cały czas ma go przy sobie.
A o to przecież chodziło :)

koniecpolska
25-11-2009, 17:25
Panasonic LX3 lub Canon S90, nieco drożej niż 1200zł, ale chyba warto.

langus
25-11-2009, 19:04
Dzięki za uwagi :-)
Canon S90 wydaje się być fajny kompaktowy
właśnie rozmiar ma spore znaczenie
szkoda tylko że ekwiwalent ogniskowej 28mm to troche mało kiedy robi się
fotki w pomieszczeniach na imieninach u cioci, żeby chociaż tak w granicach 24mm

pooglądam dokładnie tego Pasikonika LX3 może faktycznie (i ma 24mm ,tylko znowu cena...)

dzięki za wszystkie uwagi a ja myślę dalej ;-)