PDA

Zobacz pełną wersję : Fuji s3pro-konsternacja...



fotomarek_k
23-10-2006, 20:42
Po niespełna 2-ch miesiącach użytkowania aparat odesłany do naprawy!!! Powód główny-gniazdko usb wpadło do środka i sobie tam lata...:???: Czas więc na test serwisu. Przed zakupem pytałem i serwis Fuji odpowiedział- naprawy do 2-3tyg. i jest możliwość zapłacenia za ekspresową naprawę +30% (to pewnie tylko napraw płatnych dotyczy) - uznałem wtedy że nieźle, bo niekiedy warto...
Teraz także Fuji informuje - naprawa s3 może potrwać ok.2tyg. Gorzej sprzedawca (a serwis za pośrednictwem Fotoit), bo rezerwuje sobie miesiąc na załatwienie sprawy. :cry: Cóż, zobaczymy...
W każdym razie jestem zdegustowany-taki fajny aparat, a "wykłada sie" na pierdołach...:(

Smurf
23-10-2006, 20:48
Teraz także Fuji informuje - naprawa s3 może potrwać ok.2tyg. Gorzej sprzedawca (a serwis za pośrednictwem Fotoit), bo rezerwuje sobie miesiąc na załatwienie sprawy. :cry: Cóż, zobaczymy...

Gwarancja sklepowa Fotoit to nie jest gwarancja FujiFilm Polska niestety.

fotomarek_k
23-10-2006, 21:16
Fotoit zapytany przed zakupem m.in. o sposób załatwiania ewentualnych napraw, odpowiedział :..."Gwarancja jest roczna, realizowana za naszym pośrednictwem w FUJI POLSKA."-koniec cytatu...:???:

Smurf
23-10-2006, 21:23
Fotoit zapytany przed zakupem m.in. o sposób załatwiania ewentualnych napraw, odpowiedział :..."Gwarancja jest roczna, realizowana za naszym pośrednictwem w FUJI POLSKA."-koniec cytatu...:???:
Powiedział, ale nie napisał....

marusek
23-10-2006, 21:23
Znam 2 osoby, ktorym sie to niestety tez przydazylo. Gniazdko USB wyglada na jakas wade konstrukcyjna.

fotomarek_k
23-10-2006, 21:38
Smurf-rzecz w tym że pytałem pisemnie i ta drogą odpowiedź otrzymałem...Nawet podpisaną imieniem i nazwiskiem :) ...No, zobaczymy..Poinformuję o przebiegu sprawy...
marusek- przyjmując rekjlamację też tak powiedzieli...to usb podobno czesto się rozlatuje...
ŻENADA:?

Niedzwiedz
24-10-2006, 09:41
tez slyszalem o tej przypadlosci mi natomiast piny w gniezdzie sie rozwalily ja robilem w interfoto robili 2 tyg. jednak nie moglem czekac dluzej i dali mi na wakacje d100 ;) , gniazdo naprawili ale zaplacilem 200 lub 300 pln niepamietam :( obecnie takze fuji podpinam przez gniazdo i zaczyanam sie martwic. W sieci slyszy sie o tym problemie z gniazdem i jak do kazdego urzadzenia nalezy traktowac to gniazdo ostroznia tak jak ostroznie wkladac karte CF ;)

Niedzwiedz
24-10-2006, 09:41
acha a zapytal bys ile to kosztuje taka naprawa ? bo mi sie niedlugo gwarancja konczy :(

fotomarek_k
24-10-2006, 11:31
Niedzwiedz , piszesz "nalezy traktowac to gniazdo ostroznia tak jak ostroznie wkladac karte CF "... Wprawdzie się do sprzętu nie modlę, ale delikatnie i ostrożnie :) ...zawsze:oops: Stąd większe moje zdegustowanie...
Na razie Fotoit mnie nie poinformował, co i jak z tym aparatem...Czekam w każdym razie na odpowiedź na mojego maila-bo sprzęt w ich dyspozycji od soboty...A zależy mi na czasie...
Będzie okazja, to zapytam o koszty tej naprawy...Ewentualnie mailnij do serwisu Fuji-jak zadawałem im jakieś "eksploatacyjne" pytania, zawsze otrzymywałem rzeczową odpowiedź...
Profilaktycznie (po wygaśnięciu gwarancji) rozprowadzić może wkoło gniazda kropelkę kropelki:???: ...
To moje gniazdko, to jakby wcale nie przymocowane było, jakby się wysunęło z czegoś i "se wpadło"...:shock:

fotomarek_k
24-10-2006, 18:12
Smurf - niestety, wychodzi na to że miałeś rację...Fotoit poinformował mnie dziś, że wysłał aparat do serwisu w Niemczech-nie informując mnie o tym!!! Powód-od września (ja kupiłem aparat u nich w sierpniu!!!) FUJI POLSKA nie respektuje ponoć europejskiej gwarancji!!! Jakoś mi to wszystko "nie pasuje"... Podpada też cała sytuacja pod "niezgodność z umową". Zobaczymy jak długo "operacja" potrwa...i czym się zakończy.

Smurf
24-10-2006, 20:35
Smurf - niestety, wychodzi na to że miałeś rację...Fotoit poinformował mnie dziś, że wysłał aparat do serwisu w Niemczech-nie informując mnie o tym!!! Powód-od września (ja kupiłem aparat u nich w sierpniu!!!) FUJI POLSKA nie respektuje ponoć europejskiej gwarancji!!! Jakoś mi to wszystko "nie pasuje"... Podpada też cała sytuacja pod "niezgodność z umową". Zobaczymy jak długo "operacja" potrwa...i czym się zakończy.
To troche nie tak - Fujifilm Polska Distribution Sp. z o.o respektuje gwarancję europejską pod warunkiem posiadania faktury zakupu ze sklepu będącego autoryzowanym punktem sprzedaży Fuji oraz wypełnionej (łącznie z dnaymi adresowymi nabywcy) i podstemplowanej gwarancji Fuji Photo Film (Europe) GmbH.

fotomarek_k
24-10-2006, 20:48
Może wiesz czy i jaka zmiana nastąpiła miedzy datą zakupu sprzętu (sierpień b.r.), gdy to sprzedawca (Fotoit) pytany o szczegółowe "warunki umowy" poinformował mnie, jak cytowałem wyżej, tj : "Gwarancja jest roczna, realizowana za naszym pośrednictwem w FUJI POLSKA", a dniem zgłoszenia reklamacji 21.bm???

pdzran
24-10-2006, 20:54
W takie zapewnienia nie nalezy do konca wierzyc.
Na gwarancji z FotoIT na S5500 tez sie "przejechalem" a co innego slyszalem przy zakupie.
W efekcie mialem tam nie kupowac ale z racji na ceny i dostepnosc kupilem ponownie - tym razem sprawdzilem dokladnie papierki ...

Jak masz na papierze , stempelek i podpis to ok ale pewnie dostales cos mailem ...

fotomarek_k
24-10-2006, 21:15
Tak, powyższe zapewnienie dostałem mailem...Jako że było dla mnie częścią umowy, więc wydrukowałem i mam również nadal w skrzynce zachowane...
No, zobaczę jak się wywiążą z terminów - jakoś jeszcze wierzę, że "umowa to umowa"...

ps. wiara, wiarą- ale na wszelki wypadek reklamacje wszelakie zgłaszam przeważnie na podstawie Ustawy z dnia 27 lipca 2002r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej...

Smurf
24-10-2006, 21:51
Tak, powyższe zapewnienie dostałem mailem...Jako że było dla mnie częścią umowy, więc wydrukowałem i mam również nadal w skrzynce zachowane...
No, zobaczę jak się wywiążą z terminów - jakoś jeszcze wierzę, że "umowa to umowa"...

ps. wiara, wiarą- ale na wszelki wypadek reklamacje wszelakie zgłaszam przeważnie na podstawie Ustawy z dnia 27 lipca 2002r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej...
Jeżeli oddałeś aparat do naprawy w ramach gwarancji ( a przynajmnie wydaje mi sie ze tak napisaleś), to reklamacja z tytulu niezgodności towaru z umową juz nie ma zastosowania.

fotomarek_k
24-10-2006, 22:01
Reklamację złożyłem na podstawie Ustawy- i tak jest zapisane w zgłoszeniu reklamacji...

Smurf
24-10-2006, 22:15
Wydaje mi sie, że lepiej bylo od Fotoit "wyciągnąć" oryginalny dowod zakupu i niemiecką (europejską) gwarancję Fuji, jeżeli oczywiście aparat pochodzi z Niemiec, a nie np. z Azji.

fotomarek_k
24-10-2006, 22:33
Możliwe, że masz rację - ja lepiej się poruszam jednak w "przepisach miejscowych" ...
Ponadto liczyłem, że Fotoit załatwi reklamację sprawnie, rzetelnie i szybko - co,miejmy nadzieję, nadal nie jest wykluczone - ku zadowoleniu mojemu i innych, przyszłych klientów, którym ich będę polecał :) :)

Niedzwiedz
25-10-2006, 09:30
poogladalem te gnizdo u mnie jest jak by troche w srodku np IEE obok troche wystaje metalowa obwodka ponad obudowe USB troche jest schowane mam schizy juz !!! :(

Smurf
25-10-2006, 17:49
Niedźwiedź, masz wszystko w porządku.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon7.gif)

Niedzwiedz
26-10-2006, 08:22
oo to dobrze :) dzieki smerfie

fotomarek_k
05-11-2006, 21:32
Dobrą wiadomością chcę się z Wami podzielić - dziś w godzinach porannych (niedziela!) zadzwonił telefon i P. Adam z Fotoit-u poinformował, że mój fuji s3 wrócił z naprawy... Powiedział także, że pamięta iż zależało mi na czasie ,więc jeśli chcę to może dziś aparat zabrać na giełdę w Stodole (mają stoisko) i tam odbiorę- jeśli mi to odpowiada... Odpowiadało... i aparat naprawiony mam już w domu :) .
Muszę przyznać, że sprawa została załatwiona właściwie -a obawiałem się "przewlekłości" i problemów. Jak widać, przedwcześnie...
Podsumowując, oddany 21października sprzęt powrócił do mnie po naprawie w serwisie w Dusseldorfie dziś tj. 5 listopada - uważam że NIEŹLE...Jako że Fujifilm Polska również termin napraw dwutygodniowy deklarowało- niech więc "inne serwisy" biorą przykład :wink: :) :)
Co do samej naprawy-USB trzyma się solidnie (i podobno ma tak już być zawsze :evil: ). Ponadto wgrany jest nowy soft (2.18) i piszą, że wyczyszczona matryca oraz funkcjonowanie aparatu sprawdzone. Jutro ja też je sprawdzę:) :)

pozdrawia normalnie załatwiony klient :shock: :roll: :)

ps.ma ktoś z Was jakieś refleksje nt. tego nowego softu? Na stronie Fuji piszą enigmatycznie, że poprawione funkcjonowanie z fleszami-a jak na praktykę się to przekłada ???

BrylantS
06-11-2006, 00:27
Ja niezauwazylem roznicy...na marginesie S3 to juz przeszlosc..nadchodzi S5......to wszystko co ma S5 brakowalo mi jak cholera w s3 wiec kupuje bez namyslu z pierwszej dostawy...

Smurf
06-11-2006, 15:56
Ja niezauwazylem roznicy...na marginesie S3 to juz przeszlosc..nadchodzi S5......to wszystko co ma S5 brakowalo mi jak cholera w s3 wiec kupuje bez namyslu z pierwszej dostawy...
Bez względu na cenę?

Niedzwiedz
06-11-2006, 15:59
no ja sie tez grubo zastanawiam nad s5 mialem amortyzowac s3 choc ze 3 lata ale bedzie to maks 2 lata ;) (juz rok prawei ma za soba )