PDA

Zobacz pełną wersję : D700 a złe wskazanie naładowania baterii??



DHA
21-11-2009, 10:40
Musiałem dokupić do D700 ładowarkę ...

Na początek kupiłem zamiennik , wsadzam baterie ładuję , bateria naładowana , wkładam ją do aparatu i co?? 86% naładowania .... Wsadziłem jeszcze raz na ładowarkę , niby ładowało chwilę , wsadzam do aparatu 88% naładowania.
Pomyślałem sobie że skoro to zamiennik no to może być gorszy ...Kupiłem oryginalną ładowarkę Nikon MH-18 i ten sam zabieg i te same efekty - max 86% naładowania i koniec ...

Czy ktoś spotkał się z takim problemem?? Może kupić kolejną MH-18a ??:) Bo już nie wiem co i jak :) A nie szykują mi się jakieś teraz duże ilość fot , dlatego nawet nie mam jak sprawdzić ile zrobię na 86% ("pełne" naładowanie) zdjęć, a pstrykać fotki po to żeby pstrykać to się mija z celem :)

loki_p
21-11-2009, 10:52
A może to nie kwestia ładowarki tylko baterii?

Pimps
21-11-2009, 10:53
A sprawdzałeś z inną baterią? może akurta aku które posiadasz tak ma?

DHA
21-11-2009, 11:06
A sprawdzałeś z inną baterią? może akurta aku które posiadasz tak ma?
Z inną nie sprawdzałem bo w gripie EN-EL4a , będę musiał coś wykombinować i od kogoś na chwile wsadzić i jeżeli będzie wskazywało więcej jak 86-88% na pełnym naładowaniu to już wszystko jasne :)

Do D700 powinna być w oryginalne ładowarka MH-18a , czy MH-18 może nie doładowywać?? Na moje nie :) ale mogę się mylić ....

Pimps
21-11-2009, 11:10
Ja mam MH-18a

loki_p
21-11-2009, 11:40
To najprawdopodobniej jest problem z baterią. Miałem podobne objawy jak mi padała bateria w laptopie. W pewnym momencie nie można już naładować baterii i z czasem maksymalny poziom naładowania będzie coraz mniejszy.

wilk325
21-11-2009, 11:43
Nie wiem, ale są dwa podobne wątki:
http://www.nikon.org.pl/showthread.php?t=77853
http://www.nikon.org.pl/showthread.php?t=77142
może coś pomoże

szeroki
25-11-2009, 16:06
Mam tak samo, bateria i ładowarka oryginały prosto z pudełka.
Po włożeniu do aparatu, od razu znika jedna kreska z górnego wyświetlacza,
ale bateria tak na oko działa normalnie, długo, więc się przestałem przejmować :-)

DHA
25-11-2009, 19:29
Mam tak samo, bateria i ładowarka oryginały prosto z pudełka.
Po włożeniu do aparatu, od razu znika jedna kreska z górnego wyświetlacza,
ale bateria tak na oko działa normalnie, długo, więc się przestałem przejmować :-)
A procentowo tobie jak pokazuje??

karolt
29-11-2009, 10:26
Właśnie przez takie historie mam alergię na zamienniki newralgicznych części, takich jak zasilanie. Nieoryginalny to mogę sobie filtr założyć, ewentualnie szkło Sigmy, ale nie ryzykowałbym nieoryginalnych ładowarek / akumulatorów...

zbik
23-12-2009, 01:07
ja tez ma czeste problemy z bateria , glownie wtedy kiedy uzywam gripa , zmiennosc naladowania baterii i sposob jej przelaczania to z kamery to gripa nie jest taka latwa.
uzywam D700 od roku i juz jeden zaminnik baterii mi padl. poniewaz uzywam tez zamiennika gripa nie orginalnego to musze tutaj ostrzec przed pochopnym montowaniem takich konstrukcji
na statywie, otoz waga aparatu i obiektywu (14-24) wylamala element mocujacy w gripie i calosc spadla mi na noge.


bez gripa wszystko dziala ok.

Siupes
23-12-2009, 11:05
... otoz waga aparatu i obiektywu (14-24) wylamala element mocujacy w gripie i calosc spadla mi na noge. ...
ciesz sie ze na noge :)