wicher123
21-11-2009, 10:07
Witajcie,jako,że do tej pory głównie robiłem zdjęcia w jpg nagle pszyszedł pomysł by zacząć może w RAW.Posiadam program Capture NX i tak:
Bardzo bym Was prosił o wywołanie jednego RAW-zdjęcie nie jest doskonałe ale specjalnie takie dałem,chiałbym zobaczyć co z lekko skopanej fotki można wyciągnąć.Oczywiście,żeby nie było,że jestem leniuszek ;) sam posiedziałem przy zdjęciu i wywołałem tak jak umiałem i myśląc,że już lepiej być nie może.Chciałbym z kimś porównać,z kimś kto dosyć dobrze czuje się w obróbce zdjęć itp.
Chciałbym poprostu zobaczyć ile mi brakuje,czy jest jeszcze coś co można byłoby zrobić by to zdjęcie polepszyć chociaż wiem,że odbiór to już indywidualna sprawa każdego z nas.
Jeśli ktoś miałby troszkę czasu i cierpliwości,może mógłby się pobawić tym RAW i ja chętnie bym porównał efekt finalny z moją obróbką.
Surowy RAW:
http://rapidshare.com/files/310014881/DSC_6169.NEF.html
A tutaj wywołane przeze mnie jpg.
http://img262.imageshack.us/img262/9233/2dsc6169.jpg
Z góry dziękuję za pomoc ;)
P.S dodam jeszcze,że zdjęcie zrobione nikonem D80+Tamron 17-50/2.8 i niestety lekko poruszone :/ więc,żyletą nie jest ale właśnie chciałem dać jako przykład zdjęcie które nie jest idealne bo i takie się zdarzają ;)
Bardzo bym Was prosił o wywołanie jednego RAW-zdjęcie nie jest doskonałe ale specjalnie takie dałem,chiałbym zobaczyć co z lekko skopanej fotki można wyciągnąć.Oczywiście,żeby nie było,że jestem leniuszek ;) sam posiedziałem przy zdjęciu i wywołałem tak jak umiałem i myśląc,że już lepiej być nie może.Chciałbym z kimś porównać,z kimś kto dosyć dobrze czuje się w obróbce zdjęć itp.
Chciałbym poprostu zobaczyć ile mi brakuje,czy jest jeszcze coś co można byłoby zrobić by to zdjęcie polepszyć chociaż wiem,że odbiór to już indywidualna sprawa każdego z nas.
Jeśli ktoś miałby troszkę czasu i cierpliwości,może mógłby się pobawić tym RAW i ja chętnie bym porównał efekt finalny z moją obróbką.
Surowy RAW:
http://rapidshare.com/files/310014881/DSC_6169.NEF.html
A tutaj wywołane przeze mnie jpg.
http://img262.imageshack.us/img262/9233/2dsc6169.jpg
Z góry dziękuję za pomoc ;)
P.S dodam jeszcze,że zdjęcie zrobione nikonem D80+Tamron 17-50/2.8 i niestety lekko poruszone :/ więc,żyletą nie jest ale właśnie chciałem dać jako przykład zdjęcie które nie jest idealne bo i takie się zdarzają ;)