PDA

Zobacz pełną wersję : Zła jakość zdjęć z D100



majonez
23-10-2006, 14:42
Witam,

Powiem szczerze, że nie wiem jak poradzić sobie z moim problemem. Swoją przygodę z lustrzankami cyfrowymi rozpoczałem od Nikona D100, który był aparatem niesamowitym. Niestety musiałem go oddać do redakcji i kupiłem sobie Nikona D50. Może jest to aparat gorszy w samej obsłudze i ergonomii, ale zdjecia robi naprawdę ładne mimo, że używam go w ekstremalnych warunkach. Postanowiałem sobie w tym roku kupić drugie body i wybór padł na Nikona D100. Znalazłem ofertę pojechałem do gościa, sprzęt był w stanie idelanym, wszystko popakowane, kupione w Nikon Polska itp..., niestety po zrobieniu zdjęć na wyścigach samochodowych jakość zdjęć mnie zaskoczyła. Aby się upewnić dałem sprzęt jednemu z najlpeszych fotografów rajdowych w Polsce, który zjadł w zasadzie zęby na D100. Niestety poprawy zbyt dużej nie ma. Zdjecia są mdłe, kolor czerwony przypomina pomarańczowy, ostrość też nie najlepsza. Jednym słowem moje D100 nie umywa się do D50, która pozostała moim głównym body.
Jaki może być problem z D100. Czy najlepszą opcją bedzie oddanie go do serwisu czy może pobawić się bardziej w menu? Proszę o radę.

Pozdrawiam
T.H

Adam Trzcionka
23-10-2006, 15:25
lepsi ode mnie ocenią i doradzą, ja tylko podpowiadam: wstaw jakieś zdjęcia, co do których masz zastrzeżenia

Jacek_Z
23-10-2006, 15:30
to nie analogi. Body D100 to jeden ze starszych modeli, jeszcze niedopracowanych pod katem softu jeśli chodzi o obróbkę zdjecia - WB itd.
Może się podobac sama puszka, solidność, ergonomia. Ale lepsze sa body późniejsze, choc przeznaczone dla fotoamatorów. Sam masz D50 i widzisz że jakość obrazka jest lepsza. Wg mnie tak już jest i będzie.
Jak ktoś ma, to ok, ale jak chce dopiero kupić, to nikomu nie polecam D100. Brać D50 albo najlepiej D80.

majonez
23-10-2006, 16:35
Zdjęcia prześlę na e-maila dlatego proszę o namiary, bo na forum nie chce mi przeładować zdjęc, mimo, że rozdzleczość niska.. Pewnie gdybym nigdy nie robił D100, to też uznałbym, że różnica między D100, a D50 to znak czasu, ale problem jest w tym, że kiedyś używałem D100, która była pod względem jakości kapitalna. Teraz niestety spotkał mnie zawód, czy to może być kwestia oprogramowania czy po prostu dwa modele D100 mogą tak się różnić. No chyba, że ten mój jest uszkodzony pod jakims względem.

pinyo
24-10-2006, 00:02
Jestem szczęsliwym posiadaczem D 100 i nie zamieniłbym go na d 70 a już na pewno nie na d50. Musisz mieć coś walnięte w swojej puszce bo to nie są normalne objawy, zresztą sam wiesz jak miałeś kiedyś setkę.

stig
24-10-2006, 09:33
Zdjęcia prześlę na e-maila dlatego proszę o namiary, bo na forum nie chce mi przeładować zdjęc, mimo, że rozdzleczość niska.

Co znaczy "nie chce przeladowac"? Zapoznales sie w ogole z procedura umieszczania zdjec na forum? W ktorym momencie masz problem? Wszystkim sie udaje a Tobie nie?

nin
24-10-2006, 23:24
jak robisz w jpg to sie nie dziw
desto = tyko raw
ja jakos z tym nigdy nie mialem problemu
a jak automat robi zdjecia za Ciebie to oczywiscie ze D50 lepsze...