PDA

Zobacz pełną wersję : tło...



Fortaigne
19-11-2009, 13:32
Hej

Zastanawiam się nad tłem, zwykłym czarnym. Często fotografuję coś w domu i zawsze brakowało mi jednolitego tła. Na allegro jest tego mnóstwo w dość niskich cenach. Chciałem zapytać jaki materiał i jaka grubość powinno mieć takie tło aby się nie darło od byle pociągnięcia, aby układało się, zaginało bez jakiś tam widocznych fałd. Jaka gramatura takiego tła aby nie prześwitywało mając za tłem źródło światła? Z jakiego materiały najlepiej ? Miło jakby ktoś podlinkował tło które posiada, poleca...

z góry dzięki...

Bartek - NinoVeron
19-11-2009, 13:55
na temat tych teł jest już kilkadziesiąt postów w dziale "studio"
http://forum.nikon.org.pl/forumdisplay.php?f=98

ogólnie tła można podzielić na: kartonowe, materiałowe (wzorkowe, gnieciuchy itp...) i najtańsze polipropylenowe (to właśnie te, które przeważają na allegro)
teraz wysil się troszkę i przejrzyj posty w podanym dziale a znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania

darsedz
19-11-2009, 15:09
na temat tych teł jest już kilkadziesiąt postów w dziale "studio"
http://forum.nikon.org.pl/forumdisplay.php?f=98


np http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=117736