Zobacz pełną wersję : No i jak on to obrobił?
http://lh6.ggpht.com/_nX9jj-1B-5w/SwMoWXzVUuI/AAAAAAAAHNg/-apmvKtC1eE/s720/TOM_6989.jpg
Witam, pytanie jak w temacie. Robione z lampą to na pewno. Tyle aby że nie wiem jak wyglądała dalsza obróbka. Jest ktoś w stanie pomóc ?
Zjechać z saturacją w dół i skopać WB?
Ale ona, ta obróbka, jest dobra czy nie. Mam wrażenie, że efekt jest niezamierzony
Marta Baranowska
18-11-2009, 23:43
to zdjęcie jest beznadziejne ;D
Marta, normalnie trzymasz mnie przy życiu :-). Prosto, jasno i konkretnie. I trudno się nie zgodzić. Wydaje mi się na moje oko, że fota była za ciemna, i przy rozjaśnianiu, przy złym WB coś takiego się porobiło.
Nie zadałem pytania czy zdjęcie jest fajne, ale jak on to zrobił. Jeśli do kogoś nie dociera to zwyczajnie niech wstrzyma się od rozpoczynania jałowej dyskusji na temat słuszności zastosowanych zmian.
Daje jeszcze jedno - http://lh3.ggpht.com/_nX9jj-1B-5w/SwMnu5QoMvI/AAAAAAAAHMc/eU2Hp37QeKg/s800/TOM_6869.jpg
Z innej beczki ale pytanie to samo.
Pozdrawiam.
Drugie to ihmo druga warstwa wrzucona w dość ciemną sepię/brąz i ustawiona na 30 - 40 %. Byćmoże, aczkolwiek niekoniecznie tryb krycia "color".
moonrage
19-11-2009, 10:54
Drugie to ihmo druga warstwa wrzucona w dość ciemną sepię/brąz i ustawiona na 30 - 40 %. Byćmoże, aczkolwiek niekoniecznie tryb krycia "color".
IHMO? OMG WTF?! .....
żenada
2 foto - nasycenie barw zdecydowanie na minus, kontrast podniesiony, czerń wzmocniona to tak z grubsza
Drugie to ihmo druga warstwa wrzucona w dość ciemną sepię/brąz i ustawiona na 30 - 40 %. Byćmoże, aczkolwiek niekoniecznie tryb krycia "color".
Patrz post #2 :D Dokładnie to samo. Skopać WB (czyt. dać za ciepło), saturacja w dół. Fakt... kontrast mocniej podkręcić.
Zibi1970
19-11-2009, 11:22
xmiszax,
najprawdopodobniej został użyty plugin filtr Colror Efex Pro.
Jest tam właśnie filtr który robi dokładnie takie efekty.
Niestety nie pamiętam nazwy tego filtra ale wieczorem mogę podać jeśli chcesz.
Na stronie niksoftware masz 15 dniowy trial.
kurcze jeśli dobrze sobie przypomniałem to nazywa się Duplex.
tymancjo
19-11-2009, 11:28
Wolac rawa "ciepło" nawet bardzo "ciepło" i zjechać w dół z "vibrance" i pobawić się saturacją (w ACR w innych nie wiem jaka nomenklatura jest) to ogólnie daje takie "wyprano - piaskowe" efekty, czy to akurat było zrobione tutaj w ten sposób to nie wiem, ale tak winno się dać.
Pisze to abstrahując od oceniania samych zdjęć, toż to nie dział do tego.
Pozdrawiam,
TT
xmiszax,
kurcze jeśli dobrze sobie przypomniałem to nazywa się Duplex.
Też na to stawiam.
Albo kombinacja cross balance plus glamour glow
Zdjęć w galerii jest więcej, ok 70 i wszystkie są pod "jedno kopyto" więc skłaniam się ku jakiemuś automatowi - pasuje do tego wypowiedź Zibi'ego. Sprawdze i zobacze co wyjdzie, natomiast wdzięczny jestem za rady i chęć zastanowienia się.
Pozdrawiam.
moonrage
19-11-2009, 17:36
lightroom i sync settings
Moi drodzy, kolejna zagadka - proszę o informacje.
http://img526.imageshack.us/i/dsc6572.jpg/
Moi drodzy, kolejna zagadka
Poprosimy jakieś ambitniejsze zagadki. Ile razy można zgadywać to samo? :D
Wyczerpałeś zasób pytań.
Jeśli będe miał kolejne pytania zwyczajnie odnowie wątek.
Pozdrawiam.
moonrage
20-11-2009, 00:14
Moi drodzy, kolejna zagadka - proszę o informacje.
http://img526.imageshack.us/i/dsc6572.jpg/
gościu weź spróbuj sam, nie zaszkodzi Ci to, co więcej zdjęcia nie zepsujesz sobie, chyba że jedynie w kwestii estetyki. Nie ma jednego konkretnego przepisu na każdą*obróbkę, zawsze można efekt uzyskać*na kilka sposobów.
Panowie co tak agresywnie :D ?
Właśnie sie zastanawiam co tak agresywnie. W zasadzie to juz temat zakończyłem bo dzięki radom udało mi się odtworzyć te zdjęcia. Nie chodzi o estetyke w żadnym wypadku, a raczej zakład ze znajomym. W każdym razie. Dziekuje i pozdrawiam.
Właśnie sie zastanawiam co tak agresywnie.
?????????????
Kolejne pytanie :
http://img33.imageshack.us/img33/4055/dscf33352a.jpg
Jest to zdjęcie jednego z użytkowników tego forum. Jeśli kłóci się to z zasadami tego forum proszę o poinformowanie mnie o tym fakcie, jednakże często zdarza mi się widzieć zdjęcia o podobnym wyglądzie i z tego też powodu sądze że możliwe jest udzielenie informacji na ten temat.
tymancjo
24-11-2009, 10:21
Kolejne, i jeszcze... a teraz takie, i jeszcze jak to, i kolejna zagadka.... ecie pecie...
Mam pytanie do autora wątku.
Kolego/koleżanko xmiszax czy spróbowałeś/aś wykorzystać któreś z podanych tu porad w obróbce zdjęcia ? Czy zdały egzamin ?
Bo jakieś dziwne to podejście związane z ciągłym dopytywaniem się jak to zrobili. Większość tych "efektów" da się uzyskać co najmniej na kilka sposobów, które nota bene zastały już tutaj przytoczone. Naprawdę, myślę, że gdy sam/a spróbujesz to zapewne nie dość, że odkryjesz zagadkę tych obróbek, to jeszcze może znajdziesz coś nowego, jakiś własny pomysł/styl.
A ostatnie zdjęcie to centralny i imho mało interesujący kadr, mała przysłona, doświetlenie lampą i konwersja do BW z winietą.
pozdrawiam,
Tomek
Jest to zdjęcie jednego z użytkowników tego forum.
Nie łatwiej zapytać autora zdjęcia? :)
pewnie łatwiej, ale to jest "zagadka" ;)
do tego na zdjęciu trochę zbyt kontrastowy bokeh, nie lubię takich
pewnie łatwiej, ale to jest "zagadka" ;)
do tego na zdjęciu trochę zbyt kontrastowy bokeh, nie lubię takich
Zawsze znajdzie się kilku ludzi którzy zamiast odpowiedzieć na pytanie kręcą i owijają w bawełne. Ale to już chyba takie forumowe zboczenie, nie przeskoczy sie tego. Znalazłem odpowiedź jak obrobić dane zdjęcia, byłem w stanie doprowadzić bo bardzo podobnych efektów, natomiast byłem ciekaw waszych pomysłów.
Ale cóż... jestem nowym użytkownikiem i taki mój los.
Pozdrawiam malkontentów i znikam.
microbot
29-11-2009, 18:08
Kolejne pytanie :
http://img33.imageshack.us/img33/4055/dscf33352a.jpg
Jest to zdjęcie jednego z użytkowników tego forum. Jeśli kłóci się to z zasadami tego forum proszę o poinformowanie mnie o tym fakcie, jednakże często zdarza mi się widzieć zdjęcia o podobnym wyglądzie i z tego też powodu sądze że możliwe jest udzielenie informacji na ten temat.
W exife widze S5Pro i 135mm - nie wiem jakiej użyto obróbki, może oprócz wyostrzenia i BW nic nie zrobiono ponad to. To jest po prostu dobrze naświetlone zdjęcie (nie wnikam jak, bo to trochę jak wróżenie z fusów).
Czy poprzednie wypowiedzi nie dały Ci do myślenia?
panoramy 360
01-12-2009, 19:21
http://lh6.ggpht.com/_nX9jj-1B-5w/SwMoWXzVUuI/AAAAAAAAHNg/-apmvKtC1eE/s720/TOM_6989.jpg
Witam, pytanie jak w temacie. Robione z lampą to na pewno. Tyle aby że nie wiem jak wyglądała dalsza obróbka. Jest ktoś w stanie pomóc ?
teraz każdy będzie zastanawiał czy to zdjęcie jest dobre czy nie . jeśli nie to czy ze mną jest wszystko OK
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.