PDA

Zobacz pełną wersję : serwis Zeiss



kichu
17-11-2009, 15:40
Info moze byc przydatne dla osob korzystajacych z Zeissa na Nikonach. Wysylalem szkielko do fabryki w Oberkochen do kalibracji. Calosc zajela 2 tygodnie, zostala wykonana na gwarancji. Paczuszka zostala odeslana bezkosztowo kurierem UPS. Obiektyw bardzo dobre zapakowany, w srodku dostalem ladny liscik opisujacy wszystkie przeprowadzone czynnosci wraz z imieniem i nazwiskiem oraz adresem email do osoby odpowiedzialnej za moje zlecenie serwisowe. W momencie, gdy fabryka otrzymala moja paczke z PL otrzymalem mailem potwierdzenie przyjecia sprzetu.

Warto pochwalic takze customer support Zeissa, wysylalem lacznie okolo 10 roznego rodzaju zapytan, odpowiedz otrzymywalem w 90% przypadkach tego samego dnia, czasem nastepnego. Gdy rejestrowalem szkielko w celu przedluzenia gwarancji i ich strona miala jakies problemy, Pan z customer support zarejestrowal obiektyw za mnie
i przyslal mi normalna poczta potwierdzenie rejestracji.

Takze generalnie firma jak i obsluga lux-torpeda :) Polecam!

Kalmar
17-11-2009, 16:17
Info moze byc przydatne dla osob korzystajacych z Zeissa na Nikonach. Wysylalem szkielko do fabryki w Oberkochen do kalibracji. Calosc zajela 2 tygodnie, zostala wykonana na gwarancji. Paczuszka zostala odeslana bezkosztowo kurierem UPS. Obiektyw bardzo dobre zapakowany, w srodku dostalem ladny liscik opisujacy wszystkie przeprowadzone czynnosci wraz z imieniem i nazwiskiem oraz adresem email do osoby odpowiedzialnej za moje zlecenie serwisowe. W momencie, gdy fabryka otrzymala moja paczke z PL otrzymalem mailem potwierdzenie przyjecia sprzetu.

Warto pochwalic takze customer support Zeissa, wysylalem lacznie okolo 10 roznego rodzaju zapytan, odpowiedz otrzymywalem w 90% przypadkach tego samego dnia, czasem nastepnego. Gdy rejestrowalem szkielko w celu przedluzenia gwarancji i ich strona miala jakies problemy, Pan z customer support zarejestrowal obiektyw za mnie
i przyslal mi normalna poczta potwierdzenie rejestracji.

Takze generalnie firma jak i obsluga lux-torpeda :) Polecam!

Aż, się prosi by to poczytać sobie na www.polishnikonservice.com i przyjemnie pomarzyć jak by to pięknie było gdyby .......

conik
17-11-2009, 17:41
obiektywy nikona klasy zeissa nie sa wcale tansze..tak?
mozna miec dobry serwis obslugujacy cala europe...tak?
czy cos stoi na przeszkodzie zeby serwis nikona podobnie funkcjonowal?...tak, tylko nie potrafie odgadnac co, bo mi sie szklana kula popsula a serwis sciemnia ze sam popsulem i odmawia przyjecia do naprawy

freefly
17-11-2009, 17:53
czy cos stoi na przeszkodzie zeby serwis nikona podobnie funkcjonowal?

Trzeba mieć np. niemiecką mentalność, klientów z Niemiec i niemiecki personel. A to już przeszkoda.

conik
17-11-2009, 17:57
zdziwilbys sie...jak znam zycie tak jak w brytyjskim serwisie tak i w zeissie pewnie pracuje kupa polakow....co mentalnosc sie raptem zmienila?

freefly
17-11-2009, 18:54
zdziwilbys sie...jak znam zycie tak jak w brytyjskim serwisie tak i w zeissie pewnie pracuje kupa polakow....co mentalnosc sie raptem zmienila?

Ale z pewnością nie zajmują wysokich stanowisk kierowniczych.
A swoją wrodzoną mentalność zostawiają przed biurem przepustek.:mrgreen:
Po za tym, wielu ludzi traktowało emigrację, jako ucieczkę właśnie przed polską mentalnością.
Wiem, że trudno w to uwierzyć, ale są u nas ludzie, którzy od urodzenia nie są przystosowani do polskich realiów.

Kalmar
17-11-2009, 19:13
Ale z pewnością nie zajmują wysokich stanowisk kierowniczych.
A swoją wrodzoną mentalność zostawiają przed biurem przepustek.:mrgreen:
Po za tym, wielu ludzi traktowało emigrację, jako ucieczkę właśnie przed polską mentalnością.
Wiem, że trudno w to uwierzyć, ale są u nas ludzie, którzy od urodzenia nie są przystosowani do polskich realiów.

Tak, to prawda a przez pozostałych spotrzegani jako konfliktowi.