Zobacz pełną wersję : nie robi mi 6fps!!!
masakra jakaś szanowni koledzy i koleżanki bo moja pucha nie wyciąga mi 6fps-ow:cry:
sprawdzalem na dwóch różnych kartach, teraz mam san disk extreme IV 8GB i dalej lipa, wyciągnąłem karte pamięci i też bez rezultatu:( co mam jeszcze sprawdzić czy od razu wysłać w cholere do serwisu i niech oni się martwią
pozdrawiam serdecznie
masakra jakaś szanowni koledzy i koleżanki bo moja pucha nie wyciąga mi 6fps-ow:cry:
sprawdzalem na dwóch różnych kartach, teraz mam san disk extreme IV 8GB i dalej lipa, wyciągnąłem karte pamięci i też bez rezultatu:( co mam jeszcze sprawdzić czy od razu wysłać w cholere do serwisu i niech oni się martwią
pozdrawiam serdecznie
To jeszcze napisz jaki masz aparat :)
czy jest ustawiona prędkość robienia zdjęć na high, a może masz czas dłuższy od 1/250 ?
Jak to D300/300s to sprawdź czy nie masz ustawione 14bitowej głębi kolorów. Wtedy szybkostrzelność spada do 2,5 fps.
o kurcze tak sie zdenerwowałem,że rzeczywiście zapomniałem o aparacie - tak to moje D300 tak mi wolno śmiga i mam 12-bitowe nefy, mało tego - on robi mi też tak w jpg..... sprawdze czas... oooo chyba działa :D
dajcie chwilke, zaraz zrobie edita posat po kilku testach :)
edit
tak działa:) FARIZER jestem winny dobre pifko:) smiga jak przecinak, nie sądziłem że wyciąga takie parametry tylko i wyłącznie w opcji 1/250.... bo ja generalnie robie z regulły HD-erki ale spoko, teraz wiem, że z puchą jest OK, kwestia poczytania instrukcji następnym razem:D
jeszcze raz dzięki
pozdrawiam
Photoartbox
17-11-2009, 09:43
Sprawdz ustawiania priorytetu ostrosci (chyba tak to sie nazywa).
a mój D300s nie robi mi kawy :p
tymancjo
17-11-2009, 13:04
o kurcze tak sie zdenerwowałem,że rzeczywiście zapomniałem o aparacie - tak to moje D300 tak mi wolno śmiga i mam 12-bitowe nefy, mało tego - on robi mi też tak w jpg..... sprawdze czas... oooo chyba działa :D
dajcie chwilke, zaraz zrobie edita posat po kilku testach :)
edit
tak działa:) FARIZER jestem winny dobre pifko:) smiga jak przecinak, nie sądziłem że wyciąga takie parametry tylko i wyłącznie w opcji 1/250.... bo ja generalnie robie z regulły HD-erki ale spoko, teraz wiem, że z puchą jest OK, kwestia poczytania instrukcji następnym razem:D
jeszcze raz dzięki
pozdrawiam
Ktoś mi jest w stanie przełożyć to na zrozumiały polski ?
To jest tzw. relacja na żywo;)
... z dużą dawką emocji:D
Jak ustawisz czas migawki na np 1 sekundę to raczej nie spodziewaj sie że aparat zrobi 6 zdjęć w ciągu sekundy :)
Ustawienia aparatu i warunki w jakich sie fotografuje mają spory wpływ na osiągi.
Michał Jędrak
17-11-2009, 13:30
A tak na marginesie dodam, że w aparatach z tej półki i wyższych karta nie ma znaczenia, bo zdjęcia i tak idą do buforu. Ja na D3 wyciągam maksymalną prędkość nawet na karcie 512MB sprzed 8 lat. Wyobrażacie sobie jaka ona wolna, a jednak aparat strzela pełną serią. Więc karty są pomijalne w tych testach. No chyba, że ktoś strzela więcej niż kilkanaście ujęć za jednym naciśnięciem - ale taki to już niech kamerę sobie kupi :-)
Ptaszyna
17-11-2009, 14:01
Ktoś mi jest w stanie przełożyć to na zrozumiały polski ?
Musisz się pouczyć czytania ze zrozumieniem, przecież wszyscy inni... ;)
prędzej dostanę skurczu palca niż zapełnię bufor mojej 300 :)
na nefach/14bit spada do 2,5kl/s, a jak się zachowuje na innych parametrach - nie sprawdzałem
a na jpg leci maks 8kl/s nawet bez gripa
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://it-crowd.cz/images/rtfm/original_rtfm.jpg)
Jak ustawisz czas migawki na np 1 sekundę to raczej nie spodziewaj sie że aparat zrobi 6 zdjęć w ciągu sekundy :)
Ustawienia aparatu i warunki w jakich sie fotografuje mają spory wpływ na osiągi.
Czyli teoretycznie na expo 1/6 sekundy powinien wyciągnąć te 6kl/s ;)
A tak na marginesie dodam, że w aparatach z tej półki i wyższych karta nie ma znaczenia, bo zdjęcia i tak idą do buforu. Ja na D3 wyciągam maksymalną prędkość nawet na karcie 512MB sprzed 8 lat.
No tak, ale potem czekasz 4 minuty, aż opróżni Ci ten bufor ;) A życie toczy się dalej ;)
Prędkość zapisu na karcie ma znaczenie przy seriach, bo im szybsza karta (a raczej zapis na niej) tym szybciej możemy wykonać ponowną serię (15 RAWów w przypadku D300).
Czyli teoretycznie na expo 1/6 sekundy powinien wyciągnąć te 6kl/s ;)
Jeszcze trzeba uwzględnić czas na podniesienie i opuszczenie lustra, odczyt i reset matrycy, sprawdzenie/ustawienie ostrości (jeśli jest ustawiony priorytet ostrości), pomiar ekspozycji (przy P, A, S), pomiar WB (przy włączonym AWB) :)
Jeszcze trzeba uwzględnić czas na podniesienie i opuszczenie lustra, odczyt i reset matrycy, sprawdzenie/ustawienie ostrości (jeśli jest ustawiony priorytet ostrości), pomiar ekspozycji (przy P, A, S), pomiar WB (przy włączonym AWB) :)
Hjehje ;) Dlatego napisałem "teoretycznie" ;) A teoria z praktyką rzadko idzie w parze ;)
ale jakbyśmy na trybie [M] z PRE-WB i MF robili... to pewnie na 1/15 by poleciał ;)
A tak na marginesie dodam, że w aparatach z tej półki i wyższych karta nie ma znaczenia, bo zdjęcia i tak idą do buforu. Ja na D3 wyciągam maksymalną prędkość nawet na karcie 512MB sprzed 8 lat. Wyobrażacie sobie jaka ona wolna, a jednak aparat strzela pełną serią. Więc karty są pomijalne w tych testach. No chyba, że ktoś strzela więcej niż kilkanaście ujęć za jednym naciśnięciem - ale taki to już niech kamerę sobie kupi :-)
Nie do konca. Nie ma znaczenie poki nie zapełnisz bufora. Przy osimiu klatkach na sekunde przy i długich seriach. np po kilkanascie klatek bufor w d3000 który 12 klatek przy jpg zapelnia sie szybko, od szybkosci karty zalezy wdety jak szybko pojawia sie "wolne klatk". Przy starych czy słabych kartach roznica widoczna jest od razu. To oczywiscie pewne extermum bo nie zawsze uzywa sie apratu jak karabinu maszynowego, a w sporcie np sie to zdarza.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.