PDA

Zobacz pełną wersję : sony alpha 100/nikon d50/ 70s/canon 400?



Rookie
22-10-2006, 17:12
Witam,
Mój kumpel napalił się na soniaka (niezła cena, w promocji 2 obiektywy itp.) Ja mu nic nie mogę doradzić bo nie znam wcale tego sprzętu...
Może mieliście styczność z tym aparatem? Może coś słyszeliście o nim?

może macie jakieś inne typy w okolicy 3000/3500
może d 50 z fajnymi szkłami, może inne???

thx
R.

zwolak
23-10-2006, 09:21
Poderzewam, że to ma być jego pierwsza lustrzanka, bo napalił się na obiektywy kitowe. :) W takim wypadku niech idzie do sklepu i wybierze ten, który mu lepiej będzie leżał w ręku i ogólnie ten, który się bardziej spodoba w dotyku. Trzymanie w ręce jest jednym z ważniejszych elementów dla początkujących lusterkowców.

Rookie
23-10-2006, 13:26
Pierwsza, pierwsza... niedługo jedziemy na "wczasy" i czas nagli...

jaka byłaby wasza decyzja biorąc pod uwagę opcję cena/jakość + kitowe obiektywy...

d50/d70 ;canon 350/400; sony alpha???

thx
r.

zwolak
23-10-2006, 13:40
Cenę do jakości to one wszystkie mają podobną. Za to forum Nikona jest całkiem sympatyczne. Na drugim miejscu jest forum KMS, a Canon to na szarym końcu. Ale to moja subiektywna opinia. ;) Identyczna zresztą kolejność jest w "trzymaniu" aparatu. D50/D70 jest jak przyklejony do ręki. Alfa trochę zbyt kanciasta, a 350-ka wypada z ręki. :(

Guancho
23-10-2006, 14:56
Może D50 + używane kit 18-70 i sigma apo 70-300. I masz cały zakres ogniskowych w całkiem całkiem jakości. myślę, że jak na pierwsze lustro to nieźle. No i cena się zamknie w granicach 3500zł.

Co do dylematu canon/nikon/sony to każdy ma inny pogląd. Ale sam bym też wybrał D50 ze względu na to jak leży w dłoni. A cudami na kiju takimi jak 10megowa matryca, anti-dust i inne pierdułki bym się nie przejmował. W końcu chodzi o zdjęcia, a do tego D50 jest świetną maszyną.

Michu
23-10-2006, 20:21
No to ja pociągnę z grubej rury:
http://nedbunnell.blogspot.com/2006/10/wired-rates-k100d-best-of-test.html

Kolekcjoner
24-10-2006, 02:33
No to ja pociągnę z grubej rury:
http://nedbunnell.blogspot.com/2006/10/wired-rates-k100d-best-of-test.html

Tjaaa... u tego Pana to nawet spłuczka klozetowa gdyby miała napis pentax to by robiła najlepsze zdjęcia, o ergonomii nie wspominając :).

Spinner
24-10-2006, 10:02
Ktos tutaj ma ewidentnie wysypke nawet po przeczytaniu slowa PENTAX :twisted: :)

Pzdr
Spinner

pn
24-10-2006, 10:09
Ktos tutaj ma ewidentnie wysypke nawet po przeczytaniu slowa PENTAX

W w czwartek i piatek w Wiesbaden Pentax RoadShow, ide sobie obejrzec jeszcze raz, moze sie zachece :-)

D80 jest super, ale brakuje mi AS/SSS/SR z mojej D7D...

Tylko te szkla... Nie ma dobrych zoomow / kitow do Pentaxa. 18-55 to tragedia, gorszy nawet od Sigmy 18-55... Chyba tylko kit Canona jest jeszcze gorszy.

Jest wprawdzie 16-45, super, ale a) drogi b) troche krotki na koncu...

No i te lampy... SB-600 mozna obracac w poziomie, a znowu w bazowej lampie sam Pentax na niemieckich stronach ostrzega, ze moze nie naswietlac poprawnie z lustrzankami cyfrowymi, trzeba kupic te drozsza za 340 euro...

Rookie
24-10-2006, 15:23
Wbrał pentax'a k100 d + 2 kitowe obiktywy za 3700.... i kupił...

Może być ???

Michu
24-10-2006, 17:11
PN - Dlaczego uważasz, że kit Pentaksa jest słaby? Przeglądając ich forum nie spotkałem się z taką opinią. Na forum Minolty narzekają na swego kita, na forum Canona również, ale Pentaksiarze narzekają chyba tylko na FAJ 18-35. Pewnie, że nie jest tak dobry jak nasz kit, ale z drugiej strony to szkiełko kosztuje 399PLN.
Z lamp to rzeczywiście tylko mają cieniutko...
Rookie- uwierz mi - cokolwiek wybierzesz z segmentu entrylevel będziesz zadowolony. Nie sądzę, by jakikolwiek aparat robił złe zdjęcia.

Rookie
24-10-2006, 17:34
Ja wybrałem wcześniej... Podobno ostro przepala na matrycowym ;)

To zarażony przeze mnie manią foto kumpel miał ostry zgryz z wyborem

Strzała

Michu
24-10-2006, 19:15
Zapytaj więc po postu na forum Pentaksa:
http://manufactura.home.pl/p-pl/portal.php

Rookie
24-10-2006, 20:29
thx

P.S. Na pewno mój nikoniasty jest lepszy ;)

Guancho
25-10-2006, 11:27
Wbrał pentax'a k100 d + 2 kitowe obiktywy za 3700.... i kupił...

Może być ???

A jest zadowolony? Jak tak to chyba dobrze

Rookie
25-10-2006, 13:18
problem był taki, że ja się znam na sprzętach cieniutko, a on jeszcze gorzej ;)

Kupił wczoraj i jest b.zadowolony - zobaczymy za miesiąc.... ale myślę, że też będzie!!!

Michu
25-10-2006, 13:20
Zapodaj mu więc link do forum Pentaksa - niech zacznie się asymilować z bracią focącą.

Rookie
25-10-2006, 13:41
Dałem mu link do tego wątku i sobie tutaj zaglada - jestes Berło ? ;) Był tutaj link do pentax boys i walczy teraz tam....

berni
25-10-2006, 20:37
jestem, jestem, i wszystko słyszę ;-)

ty tak pikuś nie zarażaj na prawo i lewo :-)

hicks
26-10-2006, 03:32
D50/D70 jest jak przyklejony do ręki.

Takie cos powiedzialem kumplowi jak pokazywalem, mu moja d50 to uslyszalem, ze :
"Rece sie myje ;)"

wit-o
26-10-2006, 12:59
co do tego, ktore forum jest sypatyczniejsze mozna sie spierac ;) jak o wszystko z resztą ;)

Przy wyborze pierwszego lustra faktycznie najwazniejsze jest IMO to jak lezy w rece, oraz czy interface aparatu jest dla nas wystarczajaco intuicyjny. Moja D5D urzekła mnie ergonomia i przy niej zostałem.
Wybor lustra z kitem to jeszcze nie wejscie w system. Zawsze mozna odsprzedac i szukac szczescia dalej...zamiast robic zdjecia;)

pozdrawiam! :)

Remol71
26-10-2006, 16:36
Tjaaa... u tego Pana to nawet spłuczka klozetowa gdyby miała napis pentax to by robiła najlepsze zdjęcia, o ergonomii nie wspominając :).

Jeśli chodzi o fotografię, to gdybym miał brać w ciemno do wyboru: cos z napisem Sony albo Pentax to biorę Pentax. AMEN

wyrwiflak
26-10-2006, 16:42
a gdybyś miałwybierać między napisami Sony a Samsung? :D

a ja myślałem że "jeżeli chodzi o fotografię" to napisy mają najmniej do gadania...

Jacek_Z
26-10-2006, 22:57
między napisami sie nie wybiera, ale tym co za nimi stoi.
Ja też miałbym wieksze zaufanie do pentaxa (lub olympusa) niż sony.

pn
26-10-2006, 23:03
między napisami sie nie wybiera, ale tym co za nimi stoi.
Ja też miałbym wieksze zaufanie do pentaxa (lub olympusa) niż sony.

Bylem dzisiaj w Foto Besier w Wiesbaden na Pentax Road Show. Sam aparat fajny dosyc, ale marketing tragedia. Gosc byl niekompetentny, nic nie wiedzial(!), na glupie pytanie czy moge sobie korekte naswietlenia zdefiniowac na kreciole rozpaczliwie szukal opcji w menu przez dluzszy czas czy cos takiego jest, az w koncu ja wzialem i sam znalazlem.

Jedyny(!) egzemplarz jaki mieli mial odpadniete kolko programow, spust nie dawal sie wcisnac do polowy tylko od razu robil zdjecia, w polowie ogladania padl AF zupelnie, podglad zdjec wariowal, LCD migal. Tragedia! I z tym jedynym, dobitym egzemplarzem przyjechali na Road Show(!)

hicks
26-10-2006, 23:09
między napisami sie nie wybiera, ale tym co za nimi stoi.
Ja też miałbym wieksze zaufanie do pentaxa (lub olympusa) niż sony.
ja tez
zwlaszcza po przeczytaniu tego watku
http://groups.google.pl/group/pl.rec.foto.cyfrowa/browse_frm/thread/cf37d07b7814fb26/87fe9b9baa1b0852?lnk=gst&q=sony+przegrzewanie&rnum=2#87fe9b9baa1b0852
zdjecia juz nie ma ale z watku wynika o co chodzi
;)

Kolekcjoner
27-10-2006, 01:09
Jeśli chodzi o fotografię, to gdybym miał brać w ciemno do wyboru: cos z napisem Sony albo Pentax to biorę Pentax. AMEN

Ja też. Zresztą do Pentaxa nic nie mam kiedyś jeszcze za komuny miałem możliwość pobawienia się K1000 i byłem oczarowany - to był inny świat:). Tyle że mój komentarz odnosi się do Pana który robi te onanistyczne testy :lol:.


Bylem dzisiaj w Foto Besier w Wiesbaden na Pentax Road Show. Sam aparat fajny dosyc, ale marketing tragedia. Gosc byl niekompetentny, nic nie wiedzial(!), na glupie pytanie czy moge sobie korekte naswietlenia zdefiniowac na kreciole rozpaczliwie szukal opcji w menu przez dluzszy czas czy cos takiego jest, az w koncu ja wzialem i sam znalazlem.

Jedyny(!) egzemplarz jaki mieli mial odpadniete kolko programow, spust nie dawal sie wcisnac do polowy tylko od razu robil zdjecia, w polowie ogladania padl AF zupelnie, podglad zdjec wariowal, LCD migal. Tragedia! I z tym jedynym, dobitym egzemplarzem przyjechali na Road Show(!)

Wiesz ja sie już zdążyłem przyzwyczaić do tego że na tych Road Show to nie należy zadawać zbyt trudnych i dociekliwych pytań. To prawdopodobnie jedna z przyczyn dlaczego niektóre firmy tego nie robią:).


ja tez
zwlaszcza po przeczytaniu tego watku
http://groups.google.pl/group/pl.rec.foto.cyfrowa/browse_frm/thread/cf37d07b7814fb26/87fe9b9baa1b0852?lnk=gst&q=sony+przegrzewanie&rnum=2#87fe9b9baa1b0852
zdjecia juz nie ma ale z watku wynika o co chodzi
;)

Ale zastosowanie dla "polarników i himalaistów" mnie zdemolowało :lol: :lol: :lol: .

wyrwiflak
27-10-2006, 15:16
ja tez
zwlaszcza po przeczytaniu tego watku
http://groups.google.pl/group/pl.rec.foto.cyfrowa/browse_frm/thread/cf37d07b7814fb26/87fe9b9baa1b0852?lnk=gst&q=sony+przegrzewanie&rnum=2#87fe9b9baa1b0852
zdjecia juz nie ma ale z watku wynika o co chodzi
;)

było już w innym wątku, głuipote użytkownika trzeba przewidzieć w oprogramowaniu aparatu - skutki bulb 30min z AS włączonym mogłyby poważnie uszkodzic AS

dotychczas wykonalem ok. 6000zdjec d5d i tego komunikatu nie widzialem, robilem także latem :)

Kolekcjoner
28-10-2006, 03:01
było już w innym wątku, głuipote użytkownika trzeba przewidzieć w oprogramowaniu aparatu - skutki bulb 30min z AS włączonym mogłyby poważnie uszkodzic AS

dotychczas wykonalem ok. 6000zdjec d5d i tego komunikatu nie widzialem, robilem także latem :)

Wiesz ja myślę ze to trochę takie żarty. Nie należy tego brać zbyt poważnie:). Jednak jak się poczyta niektóre fora to widać że problem nie jest wirtualny i istnieje. Po prostu AS nie jest idealnym rozwiązaniem jak każde inne zresztą:).