PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Przebłyski...



PABLOOK
15-11-2009, 11:35
... listopadowego słońca.



Zapraszam do oglądania i komentowania :)




https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/viewer.php?file=5ou8zacmytrk0v65sb2.jpg)


Pozdrawiam :)

lenio
15-11-2009, 12:49
Ładnie złapałeś światło :)

pietrobas
15-11-2009, 12:50
bardzo dobry moment, ale jakościowo co najmniej dziwnie.

ART69
15-11-2009, 13:01
Kadr jest ok, ale zauważyłem, że Twoje zdjęcia tu wstawiane są słabej jakości? kiepska kompresja ? bo sprzęt przyzwoity :-) wiem, że obrabiasz w PS może masz coś żle ustawione w zapisie ?

wojtek6308
15-11-2009, 13:01
Tak, światełko było ładne :) ten kadr troszkę dziwny, może kwadrat byłby lepszy.

Seeker
15-11-2009, 13:21
"zauważyłem, że Twoje zdjęcia tu wstawiane są słabej jakości? kiepska kompresja ?"

Nie mieszajmy kompresji z konwersją. 96% to nie taka tragedia.

mamoń
15-11-2009, 13:32
Zagrało światło pięknie,.. co do kadru, myślę, że tam na miejscu nic lepszego nie dało się wykroić, wszystkie kierunki uciekają w lewo,.. z prawej gęstwina z lewej pole,..też bym poległ...Pozdrawiam.

ART69
15-11-2009, 13:42
"zauważyłem, że Twoje zdjęcia tu wstawiane są słabej jakości? kiepska kompresja ?"

Nie mieszajmy kompresji z konwersją. 96% to nie taka tragedia.

No tak, masz rację :-)

PABLOOK
15-11-2009, 15:39
Kadr jest ok, ale zauważyłem, że Twoje zdjęcia tu wstawiane są słabej jakości? kiepska kompresja ? bo sprzęt przyzwoity :-) wiem, że obrabiasz w PS może masz coś żle ustawione w zapisie ?

Nie wiem co z tą jakością :(? Niby wyostrzam po zmniejszeniu, sam nie wiem. Chyba muszę coś źle robić.
Obrabiam w NX + PSE. Zdjęcie w normalnych rozmiarach wydaje się dobrej jakości. Być może to nowy obiektyw.
Zauważyłem, że czasami ostrość pada. Choć niektóre zdjęcia robione tym obiektywem są ostre.
Na przykład to: http://www.forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=120966.
Dzięki za komentarze :).

Greg77
15-11-2009, 15:47
Juz tlumacze o co ARTowi chodzi.......padla jakosc bo wyszly kropy i szum po wyciaganiu z cienia! A nie kompresja!
Tez obrabiam NXem i PSem i zawsze tak bedzie jak targasz z ciemnicy!
A co do tego zdjecia ktore podales jako przyklad to tam miales ladne swiatlo to wyszlo idealnie;)

Seeker
15-11-2009, 15:52
"Niby wyostrzam po zmniejszeniu, sam nie wiem. Chyba muszę coś źle robić."

Poza poruszonymi juz kwestiami porownaj sobie jeszcze rozne algorytmy skalowania.
Latwo sie i na tym przejechac.

zaza67
15-11-2009, 16:42
swiatlo rewelka

a NX ci nie wystarczy ? musisz jeszcze w PS obrabiac ja w PS tylko ramki robie

PABLOOK
15-11-2009, 16:52
Juz tlumacze o co ARTowi chodzi.......padla jakosc bo wyszly kropy i szum po wyciaganiu z cienia! A nie kompresja!
Tez obrabiam NXem i PSem i zawsze tak bedzie jak targasz z ciemnicy!
A co do tego zdjecia ktore podales jako przyklad to tam miales ladne swiatlo to wyszlo idealnie;)

Dzięki Greg za kilka słów wyjaśnienia. Faktycznie targałem z ciemnicy, jak ty to trafnie określiłeś:-D.
Miejscami było ciemno jak piwnicy.

Ukłony dla wszystkich za wskazówki. Może trochę mniej PSa na przyszłość :???:.
Jak wiecie moje doświadczenie jest jeszcze niewielkie. Co do PSa to właściwie jestem samoukiem.
Dopiero niedawno przestudiowałem kilka książek i tutków. A co do NXa to dla mnie temat zupełnie świeży :???:.
Ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć - może będzie lepiej :-D.

ART69
15-11-2009, 19:54
Ja od początku obrabiam w NX 2 + Efex color pro i myślę, że to w zupełności wystarczy do landszaftów :-) a ramki robię w Photo Scape :-)