PDA

Zobacz pełną wersję : D50 - prefix w nazwie pliku



majGOT
22-10-2006, 12:48
od prawie roku mam D50, ale wczoraj zauważyłem że w trybach M,A,S,P zamiast normalnej nazwy DSC3048 mam _DSC3048 , czyli prefix do nazyw pliku, grzebałem ale nie znalazłem nic co by mogło zmienić ten fakt, może mi ktoś pomóc ??

Seeker
22-10-2006, 13:06
W D80 tak sie dzieje po zmianie profilu barwnego.
Mysle, ze u ciebie tez ;). taki znak rozoznawczy do obrobki.

GrAn
22-10-2006, 13:08
od prawie roku mam D50, ale wczoraj zauważyłem że w trybach M,A,S,P zamiast normalnej nazwy DSC3048 mam _DSC3048 , czyli prefix do nazyw pliku, grzebałem ale nie znalazłem nic co by mogło zmienić ten fakt, może mi ktoś pomóc ??
w ustawieniach osobistych [tryb kolorów]zmień przestrzeń barwna na sRGB

Levy
22-10-2006, 13:10
tak, z tego co i ja się oriętuję, to taki zapis oznacza AdobeRGB, czyli customowe ustawienie przestrzeni barwnej. Więcej na ten temat znajdziesz wyszukując na forum "RGB" lub coś podobnego.

majGOT
22-10-2006, 13:48
dzięki, faktycznie tak się stało, zmieniłem tryb kolorów i wróciło do normy :)

Tomek~
23-10-2006, 14:48
Po kupnie D50 domyślnie jest ustawione sRGB. Wystrzelałem na tym profilu ok. 1000 zdjęć i od samego początku kolory mi się bardzo nie podobały (bardzo przekłamane). Ostatnio przeczytałem na forum, że sRGB to spiep***y profil i lepszy jest Adobe RGB ("_" ztakim podkreślnikiem z przodu - to co miałeś u siebie). Zmieniłem i mam wrażenie, że nawet balans bieli lepiej wypada i mniej przekłamuje (wtedy była tragedia). Moze ci pasuje, ale zmień na Adobe RGB i troche postrykaj i porównaj. dla mnie bardziej naturalna kolorystyka.

Pozdrawiam

asgoth
19-12-2006, 23:53
Troche odgrzebałem wątek ale mam pytanie na poziomie laika ;) po zmianie ustawienia w aparacie system nie widzi fotek z przedrostkiem"_". W jaki sposób można je przechwycic?
POzdrawiam

ALF
20-12-2006, 09:05
wrócić do poprzednich ustawień koloru i będą widoczne...system numeruje inaczej każde ustawienie

asgoth
22-12-2006, 23:34
Heh, mało precyzyjnie się wypowiedziałem, mam na myśli że Windows nie widzi fotek z przedrostkiem "_" ;)

ALF
23-12-2006, 18:22
zmień nazwę:)