lacov
14-11-2009, 21:59
Witam jako nowy na forum.
Jestem od kilku dni szczęśliwym posiadaczem D70s
Aparat udało mi się trafić w super stanie i mam nadzieję, że będzie mi dobrze służył.
A teraz do rzeczy.
1. Kiedy patrzę w wizjer widzę w niektórych miejscach jakieś drobinki kurzu. Nie wiem czy jest on na matówce czy może na lustrze, ale jest.
Kupiłem gruszkę i przedmuchałem elementy dość mocno. Niestety bez widocznych rezultatów. Czy mogę w sposób nieinwazyjny wyczyścić lustro i matówkę?
p.s.
Przy patrzeniu w wizjer, w prawym górnym rogu widać także jakby smugę. Nie wiem czy może to być kurz czy coś innego.
2. Aby przetestować matrycę wykonałem zdjęcie testowe. 13s F22
http://www4.speedyshare.com/data/521703570/19290751/70546712/DSC%200081.jpg
Widać, że coś na matrycy siedzi (prócz tego co zaznaczyłem jest jeszcze jakaś plamka po prawej na dole)
I w tym wypadku gruszka nie pomogła. Domyślam się, że tu czyszczenie jest nieco bardziej ryzykowne wiec pytanie do osób, które z lustrami mają do czynienia dłużej.
Czy w takich sytuacjach walczycie z takimi zanieczyszczeniami czy dajecie sobie z nimi spokój?
3. Mam obiektyw AF-s 18-70. Kupiłem w celu jego ochrony filtr UV Hoya pro1 digital. Od razu po wyjęciu z pudełeczka w ostrym świetle było widać na filtrze sporo drobinek kurzu. Czy powinienem czyścić filtry w takich przypadkach czy odpuścić sobie do czasu jakiegoś powiedzmy hardcoreowego odcisku palucha?
Jestem od kilku dni szczęśliwym posiadaczem D70s
Aparat udało mi się trafić w super stanie i mam nadzieję, że będzie mi dobrze służył.
A teraz do rzeczy.
1. Kiedy patrzę w wizjer widzę w niektórych miejscach jakieś drobinki kurzu. Nie wiem czy jest on na matówce czy może na lustrze, ale jest.
Kupiłem gruszkę i przedmuchałem elementy dość mocno. Niestety bez widocznych rezultatów. Czy mogę w sposób nieinwazyjny wyczyścić lustro i matówkę?
p.s.
Przy patrzeniu w wizjer, w prawym górnym rogu widać także jakby smugę. Nie wiem czy może to być kurz czy coś innego.
2. Aby przetestować matrycę wykonałem zdjęcie testowe. 13s F22
http://www4.speedyshare.com/data/521703570/19290751/70546712/DSC%200081.jpg
Widać, że coś na matrycy siedzi (prócz tego co zaznaczyłem jest jeszcze jakaś plamka po prawej na dole)
I w tym wypadku gruszka nie pomogła. Domyślam się, że tu czyszczenie jest nieco bardziej ryzykowne wiec pytanie do osób, które z lustrami mają do czynienia dłużej.
Czy w takich sytuacjach walczycie z takimi zanieczyszczeniami czy dajecie sobie z nimi spokój?
3. Mam obiektyw AF-s 18-70. Kupiłem w celu jego ochrony filtr UV Hoya pro1 digital. Od razu po wyjęciu z pudełeczka w ostrym świetle było widać na filtrze sporo drobinek kurzu. Czy powinienem czyścić filtry w takich przypadkach czy odpuścić sobie do czasu jakiegoś powiedzmy hardcoreowego odcisku palucha?