PDA

Zobacz pełną wersję : Przesiadka z D300 na D700



12zero4
13-11-2009, 10:42
Witam
Wiem, że temat był już wałkowany, jednak chciałbym do niego powrócić pod kątem jednego, szczególnego zastosowania. Jestem tuż przed kupnem D700 i chciałbym zasięgnąć opinii osób które zajmują się fotografią ślubną i dokonały przesiadki z D300 na D700. Chodzi mi szczególnie o wszystko co wiąże się z wykorzystaniem wysokiego iso w zastanym świetle i to szczególnie pod kątem ślubniaków. Dotąd fotografowałem D300 a jako backup miałem D80. Teraz D700 ma być głównym sprzętem a mój stary dobry D300 uzupełnieniem. Specyfikę pracy z D300 na wysokim iso znam na wylot. A jak to wygląda przy D700? Jakie są wasze doświadczenia, obserwacje, co trzeba ewentualnie wiedzieć itp. Używam tylko RAW-ów i wywołuję je w Lightroomie.

siedemczwartych
13-11-2009, 12:54
jeśli do ślubów to nie zastanawiaj się.
Będziesz na pewno zadowolony.
Dokładnie tak samo zrobiłem.
Niestety Af w zestawie D700 + 24-70 jest jednak odrobine słabszy niż D300 + 17-55, ale rekompensuje to rewelacyjne ISO w D700

tymancjo
13-11-2009, 14:48
Mam D300 i D700, i "uprawiam" fotografie ślubną. Problem z tym setem jest taki, że od czasu kupienia d700 trzysetka praktycznie leżakuje w torbie i robi za backup. D700 to jest przekochana puszka, iso ma świetne jak dla mnie do 6400 daje rade, a AF śmiga lepiej niż w moim d300.

Kupować, bez jakiegokolwiek wahania się!

pozdrawiam,
Tomek

Jacek_Z
13-11-2009, 17:21
Witam
Wiem, że temat był już wałkowany,
..
Chodzi mi szczególnie o wszystko co wiąże się z wykorzystaniem wysokiego iso w zastanym świetle i to szczególnie pod kątem ślubniaków.
...
Specyfikę pracy z D300 na wysokim iso znam na wylot. A jak to wygląda przy D700?
W D700 wysokie ISO jest lepsze.
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=116025
Ja bym prosił by nie zakładać po raz n-ty tych samych tematów.