PDA

Zobacz pełną wersję : [ Makro ] Krople na Róży



Arashi20
21-10-2006, 19:33
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img268.imageshack.us/img268/6948/kroplerzy22nd1.jpg)

Valdek_Tychy
22-10-2006, 11:21
większa GO bo te kropelki sie gubią w tych nieostrościach

klon
22-10-2006, 17:09
Ta plątanina nieostrosci na płatkach i kropelek nie podobnych do rosy daje niestety spory bałagan, kolorystyka ok.

Arashi20
23-10-2006, 06:42
wam to ciagle sie cos nie podoba :/ wielcy profesjonalisci. Eh....

<| MICHAŁ |>
23-10-2006, 06:50
:)
wyluzuj - wszystkim nie dogodzisz. po co nerwy tracic? Wazne ze Tobie sie podoba, a jesli komus nie, to on ma problem nie Ty

klon
23-10-2006, 21:55
:)
wyluzuj - wszystkim nie dogodzisz. po co nerwy tracic? Wazne ze Tobie sie podoba, a jesli komus nie, to on ma problem nie Ty

Mikkie, Tobie się podoba? szczerze.

<| MICHAŁ |>
23-10-2006, 23:04
Ale jakie to ma znaczenie?
juz od dluzszego czasu staram sie niczego nie komentowac, bo jak komentowalem to bylem be.
rzadko bo rzadko, od wielekiego swieta cos napisze, ale staram sie wystrzegac komentowania jak ognia

dlatego w tym przypadku rowniez nie bede oceniac czy zdjecie jest zle czy dobre. zostawiam to dla siebie.


na forum pojawilo sie tak wielu "znawcow" i "miszczow" ze niech sie wykazuja. mam przynajmniej rozrywke :)

PS
zbieznosc nazwisk i osob zupelnie przypadkowa

Arashi20
24-10-2006, 07:56
wielkie dzieki

Dark
24-10-2006, 10:47
Prawdę powiedziawszy całe zdjęcie sprawia wrażenie nieostrego (może rzeczywiście to głównie kwestia małej GO). Jest ciekawe pod względem kolorów, nie razi centralny kadr. Ładne, ale do poprawki.


Ale jakie to ma znaczenie?
juz od dluzszego czasu staram sie niczego nie komentowac, bo jak komentowalem to bylem be.
rzadko bo rzadko, od wielekiego swieta cos napisze, ale staram sie wystrzegac komentowania jak ognia


No nie mów, ze się obraziłeś, bo "ktoś tam kiedyś coś" napisał o Twoim komentowaniu :D
Komentuj, komentuj, bo kubeł zimnej wody potrzebny jest każdemu. A jeśli komentarze są tylko pozytywne, to działa to w drugą stronę, upewniając innych w błędzie. Chyba o to chodzi w komentarzach?
Sorki za offtop.

<| MICHAŁ |>
24-10-2006, 11:20
to ja tez oftopikowo....
zrobilem w swoim zyciu tyle zdjec macro (nie mowie ze dobrych), obejrzalem tyyyyyyle zdjec macro (nie mowie ze slabych), ze tak na prawde o 99% zdjec, ktore pojawiaja sie na forum moglbym wypowiadac sie glownie krytycznie.
ja na prawde nie mam zamiaru udowadniac komus ze nie jestem wielbladem i reagowac na teksty w stylu "pokaz mi swoje zdjecia...." datego wole przemilczec.... po co mi to... :???:

Uwazam rowniez, ze 99% autorow nie rozwija sie. Nie rozwija sie, bo chyba w zadnym z typow fotografii, warsztat nie jest stawiany na rowni ze sprzetem - proste - nie masz dobrego sprzetu, to dobrego macro nie zrobisz - wszelkie raynoxy, samorobki itd, to tylko jakas proteza. Dlatego tez odszedlem od maco, bo osiagnalem maksimum mozliwosci jakie moglem zrobic na tym co mialem i bez dalszych (niemalych) inwestycji nie mialem szans na pojscie o krok do przodu. Nie rozwija sie rowniez dlatego, ze obecny stan jest dla nich akcepowalny - ograniczja sie jedynie do wyszukiwania nowych obiektow, zamiast wyszukiwania nowych horyzontow.

i tyle co mialem do powiedzenia. przepraszam za zasmiecanie watku.

Arashi20
24-10-2006, 14:39
jesli cos ja moge powedziec,to tu na forum wiekszosc ludzi duzo gada i prowadzi klutnie na temat "roznice miedzy d50 ,a d5d" Super!!!!
A tak wogule w ciagu wakacji cigale ja wkladalam foty z kolega i malo widzialam zdjec w roznych kategoriach. Poprostu marnie. Ja sie ucze fotografi nie jestem profesjonalista ,ale brne do tego. Zdjecie ktore jest tutaj jest rowniez na digarcie. http://www.digart.pl/praca/498090/Kropelki_na_Rozy.html
Ludziom sie podobaja niektore prace ,ktore wam pokazalam. Niestety wy stawiacie za wysoka poprzeczke.

Madziulek
24-10-2006, 15:29
jesli cos ja moge powedziec,to tu na forum wiekszosc ludzi duzo gada i prowadzi klutnie na temat "roznice miedzy d50 ,a d5d" Super!!!!
A tak wogule w ciagu wakacji cigale ja wkladalam foty z kolega i malo widzialam zdjec w roznych kategoriach. Poprostu marnie. Ja sie ucze fotografi nie jestem profesjonalista ,ale brne do tego. Zdjecie ktore jest tutaj jest rowniez na digarcie. http://www.digart.pl/praca/498090/Kropelki_na_Rozy.html
Ludziom sie podobaja niektore prace ,ktore wam pokazalam. Niestety wy stawiacie za wysoka poprzeczke.

Za wysoką..Pytanie czy niektórzy z komentujących sami potrafią tą wysoką poprzeczkę przeskoczyc..

<| MICHAŁ |>
24-10-2006, 15:31
jesli cos ja moge powedziec,to tu na forum wiekszosc ludzi duzo gada i prowadzi klutnie na temat "roznice miedzy d50 ,a d5d" Super!!!!

to jest wysoce zaawansowany objaw onanizmu sprzetowego. Zazwyczaj jak sie nie ma czego zaprezentowac, bo akurat sprzet przerasta mozliwosci wlasciciela, to sie dyskutuje o tym wlasnie sprzecie :)


A tak wogule w ciagu wakacji cigale ja wkladalam foty z kolega i malo widzialam zdjec w roznych kategoriach. Poprostu marnie.

Coz powiedziec - sezon ogorkowy :neutral:


Niestety wy stawiacie za wysoka poprzeczke.

:shock: chyba tylko w komentarzach :-P

Nemeth
24-10-2006, 18:20
jesli cos ja moge powedziec,to tu na forum wiekszosc ludzi duzo gada i prowadzi klutnie na temat "roznice miedzy d50 ,a d5d" Super!!!!
A tak wogule w ciagu wakacji cigale ja wkladalam foty z kolega i malo widzialam zdjec w roznych kategoriach. Poprostu marnie. Ja sie ucze fotografi nie jestem profesjonalista ,ale brne do tego. Zdjecie ktore jest tutaj jest rowniez na digarcie. http://www.digart.pl/praca/498090/Kropelki_na_Rozy.html
Ludziom sie podobaja niektore prace ,ktore wam pokazalam. Niestety wy stawiacie za wysoka poprzeczke.

I wlasnie za to cenie to forum. Za to ze ma poziom. Komentarze w rodzaju "śliczna fota!!!" sa jakos malo konstruktywne.
A zdjecie tej rózy jest po prostu "przecietne". No chyba ze komus nie przeszkadza brak ostrosci w centrum kadru naktorym mial sie skupiac wzrok...

kwasik
24-10-2006, 19:43
czasami komentarze sa rzeczywiście przesadzone, ale większość z nich odbieram jako pozytywną krytyke. w moim skromnym przypadku dzieki wielu "kubłom zimnej wody" ciągle staram się coś porawiać w warsztacie i nie popadam w samouwielbienie. konstruktywną krytykę bez trudnu można wylapać z sensownych odpowiedzi i starać się coś poprawić. a generalnie to mam w d... czy ktoś sie zna, czy nie. jeśli ktoś coś radzi, a ja się zastosuje do rad i okazuje sie, ze jest lepiej, to tylko sie chyba cieszyć nie? pomijam subiektywizm odbioru, mówię o obiektwnych radach. sorry za OT

<| MICHAŁ |>
24-10-2006, 19:47
Komentarze w rodzaju "śliczna fota!!!" sa jakos malo konstruktywne.

Ciekawe rzeczy powiadasz....
zgadnij kto to napisal:

1.
Wszystkie zdjecia sa swietne. Kazde z innego powodu. Ale kazde niesie przeslanie. Zdjecie z misiem jest wyjatkowo wymowne. Niektorych jak widac moze szokowac taki kontrast ale dzieki niemu zdjecie pozostaje chwile dluzej w glowie. Zmusza do myslenia.
Swietne, swietne...
Wiecej fotografii prosze

2.
A mnie sie nawet podoba. Kompozycja i kolorystyka.
No i nie przesadzajmy, calkiem ostre

3.
Swietne jak zwykle. Najbardziej podoba mi sie 4 - lubie takie kontrasty.

4.
Nieczego nie wniose ale po prostu świetne.



I wlasnie za to cenie to forum. Za to ze ma poziom.

Ja za to je ceniłem..... i wciaz chyba troche cenie, ale niestety poziom zdjec raczej sie obnizyl....usredniajac, choc sa jednostki, kore trzymaja poziom i tyle

Nemeth
25-10-2006, 00:40
Ciekawe rzeczy powiadasz....
zgadnij kto to napisal:

(...)

Ja.
Skoro zadales sobie trud przejrzenia moich komentarzy pewnie zwrociles uwage do jakich zdjec sie one odnosily.
Bez odniesienia do kontretnych zdjec ktorych dotyczyly ciezko mi wyczuc co miales na mysli cytujac moje wypowiedzi.

Powtorze jednak, iz komentarze w rodzaju "śliczna fota!!!" sa malo konstruktywne w sytuacji gdy doskonale widac iz zdjecie mozna bylo wykonac lepiej/staranniej etc. Piszac to mialem na mysli komentarze na wspomnianym digarcie. Ciezko chyba czegokolwiek sie nauczyc w kolku wzajemnej adoracji, nieprawdaz ?

Moglbym cos jeszcze napisac lecz i tak zrobil sie spory off top.
Pozdrawiam

Arashi20
25-10-2006, 11:16
ja mam prozbe daj sobie spokoj!? jak chcecie sie klucic na moim wontkuz kwiatkiem, to prosze idz cie na pw,albo gdzies. Thx.

<| MICHAŁ |>
25-10-2006, 11:27
masz racje przepraszam za oftopik :)

jesli chodzi o mnie to temat zakonczony - pozdrawiam i niech swiatlo bedzie z Toba!