PDA

Zobacz pełną wersję : Serwis Nikona niekoniecznie autoryzowany - gdzie ?



Paweł Kania
12-11-2009, 14:02
Witam,

od jakiegoś czasu mam szkiełko 35-70/2.8
Szkiełko swoje lata ma i coś w nim zaczęło powoli rosnąć i pompka zbyt płynnie nie chodzi - troszke sie przycina.

Chiałbym to oddać to wyczyszczenia/przesmaorwania/konserwacji czy co tam się z tym robi.

Gdzie to to wysłać żeby było dobrze ?

I mam pytanko, obiektyw ponoc po rozebraniu szkieł trzeba 'kaliborwać' - prawda to ?

robin102
12-11-2009, 14:45
W obiektywach z lubością się grzebie Pan Jerzy Filipowicz, będzie solidnie i nie drogo
miejscowość Czarna Białostocka
naprawa sprzętu FOTO Jerzy Filipowicz
tel. 085 710 30 27 godz 10-18
601 388 442

Paweł Kania
13-11-2009, 10:22
Oki, dzieki.

Czekam narazie na odpowiedź z Foto Tronik, jak coś to będę tam dzwonił :)

marszull
13-11-2009, 12:49
A ja polecam Adama Bienka z Warszawy, najlepszy serwis z jakiego korzystalem.

szympunk
16-11-2009, 04:00
A ja polecam Adama Bienka z Warszawy, najlepszy serwis z jakiego korzystalem.

mozna prosic o jakis namiar? bede bardzo wdzieczny

freefly
16-11-2009, 04:25
Adam Bieniek
http://www.zumi.pl/1311021,Naprawa_Aparatow_i_Sprzetu_Fotograficznego ._Adam_Bieniek,Warszawa,firma.html

Ja również polecam.

enter
16-11-2009, 15:07
wasnie odebrałem jedna puszkę od P. Adama - w tym roku "dzięki" autoryzowanym serwisom prawie nie miał urlopu a czasy oczekiwania na naprawę stają się coraz dłuższe
fakt jest taki zostawiasz sprzęt na tydzień, po naprawie dostajesz tel lub sms że można odebrać
a, i przy okazji oddawania/odbioru można spędzić z godzinę na pogawędkach ;)

luxius
17-11-2009, 00:07
fotoserwis krakow
http://fotoserwis.krakow.pl/index.php?t=content&id=5

yhtis
17-11-2009, 03:37
z prawdziwą przyjemnoscia polecę Pana Tadeusza Cytulskiego z Bydgoszczy, naprawi wszystko od czyszczenia matryc po obiektywy:)

Paweł Kania
17-11-2009, 18:29
Dzięki bardzo,
narazie obiektyw jedzie na Czapskich do Krakowa, ma obejrzeć i dać znać na ile opłacalne czyszczenie i konserwacja.

Slawek Wojtczak
27-11-2009, 15:59
Wie ktoś czy jest jakiś serwis foto w Pile?

uszczelka
18-01-2010, 15:38
Hej, a czy znacie jakiś serwis w Katowicach lub okolicach, który mógłby zajrzeć do mojego D200, przeczyścić i sprawdzić, czemu D200 z Tamronem 17-50 nie lubią się, Tamron gubi ostrość... Aby ewentualnie jakoś to ustawić, wykalibrować może? Nie jestem znawcą sprzętu, naprawdę nie znam się na tym, a robienie zdjęć z tym "defektem" jest koszmarem. Na 10 zdjęć może 2 są z ostrością trafioną tam, gdzie było ustawione. Inne wydaje się, jakby miały BF, a czasem FF... ;(

Pomóżcie! :(

Nie chcę wysyłac do serwisu Nikon Polska, bo opinie są raczej niepochlebne, a poza tym kompletnie nie mam pojęcia, czy to nie wina samego obiektywu? Mam inny obiektyw - Nikkor 50 1.8 i ten dogaduje się o wiele lepiej z D200. Natomiast Tamron świetnie ostrzy z moim starym D70s...

A bu :(

Jarek78
18-01-2010, 18:54
Nie ma czegos takiego ze czasem ma sie to a czasem to.... Jak przepraszam mialaby wygladac kalibracja? Jesli uwazasz , ze masz czasem to a czasem to, to albo jestes przewrazliwiony i na sile starasz sie szukac ze masz, albo, masz go czytsto z Twoich fotograficznych blędów. Pamietaj, ze przy malych glebiach ostrosci, czasem wystarczy nawet lekkie przesuniecie aparatem podczas naciskania spustu migawki, ze ostrosc leci juz w inne miejsce.

uszczelka
18-01-2010, 22:15
Okey, może przesadzam z tym, że mam i jedno, i drugie. To jest zdecydowanie BF, przynajmniej w większości zdjęć. Reszta to moga być błędy. Jednak, co do BF to nie mam wątpliwości. Zdarza się to w każdych warunkach i niezależnie od tego, czy to mała głębia czy właśnie duża. Ostrość przeskakuje na tylne elementy, tło, itp. Rozumiem, że usuwa się to przez kalibrację - rozumiem, że obiektywu? Tak podpowiada mi logika, skoro z innym obiektywem aparat nie ma takich problemów, ale w zasadzie logika czasem nie ma nic do rzeczy... Chociaż czytałam kiedyś coś o kalibracji lustra... Ale co wtedy z dobrze działającym obiektywem? ....help!

ps. jestem dziewczyną, nie chłopakiem! :)

suavex_77
12-08-2010, 04:43
witam

ostatnio mój d60 po awarii migawki odwiedził zakład Adama Bieńka. polecam ten punkt. szybka naprawa - od dnia nadania [pocztą] do naprawienia body niecałe 2 tygodnie. dodatkowo aparat został wyczyszczony i matryca zmapowana. bardzo dobry kontakt.

lukaszm
17-08-2010, 02:56
A ja polecam Adama Bienka z Warszawy, najlepszy serwis z jakiego korzystalem.

Tez polecam, tanio milo i przyjemnie, szkoda, ze mam tak daleko

lukaszm
17-08-2010, 03:00
Okey, może przesadzam z tym, że mam i jedno, i drugie. To jest zdecydowanie BF, przynajmniej w większości zdjęć. Reszta to moga być błędy. Jednak, co do BF to nie mam wątpliwości. Zdarza się to w każdych warunkach i niezależnie od tego, czy to mała głębia czy właśnie duża. Ostrość przeskakuje na tylne elementy, tło, itp. Rozumiem, że usuwa się to przez kalibrację - rozumiem, że obiektywu? Tak podpowiada mi logika, skoro z innym obiektywem aparat nie ma takich problemów, ale w zasadzie logika czasem nie ma nic do rzeczy... Chociaż czytałam kiedyś coś o kalibracji lustra... Ale co wtedy z dobrze działającym obiektywem? ....help!

ps. jestem dziewczyną, nie chłopakiem! :)

To sie raczej sprawdza na 50mm 1.8/ 1.4 Na obiektywie powiedzmy 18-55mm problem moze byc prawie nie widoczny.
Od D300 w gore da sie korygowac w body, ale to jest raczej dobre do stalek, zoomy potrafia miec i FF i BF w zaleznosci od ogniskowej.

Zdaje sie, ze wycena/sprawdzenie jest gratis u pana bynajmniej Adama Bienka.

Davit
17-04-2016, 21:18
czy pan Bieniek ma odpowiedni sprzęt i oprogramowanie do przeglądów technicznych aparatów itp . Ma dostęp do oryginalnych części zamiennych?

anja_bania
18-04-2016, 07:17
Cześć, czy korzystał ktoś z serwisu "Elektro optyka" w Łodzi na ul. Legionów?
szukam opinii, bo ich oddział z wawy zbiera straszliwe recenzje ...

UFI
18-04-2016, 10:27
W Warszawie to wszyscy polecają Studio 5S. Kontaktowałaś się z nimi? Z tego co wiem to wielu fotografów z całej Polski podsyła tam uszkodzone sprzęty i jest spoko. Sam korzystałem kilkukrotnie i jestem bardzo zadowolony.

anja_bania
18-04-2016, 16:00
no ale ja szukam kogoś w Łodzi, bo wolałbym nie wysyłać nigdzie sprzętu...

madebyzosiek
18-04-2016, 16:59
no ale ja szukam kogoś w Łodzi, bo wolałbym nie wysyłać nigdzie sprzętu...
Chyba wolałbym ryzykować wysyłkę niż naprawę u "fachowca" ;)

Davit
18-04-2016, 18:25
A jak oceniacie serwis u Pana Bienka ?

Sent from my m1 note using Tapatalk

blazej142
18-04-2016, 22:15
Z tego co mi wiadomo, to poza serwisem w pierwszej kolejnosci studio5s i forumowy kolega Top67.

tomtytus
26-04-2016, 15:01
Potwierdzam: Studio5s - godna polecenia miejscówka.

Davit
01-05-2016, 08:21
Świetny kontakt i pełen profesjonalizm w naprawie.
Szybkie terminy i bardzo dobre ceny.
Polecam -sprawdziłem na swoim body. Nie wymieniają wszystkiego na krzywy ryj jak leci a naprawiają to co się da naprawić. Uczciwa firma

Adam Bieniek

Naprawa Sprzętu Fotograficznego
al. Jerozolimskie 113/115
02-017 Warszawa
tel 22 629-99-59

www.serwisfoto.com.pl