PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie się podział Photomerge w CS4?



Dawid.G
12-11-2009, 07:18
Mam taki problem. Potrzebuję zrobić panoramę w CS4. Wszędzie w tutorialach widzę opis jak można wejść przez Plik->Automatyzuj->Photomerge. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to że u mnie nie ma czegoś takiego jak Photomerge :] Nie wiem gdzie tego szukać, czy da się to jakoś do Photoshopa doinstalować. Pomóżcie, bo już nie mogę. Oprócz panoram też HDR-y...no i ten sam problem :]

manfred
12-11-2009, 09:15
Odinstaluj i zainstaluj ponownie może sie znajdzie.

Dawid.G
12-11-2009, 12:48
Ok, wieczorem przeinstaluję, może pomoże. Tymczasem przesyłam prinscreena dla zobrazowania jak to wygląda.




https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img257.imageshack.us/i/beznazwy1zs.jpg/)

Spotkaliście się z czymś takim?

markB
13-11-2009, 16:29
Faktycznie divadlo. A czy próbowałeś photomerge przez Adobe Bridge? No i co chcesz łączyć: tiffy, jpegi czy nefy?

Dawid.G
13-11-2009, 16:46
Jpegi. Ewentualnie RAF-y (Fujifilm).Narazie innych sposobów ine próbowałem i Photoshopa nie przeinstalowałem, bo jeszcze nie miałem czasu, a teraz właśnie wyjeżdżam. Po weekendzie spróbuję to rozbroić i się odezwę z jakim skutkiem :) Tymczasem może ktoś wpadnie na jakiś pomysł, albo po prostu się z tym wcześniej spotkał.

Stradivarius
15-11-2009, 06:48
Rzeczywiście coś nie tak
U mnie to wygląda tak-

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/viewer.php?file=2c71x4i2mfevqehuzq5.jpg)
Wersja taka-

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/viewer.php?file=prbt3g8mr379nsvwi6i7.gif)

woytec60
15-11-2009, 09:30
No u mnie też jest...
PS masz polski czy jakieś spolszczenie instalowałeś?

NBA
15-11-2009, 14:11
U mnie też... :)

Krzychu_Z
15-11-2009, 14:26
A tu http://www.adobe.com/support/downloads/detail.jsp?ftpID=4283 się czasem nie podział ?

Stradivarius
15-11-2009, 18:14
Może spróbuj pobrać z netu triala - http://www.adobe.com/downloads/ potem aktywować go swoim kodem.
Inne wyjście -reklamować u sprzedawcy .

woytec60
15-11-2009, 18:39
A tu http://www.adobe.com/support/downloads/detail.jsp?ftpID=4283 się czasem nie podział ?
To najlepsza porada.
Mimo, iż Photomerge było to dodało mi HDR i parę innych opcji :)

markB
16-11-2009, 20:56
No, ale to powinno być w kupionym pakiecie. Chyba, że kolega robił jakąś super custom instalację (w co nie bardzo wierzę).