PDA

Zobacz pełną wersję : Poszukiwany pomysł : zakończenia nóg w statywie GoldPhoto



Vincente
11-11-2009, 13:02
Witam.
Poruszałem ten temat w wątku o GoldPhoto, ale jakoś przeszedł bez echa. Próbuję zatem tutaj.
Mianowicie końcówki nóżek (kolce z nakręcanymi grzybkami). Potrafią solidnie zarysować podłogę, a i po roku jedna z nakrętek ma już takie luzy, że praktycznie sama się odkręca. Poza tym samą końcówke dość łatwo wyciągnąć z nogi i tu prośba do Was o pomoc. Wczesniej używałem statywu Velbon Sherpa 600r i tamte końcówki mi bardzo odpowiadały. Wygląda to tak : KLIK (http://www.abitus.pl/sklep/imgprd/galerie/sherpa450/opis.jpg). Macie może jakies pomysły gdzie dostać takie zakończenia? Ewentualnie jakiś patent na wykonanie czegoś takiego domowym sposobem. Wszelkie sugestie mile widziane.

kux
11-11-2009, 13:06
poszukaj w katalogu manfrotto, cos powinno pasować

Vincente
11-11-2009, 13:55
Są, ale znalazłem tylko takie same z grzybkami. Poza tym cena ok. 50 zł za sztukę odstrasza. Takich całych z gumy nie mogę znaleźć, ale szukam dalej. Prawdopodobnie trzeba będzie wymyślić jakiś domowy patent.

ArtX
11-11-2009, 14:22
ja owijalem gole nozki tasma izolacyjna z TESCO za 1zl.. jak owinalem 2 lata temu tak dziala do dzis :)
pozdr
Art.

krzysztofz24
11-11-2009, 16:45
Ja bym zajrzal do jakiegos sklepu z art. hydraulicznymi lub marketu budowlanego,na pewno da sie cos wyszperac,co przy pewnej dozie obrobki ;-) sie nada...

jurekb
11-11-2009, 19:34
A może nakręcenie nakrętek kołpakowych M8 pomogłoby

max_m
13-11-2009, 02:14
A może spiłować kolce jeśli niepotrzebne? :P Albo założyć kulkę wspomnianą w innym wątku: http://www.allegro.pl/item811679938_galka_kulka_ebonitowa_epoksydowa_z_g wintem_m_8.html ?

pytajaca
13-11-2009, 11:53
a co proponujecie w druga strone? kiedy nie ma ostrzy a tylko gumowe nozki?

darsedz
13-11-2009, 12:03
Są, ale znalazłem tylko takie same z grzybkami. Poza tym cena ok. 50 zł za sztukę odstrasza. Takich całych z gumy nie mogę znaleźć, ale szukam dalej. Prawdopodobnie trzeba będzie wymyślić jakiś domowy patent.

może warto poszukać zaślepek do nóg (takich jak w krzesłach) - nie wiem czy średnice będą pasować

darsedz
13-11-2009, 12:37
dodam:
jeśli kolce są wykręcane to spróbuj poszukać tego typu nóżek (http://www.allegro.pl/item794325324_m6x8_2_szt_pokretlo_pokretla_nozka.h tml),

... trudno tak bez konkretnych wymiarów coś sensownego doradzić :)

akustyk
13-11-2009, 12:40
stopki od Velbona mozna zamowic w Foto-Technice. mam z nimi swietne doswiadczenia
(bo i pare razy latalem Sherpe 600R), bo w zasadzie wystarczy maila wyslac, a na drugi
dzien przesylka za pobraniem stoi u drzwi. a maja min. takie czesci zamienne jak zabek
zapinki plytki (tzn. ta plastikowa wajche do blokowania plytki w glowicy) czy te stopki.

max_m
13-11-2009, 16:59
a co proponujecie w druga strone? kiedy nie ma ostrzy a tylko gumowe nozki?

Zamienic sie z Vincente :mrgreen:

Vincente
14-11-2009, 13:48
może warto poszukać zaślepek do nóg (takich jak w krzesłach) - nie wiem czy średnice będą pasować
Właśnie od paru dni dokładnie o tym myślałem. Na razie totalny brak czasu, ale w niedzielę uderzem na budowlane.
Plusem jest to, że ten cały modulik z kolcem i grzybkiem bez problemu da się wyciągnąć i pozostaje goła metalowa rurka, tak że problemem pozostaje tylko znaleźć taką gumową nakładkę w odpowiednim rozmiarze.
Jutro napiszę, czy udało mi się cokolwiek zmajstrować.


Zamienic sie z Vincente :mrgreen:
Hehe, dopiero teraz zauważyłem, że wątek ma dwie strony. Gdyby się pytajaca chciał zamienić to ja chętny jestem. Średnica rurki u mnie to 19mm, grubość ścianki ok 1mm :)

Akustyk : wielkie dzięki za info. Wyślę do nich zapytanie.

tomek20stencel5
14-11-2009, 21:43
Jeżeli nie znajdziesz takiego czegoś w sklepie, to możesz spróbować inaczej. Jeżeli znasz kogoś kto ma tokarnię, to poproś aby Ci takie z gumy wytoczył. Sam czasami coś toczę, głównie w drewnie, ale jeżeli jest twarda guma to też się da.

Vincente
16-11-2009, 21:05
Niedzielna słota skutecznie odstraszyła mnie od jakichkolwiek wojaży po sklepach. Za to odpisali z Foto-Techniki z zapytaniem do jakiego modelu statywu Velbon potrzebuję gumki. I tu pytanko do posiadaczy Velbonów : czy moglibyście zmierzyć zew. średnice ostatniego modułu nóżki w Waszych statywach wraz z podaniem modelu ? Byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam.

rwpb
18-11-2009, 00:30
W supermarketach można kupić gumowe korki z wydrążeniem i z otworkiem w środku używane przy produkcji wina. Mają stożkowy kształt i nie rysują podłogi. Są w kilku rozmiarach, więc można dobrać. Ja dobrałem sobie tak, że rurka nogi wchodzi z lekkim oporem w wydrążenie, a ostry bolec jest całkiem schowany.

Jedyną wadą jest biały kolor - przydałby się czarny.