Zobacz pełną wersję : Lampa
nietykalny10
10-11-2009, 19:16
Jak zmienia się intensywnosc lampy błyskowej? tej wbudowanej. D80
blackside
10-11-2009, 19:17
???
Tz.
Lento Violento
10-11-2009, 19:28
Można ją wyłączyć, wtedy w ogóle nie razi :D
poszukaj w instrukcji - Kompensacja mocy blysku
Jacek S.
10-11-2009, 19:29
Fajne określenie "razi" :D Wszystko o lampie masz w instrukcji, poszukaj o mocy błysku ;P
Wcisnąć przycisk lampy i kręcić przednim pokrętłem.
adolfik9501
10-11-2009, 19:42
RTFM (http://pl.wikipedia.org/wiki/RTFM)
RTFM (http://pl.wikipedia.org/wiki/RTFM)
cytat: "Użycie tego zwrotu świadczy zazwyczaj o zniecierpliwieniu lub zniechęceniu piszącego, równie często bywa jednak nadużywane w celu wykazania wyższości nad pytającym."
:mrgreen:
adolfik9501
10-11-2009, 19:53
cytat: "Użycie tego zwrotu świadczy zazwyczaj o zniecierpliwieniu lub zniechęceniu piszącego, równie często bywa jednak nadużywane w celu wykazania wyższości nad pytającym."
No i wykazałem wyższość czytając instrukcję a nie zadając pytanie licząc, że znajdą się tacy co w lenistwie pomogą :mrgreen:
I żeby bardziej dobić:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/viewer.php?file=qp9ote3yh1dv6ycia6zk.png)
:mrgreen:
Można ją wyłączyć, wtedy w ogóle nie razi :D
heheh... :D padłem...
Wcisnąć przycisk lampy i kręcić przednim pokrętłem.
No nie tak, przynajmniej w D90, kręcąc przednim pokrętłem przy wciśniętym przycisku lampy zmienia się tryb lampy (redukcja czerwonych oczu, druga kurtyna...) a nie zmienia mocy błysku. chyba że D80 ma inaczej.
No nie tak, przynajmniej w D90, kręcąc przednim pokrętłem przy wciśniętym przycisku lampy zmienia się tryb lampy (redukcja czerwonych oczu, druga kurtyna...) a nie zmienia mocy błysku. chyba że D80 ma inaczej.
a to ciekawe..
doprecyzuj co rozumiesz przez `przednie pokretlo` w D90 - kierujac sie terminologia ze strony 13 instrukcji:
- pomocnicze pokretlo sterowania
- glowne pokretlo sterowania
??
bo w moim D90, krecac pomocniczym pokretlem sterowania (czyli tym pod spustem migawki) zmieniam kompensacje mocy blysku..
to o czym piszesz wymaga krecenia glownym pokretlem sterowania (czyli tylnym, bo z tylu aparatu) - przynajmniej tak jest w moim D90 :D
pozdr,
gl
mironoza
11-11-2009, 00:09
Dokladnie tak samo jak w d80.
Ale w menu mozna je zamienic.
no tez to zobaczylem, chyba ze w trybie M, cos sie zmienia, ale jak "strzelałem" sobie w oczy to roznicy nie widizialem a fotki byly inne- jedna ciemniejsza druga jasniejsza
jeśli to nie prowokacja to pojechałeś stary po bandzie na maxa :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.