PDA

Zobacz pełną wersję : Lampa



nietykalny10
10-11-2009, 19:16
Jak zmienia się intensywnosc lampy błyskowej? tej wbudowanej. D80

blackside
10-11-2009, 19:17
???
Tz.

Lento Violento
10-11-2009, 19:28
Można ją wyłączyć, wtedy w ogóle nie razi :D

murwazy
10-11-2009, 19:28
poszukaj w instrukcji - Kompensacja mocy blysku

Jacek S.
10-11-2009, 19:29
Fajne określenie "razi" :D Wszystko o lampie masz w instrukcji, poszukaj o mocy błysku ;P

Averne
10-11-2009, 19:30
Wcisnąć przycisk lampy i kręcić przednim pokrętłem.

adolfik9501
10-11-2009, 19:42
RTFM (http://pl.wikipedia.org/wiki/RTFM)

Vinci
10-11-2009, 19:51
RTFM (http://pl.wikipedia.org/wiki/RTFM)

cytat: "Użycie tego zwrotu świadczy zazwyczaj o zniecierpliwieniu lub zniechęceniu piszącego, równie często bywa jednak nadużywane w celu wykazania wyższości nad pytającym."

:mrgreen:

adolfik9501
10-11-2009, 19:53
cytat: "Użycie tego zwrotu świadczy zazwyczaj o zniecierpliwieniu lub zniechęceniu piszącego, równie często bywa jednak nadużywane w celu wykazania wyższości nad pytającym."

No i wykazałem wyższość czytając instrukcję a nie zadając pytanie licząc, że znajdą się tacy co w lenistwie pomogą :mrgreen:

I żeby bardziej dobić:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/viewer.php?file=qp9ote3yh1dv6ycia6zk.png)

:mrgreen:

saper
10-11-2009, 20:00
Można ją wyłączyć, wtedy w ogóle nie razi :D

heheh... :D padłem...

XXL
10-11-2009, 21:39
Wcisnąć przycisk lampy i kręcić przednim pokrętłem.
No nie tak, przynajmniej w D90, kręcąc przednim pokrętłem przy wciśniętym przycisku lampy zmienia się tryb lampy (redukcja czerwonych oczu, druga kurtyna...) a nie zmienia mocy błysku. chyba że D80 ma inaczej.

yellky
10-11-2009, 23:39
No nie tak, przynajmniej w D90, kręcąc przednim pokrętłem przy wciśniętym przycisku lampy zmienia się tryb lampy (redukcja czerwonych oczu, druga kurtyna...) a nie zmienia mocy błysku. chyba że D80 ma inaczej.

a to ciekawe..
doprecyzuj co rozumiesz przez `przednie pokretlo` w D90 - kierujac sie terminologia ze strony 13 instrukcji:
- pomocnicze pokretlo sterowania
- glowne pokretlo sterowania
??

bo w moim D90, krecac pomocniczym pokretlem sterowania (czyli tym pod spustem migawki) zmieniam kompensacje mocy blysku..
to o czym piszesz wymaga krecenia glownym pokretlem sterowania (czyli tylnym, bo z tylu aparatu) - przynajmniej tak jest w moim D90 :D


pozdr,
gl

mironoza
11-11-2009, 00:09
Dokladnie tak samo jak w d80.

Ale w menu mozna je zamienic.

Anion
11-11-2009, 20:28
no tez to zobaczylem, chyba ze w trybie M, cos sie zmienia, ale jak "strzelałem" sobie w oczy to roznicy nie widizialem a fotki byly inne- jedna ciemniejsza druga jasniejsza

jeśli to nie prowokacja to pojechałeś stary po bandzie na maxa :)